Lifestyle

Rozwiązanie konkursu „Dobre komplementy”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
21 marca 2018
Fotomontaż / iStock
 

Popatrz – jesteś piękna, jesteś mądra, silna, może masz piękne oczy, a może cudowne usta. Może świetny gust, a może genialne nogi. Może całkiem dobrze myślisz o swojej pupie, a może podkreślasz swój dekolt. Każda z nas jest godna podziwu. Każda. Tylko najpierw pozwólmy sobie podziwiać siebie, a wówczas przyjmowanie komplementów okaże się zupełnie proste i naturalne.

Nie uciekajmy przed komplementami i same prawmy je sobie i innym jak najczęściej! Razem z z Mary Kay, serdecznie dziękujemy wam za tak liczny udział w naszej zabawie, w ramach kampanii #BeautyOfConfidence.  Serce rośnie!

Gratulujemy wam pięknych komplementów i umiejętności ich przyjmowania!

Laureaci:

  1. Magdalena Fiedorczuk
  2. Cecylia Owczarek
  3. Aleksandra Szczepańska
  4. Joanna Antoniewska
  5. Julita Toporowicz

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody:

Zestaw Mary Kay Beauty Of Confidence, w skład którego wchodzą:

  • cudne różowe lusterko
  • szminka
  • tusz do rzęs

Zdjęcia nagrody

Mary Kay udowadnia, że powiedzenie nawet najprostszego komplementu drugiej osobie jest jak transakcja wiązana – ty czujesz się lepiej, a ona odzyskuje pewność siebie. Zobaczcie same!

#BeautyOfConfidence, to więcej niż akcja, to zachęta do podjęcia prawdziwego działania!

Misją Mary Kay od zawsze było wzbogacanie życia kobiet i pomaganie im w stawaniu się coraz silniejszymi. Kampania #BeautyOfConfidence sprawi, że gdy usłyszymy komplement już nie opuścimy głowy, nie spowijemy się rumieńcem wstydu czy też nie zaczniemy zaciekle zaprzeczać. Od teraz chwila, w której usłyszymy miłe słowo będzie momentem, w którym poczujemy się dobrze, wiedząc, że usłyszałyśmy je słusznie! A rumieniec, który pojawi się na naszych policzkach będzie jedynie kwestią świetnego kosmetyku! To właśnie dlatego kobiety tak cenią sobie osobisty kontakt z Konsultantkami Kosmetycznymi Mary Kay. Dzięki nim zyskują nie tylko kosmetyki doskonale dobrane do potrzeb swojej skóry, dostają także porcję pewności siebie i powód do uśmiechu.

Konkurs trwa od 08.03.2018 do 14.03.2018, wyniki zostaną opublikowane na stronie www.ohme.pl do dnia 21.03.2018 roku. Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.


Lifestyle

5 trudności osób wysoko wrażliwych. Czy wiesz, jak je ograniczać?

Redakcja
Redakcja
22 marca 2018
Fot. iStock / BrianAJackson
 

Wysoko wrażliwe osoby (HSP — Highly Sensitive Person) są szczególnie podatne na bodźce zewnętrzne, które odbierają wszystkimi zmysłami. Ich nagła reakcja na daną sytuację nie jest wymierzona w rozmówcę i trzeba ją traktować wyłącznie jako ochronę przed nadmiarem docierających bodźców. Wysoko wrażliwe osoby najczęściej automatycznie wybierają jeden ze  schematów, atakując bądź uciekając.

Ich funkcjonowanie w społeczeństwie bywa trudne, nie zawsze ich zachowanie jest rozumiane przez otoczenie i przyjmowane wręcz jako przewrażliwienie na własnym punkcie i posiadanie charakteru mimozy, co jest krzywdzące. Aby ułatwić takim osobom codzienne funkcjonowanie, warto wiedzieć, co sprawia szczególną trudność i w jaki sposób minimalizować problemy.

5 trudności osób wysoko wrażliwych. Czy wiesz, jak je ograniczać?

1. Nadmierny hałas

Duże natężenie dźwięków jest dla wysoko wrażliwych osób prawdziwym problemem. Powoduje irytację i sprawia, że trudno im się odnaleźć w hałaśliwym miejscu, skupić na wykonywanych zadaniach. Organizując czas osobie z HSP najlepiej wybierać miejsca nieuczęszczane przez wiele osób, chronione od nadmiernej ilości bodźców.

2. Ocena innych osób

Osoby nadwrażliwe mają problem z obserwacją ich przez inne osoby. Nawet gdy nie jest to zamierzone przyglądanie się, uważają oni to za próbę oceny, która powoduje dyskomfort, chęć ucieczki, a nawet fizyczny ciężar, a w skrajnych przypadkach duszności. Tu ponownie najważniejsze jest zachowanie pewnego dystansu i poczucia zachowania prywatności.

