Go to content

Prowadzisz sklep lub dopiero chcesz go otworzyć?

Jeżeli tak, na pewno wiesz, jak ważne jest właściwe eksponowanie asortymentu. Na ten temat napisano wiele prac, wykorzystując liczne badania psychologiczne i eksperymenty naukowe. Od czego zatem zacząć budowę lub przebudowę sklepu? Od projektu wnętrza i wyboru dobrych mebli i regałów

Jakie meble potrzebne są w sklepie?

Wbrew temu, co może się wydawać, w sklepie potrzebne są nie tylko regały i półki. Listę niezbędnego wyposażenia prezentujemy poniżej.

  • Lada sprzedawcy — miejsce, w którym odbywa się obsługa klienta, sprzedaż, wydawanie pieniędzy, transakcje kartowe, pakowanie produktów itp. Dla zapewnienia maksymalnej wygody lada powinna mieć wysokość ok. 70 do 80, a szerokość blatu min. 50 cm.
  • Półki i schowki pod ladą — przestrzeń pod ladą może być wykorzystana jako podręczny magazyn, np. na torby, wieszaki i pojemniki na zwroty. Jeśli front lady jest przeszklony, można to miejsce wypełnić półkami i eksponować na nich wybrane produkty.
  • Przymierzalnie — każdy sklep odzieżowy powinien mieć przynajmniej 2 wygodne przymierzalnie. Są to kabiny, w których komfortowo i bezpiecznie można przymierzyć wybrane ubrania, oceniając swój wygląd w lustrach. Kabiny powinny zapewniać poczucie bezpieczeństwa, prywatność i być wyposażone w wieszaki, miejsce, na którym można usiąść i dobre oświetlenie.
  • Półki ścienne — ściany sklepu doskonale nadają się do tego, aby umieścić na nich regały lub półki. Ich wymiary i rozmieszczenie powinny odpowiadać sprzedawanemu asortymentowi, dlatego dobrze jest zamówić je „na wymiar”.
  • Regały wolnostojące — przestrzeń na środku sklepu może być wykorzystana na wieszaki na kółkach oraz regały wolnostojące lub specjalne stoły, na których można umieścić większą ilość ubrań. Meble sklepowe powinny przede wszystkim być wygodne w użytkowaniu i bezpieczne dla klientów oraz pracowników.
  • Meble socjalne — każdy sklep powinien mieć pomieszczenie socjalne dla pracowników. Niezbędne minimum, jeśli chodzi o meble w tym pomieszczeniu to stół, krzesła, szafki dla załogi.

Co wybrać: gotowe meble czy meble na zamówienie?

Przedsiębiorców czeka nie lada dylemat. Na jakie meble do sklepu się zdecydować? Standardowe meble systemowe, czy może meble na zamówienie? Naszym zdaniem opcja nr 2 ma więcej zalet.

Sprawdź zalety mebli sklepowych na zamówienie

Meble na zamówienie to meble na wymiar, które pozwalają optymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń sklepu.

  • Ciekawe wzornictwo — meble systemowe mają szablonowy i dosyć monotonny wygląd. Tymczasem producent mebli sklepowych może im nadać wyjątkowy kształt i wygląd, dopasowując je do koncepcji wizualnej sklepu i sprzedawanych w nim produktów.
  • Wysokogatunkowe materiały — mając pełną kontrolę nad procesem produkcji mebli, możliwe jest zastosowanie wskazanych przez klienta materiałów i sposobu ich wykończenia. Nie tylko dla uzyskania bardzo dobrej jakości, ale i wysokiej estetyki.
  • Indywidualna produkcjaproducent mebli sklepowych RIKO realizuje indywidualne zamówienia wg projektu klienta. Daje to pewność, że żaden inny sklep nie będzie miał takiego samego wyposażenia.
  • Elastyczna współpraca — zamawiając meble sklepowe na wymiar, każdy etap współpracy i realizacji może być indywidualnie omawiany i negocjowany, dla uzyskania pełnej satysfakcji klienta