Lifestyle Związek

Kilka rad rozwodnika, który wciąż kocha swoją żonę. Zawsze wybieraj miłość

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
29 marca 2018
Fot. istock/PeopleImages
 

Pewien psycholog napisał list otwarty do swoich znajomych na Facebooku oraz wszystkich tych, którzy tak jak on, mają za sobą trudne doświadczenie rozwodu. Na wstępie zaznaczył, że tekst jest wynikiem jego bardzo osobistych przemyśleń, a napisał go „utraciwszy kobietę, którą kochał i po zakończeniu małżeństwa trwającego prawie 16 lat”.

Być może pewnego dnia ten list uratuje także twój związek.

Nigdy nie przestawaj o nią zabiegać

Nigdy nie bierz ukochanej kobiety za pewnik. Kiedy poprosiłeś ją, żeby za ciebie wyszła, obiecałeś, że będziesz tym mężczyzną, który będzie ją chronił. To najważniejszy i najświętszy skarb, jakim kiedykolwiek zostaniesz obdarowany. Ona może zawsze wybrać kogoś innego, jeśli będzie z tobą nieszczęśliwa. Nigdy o tym nie zapomnij.

Chroń własne uczucia, ale nie ukrywaj ich przed nią

Naucz się kochać również siebie, ale dopuść ją do swojego serca. Niech ma w nim specjalne miejsce, do którego nikt oprócz twojej żony nie może wejść.

Ciągle się w niej zakochuj

Będziesz ciągle się zmieniał, ona też. Nie jesteście tymi samymi ludźmi, którymi byliście, kiedy się pobraliście, a za pięć lat nie będziecie tymi samymi osobami, którymi dzisiaj jesteście. Zmiany nadejdą, a ty będziesz musiał codziennie wybierać na nowo. Ona wcale nie musi być z tobą, a jeśli nie zatroszczysz się o jej serce, może oddać to serce komuś innemu lub całkowicie je przed tobą zamknąć. Być może nigdy nie będziesz w stanie go odzyskać. Zawsze walcz, by zdobyć jej miłość, tak jak wtedy, gdy ją poznałeś.

Zawsze zobacz w niej to, co najlepsze

Skoncentruj się tylko na tym, co kochasz. Jeśli skupisz się na tym, co kochasz, nie przestaniesz jej podziwiać, doceniać, czuć się w jej obecności wyjątkowo. Postaraj się znaleźć w tym punkcie, w którym nie możesz już zobaczyć nic oprócz swojej miłości. Jesteś najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi, bo masz tę kobietę za żonę.

Nie powinieneś jej zmieniać ani „naprawiać”

Twoim zadaniem jest kochać ją taką, jaka jest, bez oczekiwania, że ​​kiedykolwiek się zmieni. A jeśli ona się zmienia, kochaj to, kim się staje, czy tego chcesz, czy nie.

Bądź odpowiedzialny za siebie

Przyjmij pełną odpowiedzialność za własne emocje. To nie jest zadanie twojej żony, aby cię uszczęśliwić, a ona powinna właściwie jedynie przysparzać ci smutku. Jesteś odpowiedzialny za odnalezienie własnego szczęścia, a dzięki temu twoja radość udzieli się w twoim związku.

Odsuń się na trochę, kiedy wzbiera w tobie złość

Jeśli poczujesz się sfrustrowany lub zły z jej powodu, pamiętaj, że to są twoje emocje i twoja za nie odpowiedzialność. Czasem potrzebujesz chwili, żeby wszystko przemyśleć. Odetchnij, odsuń się na chwilę, ale nie rań jej swoją złością.

Bądź przy niej, gdy tego potrzebuje

Kiedy jest smutna lub zdenerwowana, twoim zadaniem nie jest to naprawiać, tylko być przy niej i zapewnić, że wszystko jest w porządku. Daj jej znać, że ją słyszysz, że jest dla ciebie ważna i że jesteś tym filarem, na którym zawsze może się oprzeć.

