Lifestyle

Podsumowanie akcji „Miłość to spotkania”

Redakcja
Redakcja
27 września 2016
Akcja "Miłość to spotkania"
Fot. iStock / AzmanL
 

Miłość, którą dostajemy w spotkaniach z innymi ludźmi, jest najpiękniejszym prezentem, jaki mogliśmy otrzymać. To ona nas kształtuje, choć często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele takim spotkaniom zawdzięczamy. Wakacje to czas, kiedy wracają wspomnienia, kiedy sięgamy pamięcią do takich spotkań. Przecież nie tylko wielkich miłości, ale też wakacyjnych przygód, nie tylko mężczyzn, ale też kobiet, których spotkanie wywarło na nas ogromne wrażenie. Dlatego postanowiliśmy wraz z wami powspominać, usłyszeć historie waszych wyjątkowych spotkań, które wpisują się w naszą akcją „Miłość to spotkania”.

Dostaliśmy wiele pięknych historii. Każda inna, ale też każda wyjątkowa.

Oto te, które postanowiliśmy nagrodzić:

Laureaci:

3 x zestaw od marki AVENE

1) Ewa Kusz – zestaw Xera Calm A.D baume, Xera Calm A.D  Olejek + woda termalna

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


2) nick: „Twój pierniczek” – zestaw kosmetyków z linii PhysioLift (emulsja na dzień, balsam na noc oraz preparat pod oczy)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


3) Justyna Bzdak –  zestaw Triacneal Expert, żel Cleanance do mycia, płyn micelarny Cleanane

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

AVENE NOWE LOGO 2016


Magda Gradowa – 1 x voucher o wartości 1.000 PLN do zrealizowania na poczet rezerwacji domu wakacyjnego z oferty NOVASOL*

f6e076_ec56b491f4584131a954dfc9ce8e4670

domz basensem głowne

Za najciekawszą i najpiękniej opowiedzianą historię spotkania: 1 x voucher r o wartości 1.000 PLN do zrealizowania na poczet rezerwacji domu wakacyjnego z oferty NOVASOL do końca 2017 roku.


Od marki Gynauxil

Sylwia Ciszek

Klaudia Piotrowska

Ewelina Mikulska

zestaw składający się z: Plusssz Kobieta, Witamina D3, Elektrolity, Magnez

Gynauxil

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Od marki PROVAG

Marta Z.

Marlena Hanelik

Izabela Brandys-Nowak

zestaw PROVAG składający się ze skórzanej kosmetyczki, żelu, emulsji i ręcznika do higieny intymnej

PR_08012016_bwizualizacja_provag_ręcznik


Nina Skalska –  piękna torba O bag viola

logo O bag 2016 (1)

obag viola

Fot. Materiały prasowe


Laureatów prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród do dnia 05.10.2016 roku. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

REGULAMIN AKCJI znajdziecie TUTAJ.


*Voucher o wartości 1.000 PLN do zrealizowania na poczet rezerwacji domu wakacyjnego z oferty NOVASOL do końca 2017 roku.

Szczegóły: Nagroda może zostać zrealizowana w ramach jednej rezerwacji, z terminem wyjazdu, którego koniec przypada najpóźniej na dzień 31.12.2017. Nagroda nie obejmuje nie wliczonych w cenę najmu kosztów dodatkowych oraz dojazdu na miejsce i nie podlega wymianie na ekwiwalent pieniężny.

 


Lifestyle

Ty, który jesteś mężem, partnerem, ojcem, wyobraź sobie, że kobieta, którą kochasz nie ma wyboru… Apel do wszystkich facetów!

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
27 września 2016
Fot. iStock / Alina Solovyova-Vincent
 

Wy idiotki! Co wy myślicie? Że coś zwojujecie, że organizując kolejną demonstrację, kolejny marsz, ba nawet strajk, ktoś was zauważy? Czytam o sukach, o dziwkach, o kuhwach, które mogą pracodawcę pocałować w dupę i jeśli tylko nie przyjdą w poniedziałek do pracy w ramach kobiecego strajku, bo on na ich miejsce znajdzie kilka innych za głodową stawkę. To nie jest wyssane z palca. Takie komentarze pojawiają się w internecie, pod każdą inicjatywą organizowaną przez kobiety, które chcą wyrazić swój sprzeciw na to, co się dzieje w naszym państwie.

