Go to content

5 składników, które możesz dodać do szamponu, jeśli chcesz, by twoje włosy rosły szybciej

Fot. iStock / gilaxia

Największe wyzwanie dla cierpliwości? Zapuszczanie włosów – myślę, że wiele kobiet rozumie dylemat: obciąć czy czekać, wytrzymać czy odpuścić. Kto by nie chciał poznać tajemniczego zaklęcia, dzięki któremu nasze włosy w jedną noc urosną do pasa. 

Zaklęcia nie znamy, za to mamy dla was prosty sposób, by przyspieszyć rośnięcie naszych włosów. Wystarczy do szamponu, którego używacie, dodać pięć składników. Okazuje się, że łupież, swędząca skóra, suchość i łamliwość skutecznie hamują zwiększenie długości włosów. To już koniec kłopotów, nie uwierzysz, jak szybko twoje włosy zaczną rosną, naprawdę!

5 składników, które możesz dodać do szamponu, jeśli chcesz, by twoje włosy rosły szybciej

#1 Aloes

Aloes od dawna jest używana do zabiegów upiększających, w tym do włosów! Dodaj kilka łyżek świeżo wyciśniętego aloesu do butelki szamponu i dobrze nią potrząśnij. Witaminy i minerały zawarte w aloesie wspierają  szybki i zdrowy wzrost włosów, a także działają oczyszczająco.

#2 Miód

Miód ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, więc dodanie tylko kilku łyżek do szamponu będzie działać leczniczo na skórę głowy, zniszczone włosy przyspieszając ich wzrost. Dodatkowo twoje włosy będą pachnieć jak miód, a w dotyku staną się jak jedwab!

#3 Olej rycynowy

Olej rycynowy, jeden z najskuteczniejszych olejków przyspieszających rośnięcie włosów, warto dodać do szamponu. Wystarczy kilka łyżek stołowych, by naprawić rozdwojone końcówki i zniszczone włosy i sprawić, że zaczną szybciej rosnąć.

#4 Sok cytrynowy

Jeśli chcesz rozjaśnić włosy użyj soku z cytryny, który dodatkowo sprawi, że twoje włosy będą szybciej rosły. Dodaj do szamponu sok z dwóch cytryn, myj włosy, jak zawsze, a po tygodniu będziesz widzieć rezultaty.

#5 Woda różana

Możesz stworzyć własną wodę różaną lub kupić gotową. Dodaj około 1/4 szklanki do swojego szamponu. Nie tylko twoje włosy będą pachnieć jak bukiet róż, ale woda różana  zapobiega łupieżowi i przyspiesza wzrost włosów.

Wszystkie powyższe składniki są w 100% naturalne i bezpieczne, ale upewnij się tylko, że trzymasz olej rycynowy z dala od zwierząt domowych, ponieważ może to być dla nich toksyczny. Wypróbuj jeden z tych 5 składników lub wszystkie od razu, sprawdź co działa najlepiej.


 

źródło: styletips101.com