Nie bądź idiotą 

Nie bądź idiotą i nie bój się popełniać błędów. One też je popełnia. Staraj się uczyć jak najwięcej ze swoich porażek. Absolutnie nie musisz być doskonały, po prostu staraj się nie być zbyt głupi.

Daj jej przestrzeń

Kobieta jest tak dobra w oddawaniu innym siebie, że czasem trzeba jej będzie przypominać, że powinna mieć czas dla siebie. Jeśli dasz jej tę jej przestrzeń, a nie egoistycznie zagarniesz całą dla siebie, będzie szczęśliwa.

Zawsze wybieraj miłość

Tak naprawdę to jest jedyna rada, której potrzebujesz. Jeśli ten wybór będzie w twoim życiu wiodąca zasadą, nic nie zagraża twojemu małżeństwu. Miłość zawsze będzie trwała.

Koniec końców w małżeństwie nie chodzi o łut szczęścia. Chodzi o pracę. I zobowiązanie do wspólnego, nieustannego inwestowania w tworzenie czegoś, co może przetrwać wieczność. Dzięki tej pracy szczęście samo nadejdzie.


Na podstawie: themindsjournal.com

 


Lifestyle Związek

Jak przestać się mylić w miłości i znaleźć lepszego (niż zazwyczaj) partnera

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 marca 2018
Fot. Pexels / PALOMA Aviles / CC0 Public Domain
 

Spotkać kogoś i wiedzieć na pewno, że to jest osoba, z którą chcemy być, z którą będziemy szczęśliwi, to jak wygranie losu na loterii. Taka pewność nie zdarza się często, a droga do dobrego, udanego związku prowadzi często krętymi ścieżkami, pełnymi pomyłek i dość przypadkowych, toksycznych relacji. Żeby znaleźć miłość, trzeba się tego nauczyć.

Poznaj mechanizmy, które kieruję twoimi wyborami

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak często przyciągają nas różni ludzie, z niewłaściwych powodów. I jak często te właśnie powody przysparzają nam cierpienia, gdy jesteśmy już w związku. Wielu z nas podświadomie wybiera partnerów, z którymi natychmiast wchodzi w dobrze znane, znajome i niezdrowe relacje. Czujemy potrzebę bycia z ludźmi, dzięki którym możemy „odtworzyć” dobrze znaną, negatywną dynamikę związku. Na przykład, gdy pociąga nas ktoś, kto wydaje nam się tajemniczy i intrygujący, zazwyczaj okazuje się, że to osoba, która nie potrafi okazywać uczuć, jest „zimna” i nieprzystępna. Ważne, żebyśmy potrafili zdać sobie sprawę z tych mechanizmów.

Zastanów się dwa razy nad swoim wyborem

Wielu z nas ma dość jasne wyobrażenia o tym, z kim powinniśmy się umawiać. Możemy chcieć być z kimś inteligentnym, życzliwym, odpowiedzialnym. Możemy również podać pewne konkretne kryteria dotyczące wyglądu lub zachowania potencjalnego partnera, które zawężą jeszcze bardziej naszą ocenę i sprawią, że odrzucimy kogoś z bardzo niewłaściwych powodów. Skąd biorą się te podświadome kryteria? Zazwyczaj związane są z doświadczeniami z przeszłości. Powinniśmy spróbować bardziej otworzyć się na tych ludzi, którzy nie wywołują od razu przyspieszonego rytmu serca. Powinniśmy „próbować” z kim czujemy się naprawdę dobrze i blisko.

Wyjdź poza strefę komfortu

Bo prawdą jest, że szukając miłości, zbyt często idziemy „na łatwiznę”. Przełam się i bądź odważny w nawiązywaniu nowych kontaktów. Traktuj nowych znajomych z życzliwością, okaż optymizm. Staraj się wykorzystać szansę, która pojawia się na twojej drodze. Podejmij wysiłek. Co takiego masz do stracenia proponując spotkanie?

