Go to content

Pomaga tresować psa i czyści paznokcie. Nietypowe zastosowania mydła

Bardzo długo kupowałam mydło do rąk w płynie. Wydawało mi się, że tak jest po prostu higieniczniej – każdy dozuje sobie odpowiednią ilość i nie zostawia zarazków na mydle. No i oczywiście ładniej się prezentuje w łazience, jeśli zainwestujemy w stylowy dozownik. Mydelniczka nie robi przecież takiego wrażenia. Trudno ją też utrzymać w czystości. Ostatnio jednak dowiedziałam się, że zwykłe mydło w kostce może mieć także inne zastosowania i od tamtej pory faktycznie mam jedno na stanie. 

To wkurzające skrzypienie

W każdym domu jest takie miejsce, w którym skrzypi podłoga. Jeśli cię to denerwuje, będziesz chodzić tak, by uniknąć wywoływania tego odgłosu. A reszta domowników? Na ogół nie zwracają na to uwagi. Jeśli chcesz rozprawić się ze skrzypiącą podłogą, wcale nie musisz jej zrywać. Wystarczy, że obrysujesz mydłem te deski/panele, które skrzypią i gotowe.

Te brzydkie dziury

Masz na ścianie nieestetyczne otwory po gwoździach? Spróbuj wypełnić je mydłem, zamiast wzywać na pomoc faceta i kazać mu gipsować ścianę. Co ważne – kup mydło w kolorze ściany (i po raz kolejny wychodzi na to, że najlepiej mieć białe ściany).

Psotne zwierzaki

Twój pies uwielbia gryźć meble, szarpać poduszki i rozrywać na strzępy twoje kapcie? Spróbuj posmarować je mydłem. Psy nie znoszą jego smaku, więc na pewno odpuszczą. Już sam zapach je zniechęci.

Śmiercionośny gaz

Jak podaje Daily Mail, mydło może pomóc wykryć wyciek gazu. Wystarczy pocierać nim rurę, by się o tym przekonać. Jeżeli pojawią się bąbelki powietrza, jesteś w niebezpieczeństwie.

Problemy z szyciem

Uwielbiasz szyć i przerabiać ubrania? W twoim przyborniku nie może zabraknąć kostki mydła. Jeżeli tkanina jest wyjątkowo sztywna lub twarda, a ty masz problem z wbiciem igły, musisz posmarować ją mydłem – igła z łatwością wbije się w materiał. Mydełka możesz też użyć do zaznaczania różnych rzeczy na tkaninie. To o wiele lepsze niż ołówek czy długopis. Potem wystarczy tylko uprać materiał i twoje znaczniki znikną.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Fot. iStock / vadimguzhva

1/1 Pomaga tresować psa i czyści paznokcie. Nietypowe zastosowania mydła

Trudne majsterkowanie

Piła jest już tempa? Nic nie szkodzi, jeszcze możesz jej użyć. Żeby ułatwić sobie zadanie, posmaruj ostrze mydłem. Zdziała cuda.

Walka z komarami

Mydło skutecznie odstrasza komary. Rozpuść odrobinę w wodzie i spryskaj ciało. Te okropne, krwiożercze owady będą cię omijać szerokim łukiem.

Cuchnące buty

Owiń mydło w ręcznik papierowy i włóż do buta. Najlepiej na całą noc. Jeżeli twoje obuwie naprawdę brzydko pachnie, możesz powtarzać tę procedurę przez kilka dni. To najlepszy (i najtańszy) sposób, by odświeżyć buty.

Brudne paznokcie

Zamiast wydłubywać brud pilniczkiem (łatwo uszkodzić delikatną skórę pod paznokciem), zacznij skrobać mydło paznokciami. Potem wystarczy tylko dokładnie umyć dłonie w ciepłej wodzie. Mydło się rozpuści, a wraz z nim zniknie cały brud.

Zaparowane okulary

Wetrzyj odrobinę mydła w szkła, a następnie dokładnie je wypoleruj. Dzięki temu twoje okulary nie będą już parowały.

Źródło: Daily Mail