Go to content

Prosecco, po którym nie masz kaca? To już możliwe! Gdzie je kupisz?

Fot. iStock/piola666

Kto by nie marzył o takiej chwili, żeby napić się prosecco nie martwiąc się o to, że na drugie dzień będzie nas boleć głowa od nadmiaru alkoholu.

Ha, dzisiaj nie musi już to pozostawać w sferze marzeń. Lidl postanowił wypuścić na rynek organiczne prosecco – Organic Prosecco Spumante. Na czym polega jego wyjątkowość? Jak zapewnia Lidl, piwnice służące do produkcji organicznego prosecco są czyszczone czystą wodą z recyklingu, a w winnicach nie używa się  nawozów chemicznych, herbicydów, pestycydów i środków owadobójczych.

Podczas produkcji nieorganicznego prosecco używa się siarczanowych konserwantów, aby dłużej utrzymać świeżość wina. Ekologiczni producenci stosują jedna niższy poziom siarczanów, co oznacza, że prawdopodobnie te wina nie wywołują kaca, gdyż to one są odpowiedzialne za nasze złe samopoczucie następnego dnia.

Ale uwaga! Nie biegnijcie jeszcze do sklepu. Organic Prosecco Spumante dostępne jest na razie w brytyjskich sklepach Lida, w cenie 7,99 funta (około 38 złotych). Dlaczego akurat tam. Okazuje się, że Brytyjczycy wypili już w tym roku 12,8 milionów litrów prosecco. Miejmy nadzieję, że to organiczne wino trafi także do naszych sklepów. 🙂

 

źródło: Independent