Go to content

Proces retynizacji – przełomowy sposób wprowadzania retinolu do codziennej pielęgnacji

Chociaż retinol to najskuteczniejszy składnik używany w pielęgnacji anti-aging, wiele kobiet w obawie przed jego silnym działaniem, nie decyduje się na jego stosowanie. Nie musi tak być. Mary Kay opracowało innowacyjny proces retynizacji, który pozwala w bezpieczny sposób oswajać skórę z efektywnym działaniem tej substancji.

Dlaczego retinol jest taki niezwykły? Ponieważ wspomaga produkcję kolagenu i elastyny i poprawia proces odnowy komórek skóry, tym samym działając na trzy główne oznaki starzenia – zmarszczki, utratę jędrności i przebarwienia. Nasza skóra, począwszy od 20. roku życia każdego roku produkuje o 1% mniej kolagenu. Ten proces zubożenia kolagenu w skórze jest ciągły, chyba, że podejmiemy odpowiednie środki zaradcze, a retinol jest właśnie jednym z nich!

Należy jednak pamiętać, że retinol swoją skuteczność zawdzięcza właśnie silnemu działaniu i stosowanie go może wiązać się z poczuciem dyskomfortu, jeżeli nie zostanie wprowadzony do pielęgnacji w sposób przemyślany. Tworząc produkt z wykorzystaniem czystego retinolu w 0,5% stężeniu, firma Mary Kay postanowiła zapewnić kobietom możliwość bezpiecznego przeprowadzenia profesjonalnego zabiegu kosmetycznego w domowym zaciszu. Dlatego marka opracowała oryginalny ośmiotygodniowy proces retynizacji, który pozwala przyzwyczaić skórę do działania retinolu.

Mary Kay w tym celu zapewnia kobietom gotowe rozwiązanie – cały system pielęgnacji, na który składają się dwa produkty: Intensywnie Odmładzający Retinol 0,5% Clinical Solutions™ i wspomagająca jego działanie Kojąco-Regenerująca Emulsja Clinical Solutions™ oraz pierwsza na rynku aplikacja mobilna, która monitoruje proces wprowadzania retinolu do codziennej pielęgnacji. Aplikacja jest darmowa i synchronizuje się z kalendarzem w smartfonie, automatycznie przypominając jak i kiedy zastosować odpowiednie produkty. Intensywnie Odmładzający Retinol 0,5% Clinical Solutions™ cieszy się potwierdzoną badaniami skutecznością (100% kobiet, które zobaczyły spektakularne rezultaty!), natomiast Kojąco-Regenerująca Emulsja Clinical Solutions™ to produkt, który można stosować także samodzielnie w celu głębokiego ukojenia i nawilżenia skóry. Te dwa produkty to duet idealny!

Ale to nie wszystko! Mary Kay zapewnia nie tylko produkty najwyższej jakości i innowacyjne rozwiązania technologiczne. Każda kobieta stosująca Intensywnie Odmładzający System Clinical Solutions™ otrzymuje jednocześnie profesjonalną opiekę osobistej Doradczyni Piękna, która pomoże jej dopasować produkty zharmonizowane z procesem retynizacji oraz stworzy kompletny i indywidualny schemat pielęgnacyjny.

To właśnie holistyczne podejście do klienta!

Dowiedz się więcej o linii Clinical Solutions™ na www.marykay.pl
Poznaj świat Mary Kay na www.facebook.pl/MaryKayPolska