Lifestyle Moda

Ręcznik-stanik to coś, co pomoże kobietom z dużym biustem przetrwać upał. Robi prawdziwą furorę

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
11 sierpnia 2017
Fot. Print Sreen z Instagrama/tatatowels
 

To coś w rodzaju szala, który na obu końcach ma kieszenie. Został zaprojektowany, aby kobietom z dużym biustem było łatwiej  przetrwać upały oraz by  przyszłym i karmiącym matkom pomóc poradzić sobie z krągłościami. Jego autorka, Erin Robertson, posiadaczka pełnego dekoltu, miała dosyć kropli potu spływających aż do brzucha, dlatego postanowiła stworzyć Ta-Ta Towel. Nawet nie przypuszczała, że jej wynalazek zrobi prawdziwą furorę.

Stanik wykonany z ręcznika został żartobliwie nazwany „hamakiem na piersi”. Budzi spore kontrowersje. Tysiące kobiet zachwala produkt, który sprawił, że uporały się z wysypkami spowodowanymi nadmiarem wilgoci. Przeciwnicy zarzucają, że zsuwa się z piersi i zbyt mocno obciąża odcinek szyjny kręgosłupa powodując ból.

Post udostępniony przez @tatatowels

W komentarzach nie brakuje także szyderstw. Zdaniem niektórych wygląda po prostu głupio i brzydko. A kobiety  noszące ten wynalazek wcale nie są seksowne i atrakcyjne. Naprawdę?

Post udostępniony przez @tatatowels

Post udostępniony przez @tatatowels

Stanik dostępny jest w trzech rozmiarach (S,M, L) i w kilku wersjach kolorystycznych. Kosztuje 45 dolarów, czyli ok. 160 zł. Można go zakupić na oficjalnej stronie producenta.

Co o tym sądzicie?


Lifestyle Moda

Dwudziestoletni Harry Potter i inne rzeczy, przez które poczujesz się staro

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
11 sierpnia 2017
Następny

Choć wydaje nam się, że wciąż jesteśmy piękni i młodzi, a do starości jeszcze daleka droga, to nagle zaskakuje nas rocznik nowego współpracownika, a nowo poznani ludzie nie mówią już „cześć” i z miejsca nie przechodzą na ty, ale kulturalnie witają się „dzień dobry” i tytułują panią lub panem. Nikt już nie prosi o dowód przy zakupie alkoholu w sklepie, do rozmów nastolatków potrzebny jest tłumacz, a wśród gwiazd i gwiazdek młodego pokolenia rozpoznajemy jedynie nielicznych. Rok 2000 wcale nie był wczoraj (choć tak się nam wydaje), o latach osiemdziesiątych nie wspominając! Potrzebujecie więcej dowodów? Oto kilka rzeczy, które boleśnie uświadamiają nam, że czas płynie zdecydowanie zbyt szybko!

Lifestyle Moda

Na co zwracamy uwagę w wyglądzie kobiet? Badania potwierdziły, że mężczyźni i kobiety patrzą na to samo…

Redakcja
Redakcja
11 sierpnia 2017
Fot. iStock / miljko

Włosy, oczy, usta, piersi i biodra, to różne atrybuty kobiecości, na które bardzo często zwracamy uwagę. Mówi się, że mężczyznę interesują wyłącznie piersi i kobiece biodra, a jak jest w rzeczywistości? Na to pytanie, zarówno w kontekście mężczyzn, jak i oceniających inne kobiety pań, odpowiedź znalazła doktor Sarah Garvais.

Dzięki metodzie śledzenie ruchów gałek ocznych można było odgadnąć, co najbardziej przykuwa wzrok obserwatorów.

Wyniki eksperymentu nie zaskakują

Mówi się, że idealna kobieca sylwetka, to wymarzone wymiary 90-60-90, co potwierdzają najnowsze badania. Niestety nie wszystkie kobiety są posiadaczami ciała w kształcie klepsydry i wzroście modelki. Na pocieszenie można powiedzieć, że wymiary nie muszą być idealnie, ale proporcjonalne i zarówno niższa, jak i wyższe kobiety, mające szersze biodra, większe piersi i wąską talię, są postrzegane jako atrakcyjne fizycznie.

Wynika to z faktu, że takie panie postrzega się jako te, które nie będą miały problemów z zajściem w ciążę, mają więcej żeńskich hormonów i rzadziej chorują na nowotwory piersi i macicy. Oczywiście to nie wszystkie wnioski, jakie się nasunęły w czasie eksperymentu. Do kolejnego badania zaproszono 65 osób (29 kobiet i 36 mężczyzn), którym pokazano 10 zdjęć kobiet różniących się od siebie wyglądem. Dodatkowo połowę badanych poproszono, aby skupili uwagę na osobowości kobiet, które oglądają, a druga połowa miała skupić się wyłącznie na wyglądzie. Uczestnicy oceniali także pozytywność i negatywność kobiet przedstawionych na zdjęciach. Podczas badania mierzono ruchy gałek ocznych.

Badanie pokazało, że uczestnicy badania niezależnie od płci, skupiali wzrok przede wszystkim na piersiach i biodrach kobiet, a nie na ich twarzach. Gdy poproszono o skupienie się na wyglądzie, efekt ten był silniejszy w przypadku kobiet bardzo atrakcyjnych, a słabszy w przypadku kobiet o niestandardowej urodzie. Kobiety o figurze klepsydry były oceniane pozytywniej niż kobiety o przeciętnej figurze i niskiej atrakcyjności. Tak więc kobiety niezależnie od ich atrakcyjności postrzegane są pod względem przydatności rozrodczej kojarzonej z większymi piersiami oraz wcięciem w talii.

Taką zależność można zauważyć również w wizerunku kobiet w mediach, bardzo uprzedmiotowionym. Najczęściej przedstawione są one jako obiekty seksualne, a nie postaci posiadające wyrazistą osobowość.


 

źródło: badania.net


Zobacz także

„Cierpienie uczyni mnie lepszym człowiekiem.” Dlaczego karzemy – siebie i innych ?

“Dziewczyny zawsze trzymają się razem”. Fantastyczny serial na Netflixie

Co data urodzenia mówi o twoim życiu seksualnym?