3. Treści nasiąknięte przemocą

Osoby z HSP nie tolerują filmów czy sytuacji przesiąkniętych przemocą. Źle się czują oglądając krwawe zdjęcia lub np. horrory. Ich wysoka wrażliwość nie pozwala obojętnie przejść nad krwawymi obrazami, dlatego przed kupnem biletów na seans lub gry komputerowej, warto sprawdzić proponowane treści.

4. Nadmiar wrażeń

Nawarstwione sytuacje w których dzieją się co chwila nowe rzeczy nie sprzyjają osobom z HSP. Czują się one przytłoczone, zmęczone i zniechęcone do aktywności. W kontrze do zgiełku lub dynamicznie zmieniających się sytuacji warto postawić na wypoczynek w cichym miejscu, gdzie możliwe będzie odprężenie i złapanie dystansu do rzeczywistości.

5. Wielozadaniowość

Wysoko wrażliwe osoby nie są urodzonymi „ludźmi-orkiestrami” i nadmiar obowiązków ich przytłacza, powoduje frustrację, przeciążenia. Przez nadmiar obowiązków stają się oni bardziej nerwowi, gorzej reagują na stres, są mniej efektywne. Dużą pomocą będzie ustalenie harmonogramu zadań do wykonania,  ponieważ wyszczególnienie odpowiedniej kolejności pozwoli realizować zadania zgodnie z planem i likwiduje chaos.

źródło:  www.sensity.pl


Lifestyle

„To tylko koleżanka”. 10 sygnałów, że coś jednak jest na rzeczy

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
21 marca 2018
Fot. iStock/svetikd
Następny

Czujesz, że coś tu śmierdzi. Ostatnio zaczął zachowywać się jakoś tak inaczej. Niby nic szczególnego, a jednak dostrzegasz ten błysk w oku, dziwne poddenerwowanie, zmianę pewnych nawyków. Zaczynasz dokładniej mu się przyglądać. Analizujesz co robi i z kim. Zaczynasz zadawać konkretne pytania, bo coś nie daje ci spokoju. Intuicja ci podpowiada, że coś jest na rzeczy. I faktycznie. Problem ma nawet imię. Magda. Jakiś czas temu dużo o niej mówił, ale ostatnio nie przewija się w opowieściach z pracy. Przypadek? „Przecież to tylko koleżanka!” – słyszałaś z jego ust wielokrotnie. Nie ma się co dziwić, że dopytywałaś. Magda to, Magda tamto. Z Magdą na obiedzie w porze lunchu. Z Magdą na papierosie. Magda ma problem, bo zepsuj jej się samochód. Magda to ma ciężko, bo facet ją zostawił z pożyczką, którą na siebie wzięła dla niego.

Najpierw próbujesz sama siebie uspokoić, bo przecież ty też masz kolegów. Z niektórymi jesteś dość blisko i opowiadasz im o różnych, prywatnych sprawach. Wiesz, co u nich słychać, zdarzają wam się dwuznaczne żarty. Nic złego nie robicie. Wiesz, że żaden z nich cię nie podrywa. No i kochasz swojego faceta najbardziej na świecie. Ale ty to ty, a on to on. I ona! Ona to ona. Cholera wie, co to za jedna. Czy może nie szuka faceta i czy nie połasi się na twojego, skoro on taki uczynny i pomocny?

Ta baba to jedno, ale co zrobić, jeśli się twojemu facetowi spodoba? Jeśli coś tam mu się w głowie poprzestawia i atmosfera między nimi się zagęści? Na jakie niepokojące sygnały zwrócić uwagę, gdy on wciąż zapewnia, że to tylko koleżanka z pracy?

Poświęca jej bardzo dużo uwagi

Jeśli często rozmawia z jedną i tą samą kobietą przez telefon lub pisze na messengerze, coś może być na rzeczy. Zwykła, sporadyczna wymiana zdań jest całkiem normalna. Jeśli jednak komunikują się dzień w dzień lub co gorsza – kilka razy dziennie, on może czuć do niej miętę. To nie musi być zaraz BIG LOVE, ale ewidentnie nie jest mu obojętna.

Chowa swój telefon

To najbardziej charakterystyczny sygnał, że dzieje się coś niedobrego. Jeśli on nie rozstaje się ze swoim telefonem, oznacza to, że chce uchować w tajemnicy coś, co się na nim znajduje. Może to być zdjęcie, SMS, lista ostatnich połączeń, cokolwiek. Coś jednak ukrywa i ty na pewno się o tym nie dowiesz.

Reaguje nerwowo

Bardzo łatwo wyprowadzić go z równowagi. Reaguje nerwowo na wszystkie tematy związane z miłością, zdradą, wiernością. Kiedy w rozmowie wypowiesz jej imię, albo zapytasz, z kim pisze, aż się wzdrygnie.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

Poruszające słowa Adele na temat kobiet: „Uwielbiam je i potrzebuję ich coraz więcej”

NEKK i „Kapitan Glimbax” Angelini Pharma walczy z dentofobią

My, kobiety, cierpiętnice. Kiedy poświęcasz się za bardzo, nigdy nie będziesz szczęśliwa