Dobra miłość jest… prosta. To naprawdę nic skomplikowanego. To brak dramatów na każdym kroku, to poczucie spokoju. Warto się postarać, by ją znaleźć.


Na podstawie: psychologytoday.com

 


Lifestyle Związek

Czy wiesz, co jest dla ciebie w życiu najważniejsze? Akcja #MiesiącKobiet

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
29 marca 2018
6 nawyków, które musisz w sobie wykształcić, żeby poczuć się silną i niezależną kobietą
Fot. iStock / pixdeluxe

Miałam dzisiaj jedną z tych rozmów, która momentalnie zmienia optykę postrzegania świata. Takie rozmowy, przeczytane czy usłyszane historie są ważne, bo otwierają nam oczy na nas samych. Często problemy, z którymi się zmagamy, okazują się błahe w perspektywie tragedii, z którymi radzą sobie inni.

Daleka jestem od stwierdzenia, że nasze kłopoty są żadne w porównaniu z prawdziwym cierpieniem, bo jest to często bardzo krzywdzące stwierdzenie. Ale bywa, że drugi człowiek składania nas do refleksji nad tym, co ważne w naszym życiu, co najważniejsze. I przypomniała mi się przeczytana kiedyś historia z lekcją w tle. Może skusicie się na nią dzisiaj. Przygotujcie sobie dziesięć małych karteczek. Na każdej z nich napiszcie, co jest dla was w życiu ważne. Niech to będzie wszystko, co przychodzi wam do głowy: rodzina, praca, dzieci, małżeństwo, przyjaźń, wolność, niezależność, zdrowie. Gotowe?

Teraz  tych dziesięciu wybierzcie pięć, które są ważniejsze niż pozostałe. Z pięciu – trzy. I ułóżcie je od siebie, przy sobie kładąc to, co jest najważniejsze, dalej to, co jest na drugim miejscu i trzecim. Czasami ten wynik może zaskoczyć. Postępujecie zgodnie z tym, co podpowiada wam serducho, intuicja. Dajcie sobie tyle czasu, ile będziecie potrzebować, bo te wybory nie są łatwe. Co cenicie w swoim życiu najbardziej? Co leży najbliżej was? Czy właśnie o to dbacie na co dzień?

 

Akcja #MiesiącKobiet 

Codziennie będziemy zachęcać was do przyglądania się sobie. Swoim emocjom, radościom, ale też pewnie strachom. Chciałybyśmy, abyście wraz z wiosną budziły się do życia, by móc czerpać z niego jeszcze więcej. By wiedzieć: czego chcę, o czym marzę, co chciałabym zmienić. I nie bać się powiedzieć tego głośno.

To jak? Jesteście chętne? Każdego dnia (do końca marca) umieszczać będziemy codziennie jeden wpis – wyzwanie, które sprawi, że skupicie się na sobie, choćby na chwilę. Ale przecież wszystko zaczyna się od małych kroków i krótkich chwil. Bądźcie z nami, wpisujcie swoje komentarze. Jak zawsze mamy dla was fantastyczne nagrody.

Zadanie na dziś:  przygotujcie sobie dziesięć małych karteczek. Na każdej z nich napiszcie, co jest dla was w życiu ważne. Z dziesięciu zostawcie trzy, kładąc przy sobie to, co jest najważniejsze. Co wam wyszło? Czy własnie o to dbacie na co dzień? Napiszcie.

