Go to content

Rozwód nie musi niszczyć twojego życia. Wystarczy, że będziesz przestrzegać trzech zasad

rozwód
Fot. iStock/lolostock

Zmiana jest częścią życia, nawet jeśli czasem nie chcemy, aby ta zmiana się wydarzyła. Dla wielu koniec małżeństwa wydaje się być końcem życia. I w pewnym sensie jest to prawda, jednak tylko pozorna. Rozwód NIE oznacza, że ​​twoje życie się skończyło. Po prostu zaczyna się na nowo, inaczej, co wcale nie znaczy, że gorzej.

Są trzy zasady, których powinniście przestrzegać podczas rozwodu, aby zapewnić przede wszystkim sobie poczucie ogólnego szczęścia i bezpieczeństwa – nie wspominając już o zdrowiu psychicznym.

1. Weź odpowiedzialność

Odpowiedzialność. NIE winę. Szukanie winnego nigdzie cię nie doprowadzi, analizowanie bez końca tego, co się zdarzyło i jak można było tego uniknąć – także. Weź odpowiedzialność za to, co stanie się jutro, pojutrze, za tydzień. Nie płacz już nad rozlanym mlekiem.

2. Przejmij kontrolę

Każda moneta ma dwie strony. Podobnie jest z rozwodem, z jednej strony przejmujesz kontrolę nad swoimi emocjami i zachowaniem podczas rozwodu. Z drugiej musisz zrozumieć, że nie możesz kontrolować swojego męża. Jedynym sposobem na pozbycie się stresu jest zaakceptowanie tego, że od teraz ob będzie działał całkowicie poza twoją kontrolą. Ty skup się na swoim życiu, nie na jego.

3. Zapamiętaj – karma wraca

Nie myśl o tym, jak się zemścić, jak sprawić, by twój mąż cierpiał i zapłacił za wyrządzone ci krzywdy. Po co marnować czas i energię na takie rzeczy i dokładać sobie stresu?  Skoncentruj swoją uwagę na sobie i  dzieciach.

Kiedy pozwolisz sobie uwolnić się od stresu, przekonasz się, że uzyskanie rozwodu jest mniej przerażające, niż myślisz. I kto wie, może nawet okaże się, że to początek szczęśliwego nowego rozdziału w twoim życiu.