Go to content

Świąteczne komedie romantyczne – pełne cudów, wzruszeń i miłości

"Love Actually"
"Love Actually"

W bożonarodzeniowych filmach szukamy nie tylko świątecznego nastroju, ale także romantycznych wątków i miłosnych uniesień. Świąteczne filmy są pełne cudów, wzruszeń, a często także cudownej miłości. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy top listę – świąteczne komedie romantyczne, które warto zobaczyć!

Najlepsze świąteczne komedie romantyczne

„Holiday”

Film „Holiday” z 2006 roku z Cameron Diaz i Kate Winslet w rolach głównych jest jedną z popularniejszych i bardziej lubianych świątecznych komedii romantycznych. Dwie zupełnie sobie obce kobiety, mieszkające na różnych końcach świata, połączył miłosny zawód. By uciec od zmartwień i problemów na czas Świąt Bożego Narodzenia postanawiają zamienić się domami. Iris przeprowadza się do słonecznego Los Angeles, a Amanda przyjeżdża na zaśnieżoną angielską wieś.

Zobacz również: Powstanie druga część kultowej komedii świątecznej ”Holiday”? Reżyserka komentuje

„Bezsenność w Seatle”

Sam to młody wdowiec, który szuka nowej partnerki życiowej. W odnalezieniu miłości postanawia pomóc mu synek Jonah, który pewnego dnia dzwoni do radia. Opowiada historię swojego ojca i informuje, że chciałby mieć nową mamę. Kobiety zaczynają wysyłać do Sama listy. Czy Sam odnajdzie miłość?

„To właśnie miłość”

Film przedstawia losy mieszkańców Anglii, którzy pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Jednak… wszystkich łączy jedno – miłość. Premier pierwszego dnia pracy zakochuje się w specjalistce od kateringu, serce sekretarki skrada jej żonaty szef, a pracownica firmy kocha się w swoim współpracowniku od ponad dwóch lat, ale nigdy mu o tym nie powiedziała. To tylko kilka, z wielu miłosnych historii, które czekają was w tym romantycznym filmie świątecznym.

„Last Christmas”

Kate pracuje jako asystentka Świętego Mikołaja w londyńskim domu towarowym. Jej życie to pasmo niepowodzeń, które nigdy się nie kończą. Wszystko zmienia się jednak w momencie, kiedy na jej drodze pojawia się Tom. Życie staje się lepsze. Magia świąt robi swoje.

„Igraszki losu”

Jonathan i Sara to dwoje Nowojorczyków w związkach. Poznają się niespodziewanie w domu towarowym. Przy kawie nawiązuje się między nimi bardzo intymna rozmowa. Jonathan chce się ponownie zobaczyć, jednak Sara uważa, że to los musi zdecydować o ich przyszłości. Po kilku latach każde z nich mieszka w innym miejscu w kraju – Jonathan w Nowym Jorku, a Sara w San Francisco. Choć są zaręczeni, to żadne z nich nie może zapomnieć o tym przypadkowym spotkaniu. Pewnego dnia postanawiają odnaleźć prawdziwą miłość.

„Listy do M.”

To pięć części polskiej komedii romantycznej. Każda przedstawia losy kilku luźno związanych ze sobą osób. Akcja rozgrywa się oczywiście w wigilię Bożego Narodzenia. Każdy z bohaterów na swojej drodze napotyka różne przeszkody, ale każdy stara się po prostu przetrwać ten trudny czas.

„Rodzinny dom wariatów”

Podczas Świąt Bożego Narodzenia w domu Stoneów wybucha konflikt, gdy najstarszy syn przyjeżdża z nową narzeczoną (Meredith). Niestety, sztywna i bezwzględna kierowniczka z Nowego Jorku nie budzi sympatii rodziny, która postanawia dać  jej niezły wycisk. Upokorzona Meredith posyła po swoja siostrę, która staje się ulubienicą rodziny jej przyszłego męża.

„12 świątecznych randek”

Dwudziestokilkuletnia Kate Stanton nie może pogodzić się z rozstaniem z Jackiem. Za wszelką cenę stara się zdobyć byłego partnera. Nie dostrzega nowego uczucia, której jest naprawdę blisko. Los daje jej znak, że odrzuciła mężczyznę, z którym mogłaby być naprawdę szczęśliwa. W Wigilię rano uświadamia sobie, że po raz kolejny spędzi ją sama. Jednak czy aby na pewno?

„Świąteczny kalendarz”

Fotografka Abby nieustannie marzy o wielkiej karierze. Dorabia jako elfka w świątecznym miasteczku. Jednak pewnego dnia, gdy otrzymuje w prezencie magiczny kalendarz, jej życie zmienia się. Kalendarz zdaje się przepowiadać przyszłość. Nagle w jej życiu pojawiają się dwaj mężczyźni, którzy zaczynają konkurować o jej serce. Co się dalej wydarzy…?

„Ja cię kocham, a ty śpisz”

Lucy, kasjerka ze stacji metra, zakochana jest w mężczyźnie, którego codziennie widuje. Podczas Świąt Bożego Narodzenia ratuje go przed śmiercią pod kołami pociągu. Peter trafia do szpitala w stanie śpiączki. Personel i rodzina uznaje Lucy za jego narzeczoną.

„Zamiana z księżniczką”

Bez obaw, nie jest to nudna i typowa komedia z księżniczką w roli głównej. Tym razem będzie zupełnie inaczej. Zwykła dziewczyna odnajduje swojego sobowtóra, a jest nim zmęczona życiem księżniczka. Kobiety wpadają na pewien pomysł. Postanawiają zamienić się miejscami. Cała akcja toczy się w otoczeniu pięknej, mroźnej i zimowej scenerii.