Nagrody:

5 x zestaw kosmetyków KOBO, w skład zestawu wchodzą:

KOBO PROFESSIONAL PRIMER APRICOT (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL CUSHION FOUNDATION  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL 01 GOLDEN SAND HIGHLIGHTER PALETTE  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL 3 MY FAVORITE COLORS 9X EYESHADOW PALETTE (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL BRILLANT LIPSTICK  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL MATTE TINT  (1 szt.)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

4 x bon o wartości 300 zł na zakupy w vippidesign.com oraz designerski kubek, notes i kostka biurowa

vippi

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

4 x zestaw kosmetyków profesjonalnych Kiwicha Face Care Set 

Kiwicha Face Care Set mit Day Cream 50ml & Line Smoother Serum 30ml KIWICHA


Kiwicha Face Care Set 

Day Cream – przyjemny i łatwy do nałożenia krem rekonstruuje bariery ochronne skóry odwodnionej, suchej i dojrzałej. Redukuje wysuszenie, zmarszczki, utratę elastyczności i konturu. Nadaje skórze świeżości, gładkości oraz poprawia jej wygląd i gęstość. Łatwo się wchłania, zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami środowiska, sprawia, że skóra staje się miękka i delikatna, a dzięki efektowi anti-aging nadaje jej młody wygląd. Idealny jako baza pod makijaż.

Line Smoother Serum – bogate i intensywne serum, przeznaczone dla skóry wymagającej odżywienia, odwodnionej i dojrzałej. Wygładza zmarszczki i poprawia rysy twarzy. Chroni przed działaniem wolnych rodników, stymuluje wzrost komórek, regeneruje DNA, spowalnia proces starzenia się skóry oraz chroni kolagen przed degradacją.

1 x  depilacja laserowa 1 sesja – 4 dowolne partie ciała 

1 x depilacja laserowa 1 sesja – pachy + bikini + łydki

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x laserowy peeling węglowy twarz + szyja + dekolt

1 x infuzja tlenowa twarz + szyja + dekolt 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

2 x Obrotowa loko-suszarka z jonizacją AS200E

Stylizuj i susz jednym ruchem. Poznaj loko-suszarkę AS200E od Babyliss Paris, która umożliwia jednoczesne suszenie i modelowanie Twoich włosów. Od dziś ułożenie idealnej fryzury zajmie Ci dosłownie kilka minut. Sprawdź jakie to proste!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x Automatyczna lokówka Curl Secret C1200E od BaByliss Paris

Automatyczna lokówka Curl Secret C1200E od BaByliss Paris to opatentowana technologia, która sprawi, że w kilka minut uzyskasz piękne i delikatne fale.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x Zestaw Prezentowy Baton Warszawski, każdy składający  się z:

– pięciu energetycznych Batonów Warszawskich,

– eleganckiego Kremu Warszawskiego,

– przepysznych prażonych na ksylitolu migdałów z cynamonem lub chilli (100g).

Całość pięknie zapakowana w warkocz z celofanu i wstążkę.Wszystkie produkty są bez glutenu i bez cukru, zdrowe słodycze bez wyrzutów sumienia 🙂

BW-7 BW-4
baton_warszawski_truskawka-2 baton_warszawski_figa z goi-2
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Odwiedź naszych partnerów na Facebooku i Instagramie

NATURA logo

FB/drogerienaturapl

instagram.com/drogerienatura

FB/VippiDesignPolska

instagram.com/vippidesign

klapp-cosmetics.pl

 FB/KLAPPCosmeticsPolska

 instagram.com/klapppolska

klinikamlodosci.com

 FB/klinika.mlodosci

 instagram.com/klinikamlodosci

 babyliss-totallook.pl/

FB/BabylissPolska

  instagram.com/babylisspolska

 logo

 FB/batonwarszawski

instagram.com/baton_warszawski

Czas trwania akcji: 05.03.2018 – 31.03.2018.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

Zapomnij o tej drugiej. Jeśli on cię zdradził, wina jest tylko i wyłącznie po jego stronie

MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ. Czym urzeka nas Hollie w tym sezonie

MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ. Czym urzeka nas Hollie w tym sezonie

„Mamo, nie jestem już dzieckiem”. Poznasz to po pokoju