Bo problem macicy i jej praw jest nadal problemem jednej płci, o którym z chęcią dyskutuje ta druga bez jajników, bez możliwości porodu i zajścia w ciążę w wyniku gwałtu.

Może czas najwyższy otworzyć oczy i powiedzieć głośno, że odbieranie godności kobietom, nie jest tylko naszym – kobiecym problemem. Jest zagrożeniem dla nas wszystkich.

Ty, który jesteś mężem, partnerem, który kochasz swoją kobietę, zamknij na chwilę oczy. Wyobraź sobie moment, kiedy ona ci mówi, że jest w ciąży, kiedy radość, szczęście miesza się ze strachem. Kiedy nie rozumiesz jeszcze głaskania się po brzuchu i jej huśtawki nastroju. Za to czujesz w sobie odpowiedzialność za dwa życia – za jej i tego nienarodzonego. Wyobraź sobie przez chwilę, że nagle szczęście przerywa choroba, która wdarła się w wasze życie. To moment, kiedy TY biorąc odpowiedzialność, kochając i szanując musisz współdecydować: jej życie, czy nienarodzonego dziecka. Proszę, zobacz to – jak siedzisz przy szpitalnym łóżku, kiedy ona płacze, bo wszystkie nadzieje i marzenia zostają nagle pogrzebane, kiedy stajecie oboje przed wyborem, który przecież nigdy nie miał być waszym udziałem. Jej życie, czy życie dziecka… A teraz wyobraź sobie, że tego wyboru nie macie… Że możesz się z nią tylko pożegnać, modlić się i liczyć na cud… Możesz pozwolić jej napisać list… do siebie, do waszego dziecka, które nie wiadomo, czy przeżyje… Jedyne co możesz zrobić, to oswoić się z myślą, że za chwilę nie będzie przy tobie kobiety, którą kochasz. Nic więcej zrobić nie możesz. Już nie dzisiaj. Klamka zapadła, żaden lekarz nie zdecyduje się ratować życia twojej kobiecie, gdy może zapłacić za to więzieniem…

Wyjeżdżasz na delegację. Jak zawsze, bez obaw do niepokoju. Przecież wracasz za chwilę. Za chwilę, w której ona dotknęła piekła gwałtu, kiedy nie było ciebie przy niej, kiedy nie mogłeś jej obronić. Czujesz jak bezsilność zabiera ci oddech, jak niemoc, która cię ogarnia, odbiera ci zmysły. Patrzysz na nią – poniżoną, wzgardzoną, obolałą, tak inną od tej, która przecież jeszcze przed chwilą całowała cię na pożegnanie… Teraz już nigdy jej nie zostawisz, zawsze będziesz przy niej. Dźwigniecie to razem, choć przecież jest i tobie tak cholernie ciężko. Ale kochasz ją, dziś czujesz, że kochasz ją jak nikogo innego na świecie, jak twoja miłość jest w stanie uleczyć to, co się stało… Ale ona jest w ciąży… Nie chce tego dziecka, nie chce przedłużać traumy, wykrzykuje ci w twarz, że nienawidzi siebie, nienawidzi tego, co w sobie nosi. Chce zapomnieć, chce wyjechać, chce to wszystko odciąć jak najgrubszą kreską zapomnienia… A ty po raz kolejny nie możesz jej pomóc… Płaczesz, walisz pięściami w poduszkę, głową w ścianę… Bo po raz kolejny skazujesz ją na cierpienie, z którego nie wiesz, czy ona będzie w stanie się podnieść. To ją niszczy… oddala od życia. A ty nie masz wyboru… ona też go nie ma. Tak, wiem, myślałeś: „To nas nigdy nie będzie dotyczyć”…

