Go to content

Profesjonalne wyposażenie fryzjera – co powinno zawierać?

Każdy właściciel salonu fryzjerskiego marzy o tym, aby utworzyć atmosferę, która dla wszystkich klientów będzie optymalna oraz bardzo komfortowa. Aby to móc zrobić trzeba opracować bardzo dyskretny i specjalny projekt pomieszczenia. Do tego trzeba zakupić wszelkie potrzebne akcesoria. W temacie tym potrzebna będzie dobra hurtownia fryzjerska. Co będzie potrzebne obowiązkowo w salonie fryzjerskim? Po czym poznamy dobrą i specjalistyczną hurtownię fryzjerską? Sprawdźmy to.

Co każdy fryzjer powinien mieć w swoim arsenale?

Wyposażenie odpowiednie salonu fryzjerskiego nie jest wcale takie proste. Musimy wiedzieć, co będziemy konkretnie potrzebować. Gdy zapoznamy się z ofertą, którą prezentuje hurtownia fryzjerska, to będziemy pod ogromnym wrażeniem. Wybór jest naprawdę spory.

W pierwszej kolejności wybierzmy fotele fryzjerskie. Są ona przeznaczone to tego, aby klient mógł w nim dobrze i wygodnie siedzieć, a fryzjer w tym czasie mógł wykonywać swoją pracę. Fotele fryzjerskie są wyposażone w specjalną regulację wysokości. Do tego dochodzą wygodne podłokietniki. Fotele powinny być wykonane z materiału o bardzo wysokiej jakości. Dzięki temu można przy nich świadczyć usługi fryzjerskie przez wiele, wiele lat. Dobry fotel to mebel bardzo powszechny. Możemy dopasować go pod niemal każdego klienta. Dzięki wyściółce jest zapewniony maksymalny komfort siedzenia. Fotele także są wyposażone w regulowane zagłówki, stabilny uchwyt na ręce oraz także chromowany podnóżek. Możemy w razie zaistniałej potrzeby o podnieść. Większość fotel fryzjerskich można złożyć łatwo do pozycji poziomej.

W dobrym salonie fryzjerskim nie może także zabraknąć lustra. Lustro jest elementem wręcz niezbędnym. Gdy wybieramy lustro do salonu, to musimy zwrócić uwagę na jego powierzchnię. Sama w sobie powierzchnia musi być idealnie płaska. Lustro fryzjerskie nie może pokazywać żadnych zniekształceń. Przy użyciu lustra można skutecznie powiększyć wizualnie pomieszczenie, a do tego podkreślimy nasz salon.

Lustro w miejscu pracy fryzjerów może mieć wygląd całkiem inny. Popularne są modele, które to posiadają szuflady dodatkowe, jak i półki. W nich możemy umieścić wszelkie akcesoria niezbędne oraz narzędzia do pracy. Aby móc zwiększyć komfort oraz poprawić oświetlenie, powinniśmy na pewno zwrócić uwagę na produkty podświetlane. Gdy wybieramy takowe lustro, to możemy podkreślić styl pomieszczenia przy pomocy przedmiotu bardzo stylowego oraz praktycznego.

Na sam koniec potrzebnych akcesoriów w każdym salonie fryzjerskim, chcemy wspomnieć o wózku. Jest to wręcz niezbędnik wśród fryzjerskich mebli. W przypadku wózka niezmiernie się liczy jakość oraz praktyczność. To one właśnie muszą być zgodne ze wszelkimi standardami, które są niezbędne do zachowania higieny oraz komfortu. Wózek fryzjerski nadaje się wręcz doskonale do przechowywania wszelkich urządzeń. Łatwo można się poruszać po salonie dzięki cichym niezwykle kółkom gumowym.

Fryzjer będzie wykonywać pracę i to bez rozpraszania uwagi. Dzięki wystarczającej liczbie półek każdy fryzjer może mieć pod ręką wszelkie swoje narzędzia. Wózki wykonywane są ze specjalnego materiału, który jest bardzo łaty do przeprowadzenia dezynfekcji. W salonie fryzjerskim jest to niesamowicie ważne.

Wszystkie meble poza swoją praktycznością, powinny także być spójne estetycznie. Nasz salon fryzjerski musi się przecież odpowiednio prezentować, prawda? W takim salonie przyjemnie się pracuje.

Hurtownia fryzjersko-kosmetyczna – jaką wybrać?

Wszystkie elementy wyposażenia salonu fryzjerskiego oraz kosmetyki potrzebne do pracy warto kupować w sprawdzonym miejscu. Takim miejscem będzie dobra hurtownia fryzjerska. Po czym poznamy rzeczywiście dobrą hurtownię? Na pewno dobra hurtownia fryzjerska musi mieć spore doświadczenie. Raczej mamy zaufanie do tych miejsce, które funkcjonują już od lat.

Fachowa hurtownia fryzjerska powinna także mieć szeroką ofertę, a w niej tylko i wyłącznie produkty o wysokiej jakości. W profesjonalnym salonie fryzjerskim nie ma miejsca na byle jakie meble, a tym bardziej na byle jakie kosmetyki. Chcemy, aby klient czuł się tutaj wspaniale, był zadowolony z przeprowadzonego zabiegu, a na dodatek powrócić na kolejny zabieg fryzjerski. Dla dobrego przedsiębiorcy prowadzącego salon fryzjerski, najważniejszy jest powracający i zadowolony klient. Nie ma nic lepszego. To się uda z profesjonalnym zespołem, umeblowaniem oraz dzięki współpracy ze sprawdzoną hurtownią fryzjerską.

Artykuł partnera