Go to content

Anna Korcz: dla mnie najpiękniejsze są Święta spędzone w domu

Najpiękniejsza choinka, zapach maku, piękny stół, czyste podłogi, światełka w oknach… Znamy tę presję, oczekiwania. Nieumyte okna kłują w oczy, kiedy przyklejamy gwiazdki w pokoju dziecinnym, przydałoby się wyprać firanki…  Nie wyrabiasz na zakrętach z zakupami, ale przecież teściowa lubi Twój sernik, a Ty marzysz tylko o świętym spokoju.

Masz ochotę odpocząć, nie chcesz gotować, sprzątać, nocami pakować prezentów, by przy stole w Wigilię usiąść z rodziną totalnie wykończona? Stop! Odpuść sobie! To są twoje Święta. Niech będą po twojemu, bo czegokolwiek nie dowieziesz, czegokolwiek nie zrobisz – będzie ok! Jeśli więc naprawdę chcesz, żeby Twoja rodzina miała dobre Święta – daj im siebie, swoją uwagę i czas.

Wspólnie z zaprzyjaźnionymi ekspertami i gwiazdami zaczynamy akcję  #święta po swojemu i publikować będziemy ich „słów kilka”, żeby dodać Wam otuchy i namówić Was na #świętaposwojemu.

Anna Korcz, aktorka, opowiada, czego nie lubi robić w Święta, a co sprawia jej największą przyjemność. Wspomina też niezapomniane Święta u dziadków.

Anna Korcz

Twój najsprytniejszy pomysł na to, by się nie „narobić” na Święta? 

Święta Bożego Narodzenia są dla mnie wyjątkowym czasem. Zawsze staram się jak najwięcej samodzielnie przygotować, jednak muszę przyznać, że od kiedy powstało Zacisze, w przygotowaniu niektórych potraw pomaga mi nasz kucharz. Nigdy nie lepiłam uszek, nie przygotowywałam pierogów, a korzystałam z tych gotowych, które proszę mi wierzyć są bardzo smaczne.

Najgorsze wspomnienie ze Świąt w dzieciństwie…

Zakrztusiłam się ością z karpia. Do dziś pamiętam łzy, uderzanie po plecach, połykanie skórki chleba.

Najpiękniejsze wspomnienie ze Świąt w dzieciństwie…

Niezapomniana atmosfera i przepiękne emocje. Święta u moich najukochańszych na świecie dziadków. Wszystko przykryte dużą warstwą śniegu, migające w oddali światełka. Choinkę moich dziadków zdobiły zapalone świeczki, na które musieliśmy bardzo uważać. Pamiętam zapach pomarańczy, orzechów i migdałów. Pierogi z farszem cielęcym, paschę, kompot z suszu.

Jakim czynnościom na Święta nie poświęcasz czasu?

Znana jestem z tego, że sprzątam mieszkanie codziennie, także duże przedświąteczne porządki nie zajmują mi czasu. Nie lepię uszek, ani pierogów.

Jakim czynnościom na Święta poświęcasz dużo czasu, bo je po prostu lubisz?

Bardzo lubię pakować prezenty dla moich najbliższych. Wszystko staram się przygotować na kilka dni przed Wigilią, choć nie zawsze mi się to udaje. Jednak w tych trudnych i smutnych czasach najważniejsza jest dla nas świąteczna atmosfera, bliskość. Cieszymy się, że mamy siebie.

Spędziłaś kiedyś Święta inaczej?

Święta Bożego Narodzenia od zawsze spędzamy bardzo tradycyjnie. Kiedyś na Wielkanoc wyjechaliśmy z rodziną do hotelu. Jednak dla mnie najpiękniejsze są Święta spędzone w domu.

Co najbardziej szalonego zrobiłaś w Święta?

Nasza rodzina jest rodziną patchworkową. Nigdy nie uda nam się wszystkim wspólnie spędzić Świąt. Jest nas dużo, każdy ma inne plany, dlatego w ubiegłym roku zorganizowałam dwie Wigilie – jedną 23 grudnia, a drugą 24 grudnia.

Już od kilku lat, Anna Korcz w swoim Zaciszu pod Warszawą gości tych, którzy mają ochotę ją odwiedzić. W tym roku Zacisze serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi na spotkanie przedświąteczne.

Program spotkania obejmuje:

  • Dekorowanie bombek
  • Tworzenie swojego własnego piernika
  • Pisanie Listu do Świętego Mikołaja
  • Wspólne kolędowanie
  • Miło spędzony czas w atmosferze „Zaciszowego” kominka

Udekorowane bombki oraz pierniki zostaną przekazane dzieciom w formie upominku ze spotkania. Dopełnieniem tego wspaniałego dnia będzie pyszny obiad składający się z zupy, głównego dania oraz deseru, który szef kuchni przygotuje specjalnie dla Was!

„W najbliższą sobotę, a także w kolejny weekend organizujemy w Zaciszu niezapomniane spotkanie dla rodzin z dziećmi, na które wszystkich serdecznie zapraszam. Postanowiliśmy przygotować także specjalne spotkania dla naszych przyjaciół z Ukrainy” – mówi Anna Korcz.

Spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 17.12.2022r. w godzinach 12:00-17:00 w Zaciszu Anny Korcz w Pomiechówku.

Koszt: osoba dorosła 110 zł, dziecko 39 zł. Zapraszamy do rezerwacji pod numerem telefonu 513-651-621