Jesteś ojcem? Masz córkę? Córkę, którą kochasz nad życie, której ufasz, której nikt nigdy nie skrzywdzi, bo przecież ty bronisz jej bezpieczeństwa… Ale ona się zakochuje. Poznaje chłopaka. Tak bardzo się o nią boisz, ale rozumiesz, przynajmniej starasz się zrozumieć… Ona tak prosi o ten ich wspólny wyjazd, ognisko, namiot… Gwałcą ją we trzech. On i dwóch kolegów. Nie… nie otwieraj oczu, nie uciekaj od tego. WYOBRAŹ TO SOBIE. Widzisz tę twoją małą bezbronną córeczkę, której wszystko co najcenniejsze odebrało trzech pijanych nastolatków… Nie… nie mogłeś nic zrobić. Teraz? Jeśli jest jakieś teraz możesz tylko przy niej być, wspierać ją i próbować pomóc jej przejść przez to piekło… Ciąża jest gwoździem do tej tragedii. Ona łyka tabletki, płukanie żołądka, nie chce żyć… Ma 17 lat. Przecież wszystko, co najlepsze przed nią. A musi zostać matką. Tak MUSI, choć nie ma w niej na to zgody… Choć nie ma jej w tobie. Choć sprawcy gwałtu zostali ukarani, oni nie poniosą prawdziwej odpowiedzialności za to, co zrobili. Poniesie ją ona… Twoja córka. Bo odebrano jej prawo wyboru.

A może chcesz już zostać dziadkiem? Szalejesz z radości, gdy córka oznajmia ci, że nim będziesz. Już oglądasz auta, klocki, planujesz wspólne z wnukiem wycieczki. Nawet nie wiedziałeś, że taką radość ci to sprawi… taką frajdę, że wleje w ciebie tyle szczęścia i czułości. Ale zamiast szczęścia, spędzasz czas przy szpitalnym łóżku twojej córki. Nie wie, kiedy urodzi. Musi czekać. Nie ma niebieskiego kocyka, nie ma pieluch, ani misia, który czekałby na swojego małego właściciela. Są łzy, smutek i śmierć, która siada obok was, by chwilę po tym, gdy na świecie pojawi się twój wnuk, go odebrać. Twoja córka nie wiedziała, jak ci to powiedzieć… Nie chciała zagłuszać twojego szczęścia. Jeździła od lekarza do lekarza, od badania do badania, by potwierdzić, że dziecko, które nosi w sobie, przez minutę swojego życia będzie cierpieć ogromny ból, by zaraz odejść… Nie chciałeś, żeby twoja córka była bohaterką, szukałeś rozwiązań, pomysłów, żeby przerwać ten koszmar, który gasił w twojej córce chęć do życia. Ale już dawno odebrano jej prawo wyboru, prawo do zadecydowania…

Masz syna? Wyobraź sobie, że ten syn dzwoni do ciebie w środku nocy, bo nie wie, co robić, bo nie ma pojęcia, kogo prosić o pomoc. Bo wie, że jeśli jego żona nie przerwie ciąży to umrze. Albo wie, że ona urodzi martwe dziecko, albo dziecko, które żyć będzie przez chwilę. I on nie ma wyboru! Nie może jej pomóc, nie może o niczym zadecydować, nie może nawet podjąć dyskusji, bo ta niczego nie zmieni… I ty… Ty też nic nie możesz zrobić, bo kilka lat wcześniej pomyślałeś: To ich, kobiet, problem, mnie on nie dotyczy…

I wiesz… Życzę ci dzisiaj, żebyś nigdy nie musiał wybierać, żeby nigdy żadna kobieta, która pojawi się w twoim życiu takiego wyboru nie musiała dokonywać. Masz w sobie tę pewność? Naprawdę? A co, jeśli się trafi? Co, jeśli konieczność wyboru dotknie – twojej żony, partnerki, córki, przyjaciółki, przyjaciółki twojej córki? Też się odwrócisz, powiesz: Nie moja macica, nie mój problem. Też uznasz, że to o co dziś walczymy ma tylko jedną płeć? Dotyczy tylko nas? Kobiet?

Zamknij na chwilę oczy… i wyobraź sobie swoją żonę, córkę, kochankę, która nie ma prawa wyboru… Wtedy już jej nie pomożesz. Jeśli kochasz naprawdę – zrób to teraz!

