Go to content

Nie tylko szyja i nadgarstki. Gdzie aplikować perfumy, żeby zapach utrzymywał się cały dzień?

Fot. iStock/DmitriyTitov

„To, jak długo zapach perfum będzie utrzymywał się na skórze, zależy od jakości produktu”. Tak, to prawda. Znaczenie ma jednak nie tylko to, czy używamy perfum z najwyższej półki, ale także w jaki sposób i w jakie miejsca je aplikujemy. Niewiele osób ma bowiem pojęcie o tym, że odrobina wazeliny na skórze w miejscu, które spryskujemy wodą toaletową znacznie przedłuża trwałość zapachu. Sprawdź, które miejsca perfumować, żeby efekt utrzymywał się przez cały dzień.

Włosy

Usłyszałaś kiedyś, że twoje włosy pięknie pachną szamponem? A wprost przeciwnie, że śmierdzą dymem papierosowym? Nic dziwnego – włosy bardzo szybko przechodzą różnymi zapachami. Dlatego też warto aplikować na nie perfumy, by przy każdym ruchu uwalniały piękny zapach. Jedna uwaga! Alkohol wysusza i osłabia włosy, dlatego perfumy najlepiej aplikować na szczotkę.

Okolice lędźwi

Perfumy, nałożone w tym miejscu na ciele, uwalniają się bardzo powoli. Szczególnie, gdy jesteśmy dość grubo ubrani. Aplikacja w tym miejscu gwarantuje, że zapach będzie nam towarzyszył przez cały dzień.

Zgięcia kolan i łokci

W tych dwóch miejscach skóra jest bardzo ciepła, dlatego perfumy mają intensywniejsze działanie. Poza tym warto pamiętać, że zapach zawsze unosi się do góry, roztaczając wokół nas pewną aurę.

Kark i miejsca za uszami

I tu temperatura jest nieco podwyższona, dlatego skóra będzie w tych miejscach intensywniej uwalniała zapach.

Wokół pępka

To sposób aktorki, Liv Tyler. Choć brzmi absurdalnie, naprawdę działa. To dlatego, że pępek jest jednym z cieplejszych punktów na ciele. Zapach będzie unosił się cały dzień, jeśli wetrzesz opuszkami palców odrobinę perfum wokół pępka.

Niezależnie od tego, które miejsce na skórze wybierzesz, ogranicz się do kilku „psiknięć”. Wylanie na siebie połowy flaku powoduje efekt odwrotny od zamierzonego…


 

Źródło: Genialne