Go to content

To co widzisz na tym obrazku, zdradza twoją dominującą cechę narcystyczną. Sprawdź!

Czy czytając te wszystkie teksty o narcyzach, pomyślałabyś kiedykolwiek, że to może być… o tobie? Na pewno nie. Tymczasem w każdym z nas drzemią jakieś narcystyczne cechy – czy tego chcemy czy nie. Dobrze je rozpoznać, żeby sobie z nimi poradzić i żeby nie krzywdzić innych. Pomoże nam w tym psychologiczny test obrazkowy. Sprawdź, jaka jest twoja dominująca cecha narcystyczna.

Spójrz na obrazek. Co najpierw rzuciło ci się w oczy?

Jeśli kobieta

Twoją narcystyczną cechą jest obsesja na punkcie twojego wizerunku. Chociaż możesz nie być całkowicie próżna, czasami możesz być pochłonięta myśleniem o tym, jak wyglądasz. Kiedy nie wyglądasz dokładnie tak, jak chcesz, może to spowodować niezadowolenie, a nawet lekkie dołki psychiczne.

Jeśli rzeka

Jesteś kimś, kto ceni sobie status. Trudno ci poczuć się tak, jakbyś była u podstawy słupa totemowego. Wolisz być wysoko oceniana, niż pogardzana – to jest coś, z czym często się zmagasz.

Jeśli most

Czasami trudno jest ci wczuć się w innych. Nie chodzi o to, że całkowicie brakuje ci empatii, ale czasami zmagasz się z jej z brakiem. To nie tak, że jesteś pozbawiona emocji czy że nie potrafisz współczuć. Musisz po prostu pamiętać lub myśleć o tym, jak inni mogą się czuć, ponieważ nie zawsze jest to dla ciebie oczywiste.

Jeśli łódź

Zmagasz się ze swoim poczuciem własnej wartości. Znajdujesz się w sprzeczności ze swoim ego, co może czasami sprawiać, że jesteś bardzo uparta. I chociaż nie jesteś potworem, to poczucie ego często stoi ci na drodze, co przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. W takich chwilach najlepiej oprzeć się na samoświadomości i sprawdzić siebie.