WSPIERAMY STRAJK KOBIET. POMYŚL O KOBIECIE, KTÓRĄ KOCHASZ I PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS. TA SPRAWA NIE DOTYCZY TYLKO JEDNEJ PŁCI!


Lifestyle

Sprawdź, co się dzieje z tobą podczas snu

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
27 września 2016
Fot. iStock / BraunS

Kochamy spać! W dzieciństwie większości z nas ciężko było kłaść się wcześnie spać na prośbę rodziców. Mało kto również wylegiwał się w łóżku do godzin popołudniowych. W wieku dorosłym pragniemy snu i to w jak największej ilości. Paradoksalnie, kiedyś nie brakowało nam energii na harce z rówieśnikami, a teraz marzymy o drzemce w ciągu dnia i porządnie przespanej nocy.

Sen jest ważny dla organizmu

Brak nocnego wypoczynku odbija się negatywnie na kondycji naszego organizmu.  Sen jest niezbędny dla regeneracji tkanek, psychicznego i fizycznego odpoczynku. Przesypiamy ok. 1/3 naszego życia i nie jesteśmy w stanie funkcjonować inaczej. Brak snu jest tak destrukcyjny, że bywał stosowany jako narzędzie tortury więźniów wojennych.

Sen pełni wiele funkcji — „wyłącza” aktywność centralnego układu nerwowego,  pozwala na jego regenerację oraz tworzenie nowych połączeń w centralnym układzie nerwowym i utrwalanie świeżo nabytych informacji. Choć życzymy sobie spokojnego snu, mało kto śpi zupełnie spokojnie. Śnimy, poruszamy się bezwiednie. Nasz mózg mimo pozornego spoczynku wykonuje co noc ogrom pracy.

4 etapy snu:

Etap 1

Nasze ciało dopiero zapada w miękką błogość, oddalając się od rzeczywistości. Gdy zamykamy ciężkie powieki i łapie nas tzw. pierwszy sen, wtedy najłatwiej jest nas wybudzić i czujemy się potwornie zmęczeni. Zauważalne zmiany polegają na rozluźnieniu mięśni ciała oraz zmniejszenie ruchliwości gałek ocznych.

Etap 2

Oznacza głębszy sen, który trwa najdłużej, bo zabiera około 1/2 łącznego czasu snu. Podczas tego etapu przestają się ruszać gałki oczne, reguluje się oddech i bicie serca. Zwalniają fale mózgowe, a ogólna temperatura naszego ciała spada. Gdyby ktoś nas wybudził w tej fazie, zdecydowanie bylibyśmy zdezorientowani, gdzie się znajdujemy w tym momencie.

Etap 3

Zaczyna się czas najgłębszego snu, podczas której lunatycy są w stanie przemieszczać się po pomieszczeniu. Fale mózgowe zwalniają jeszcze bardziej, podobnie jak spada ciśnienie krwi, mięśnie się całkowicie relaksują. W tym czasie uszkodzone tkanki się regenerują i odnawiają a organizm wyzwala hormony do krwi. Dzięki tej fazie zyskujemy energię i wstajemy wypoczęci.

Etap 4

Tzw. faza REM (rapid eye movement- gwałtowne ruchy gałek ocznych) to ostania faza lekkiego i aktywnego snu, z której zapamiętujemy kolorowe obrazy pojawiające się podczas marzeń sennych. Mimo snu mózg wykazuje niezwykłą aktywność, którą można zarejestrować podczas normalnego funkcjonowania podczas dnia. Gałki oczne poruszają się oglądając senną rzeczywistość, mięśnie są spięte by ciało na łóżku nie odgrywało ruchów ze snu, możemy wydawać z siebie odgłosy, a nawet wypowiadać zdania.


źródło: wiedzoholik.pl


Zobacz także

W Święta nie musisz tylko wydawać. W prezencie możesz zadbać o swoje finanse z inPZU

„Zawsze bardzo wierzyłem w widzów! Nigdy nie uciekałem przed kinem popularnym”. Wywiad z Christianem Clavierem – odtwórcą roli André w filmie MOMO

Ciekawe stylizacje, dzięki którym staniesz się gwiazdą imprezy