Go to content

Jak kochać kobietę, która przeżyła emocjonalne piekło

Moc ukryta w naturze Nowa odsłona linii my’BIO

Dziś coraz więcej i coraz bardziej otwarcie mówimy o ofiarach emocjonalnych nadużyć. Jesteśmy coraz bardziej świadomi, że przemoc emocjonalna jest zjawiskiem dość powszechnym w związkach. Jednak wciąż nie bardzo wiemy, jak postępować w stosunku do tych, którzy jej doświadczyli. Jak kochać kobietę, którą skrzywdzono, zawiedziono i wykorzystano?

1. Musisz jej powiedzieć, że jest godna miłości

Spotkała kiedyś niewłaściwego faceta, tego, który uczynił jej życie nieszczęśliwym i który sprawił, że uwierzyła, że ​​nie jest „wystarczająco dobra”. Boi się, żeby te same rzeczy się nie powtórzyły. Daj jej czas na uzdrowienie i naucz ją, jak znowu kochać siebie. Powiedz jej, że jest piękna i wyjątkowa taka, jak jest i że nie chcesz, żeby się zmieniła, chyba że sama tego pragnie.

2. Wiedz, że jest bardzo ostrożna

Kiedy spędzasz trochę czasu ze sprawcą przemocy, ucz się chodzić na palcach. Teraz nie pozwoli ci łatwo wejść w jej życie, jeśli nie pokazujesz jej, jak bardzo się o nią troszczysz.

3. Czasami jest zdezorientowana

Bycie w niewłaściwym związku z pewnością pozostawiło głębokie blizny. Właśnie z tego powodu czasami będzie zdezorientowana. Przeszła przez piekło, więc potrzebuje trochę więcej czasu, aby uświadomić sobie, co jest jej priorytetem. Więc jeśli naprawdę zależy ci na niej, daj jej czas na podjęcie decyzji. I pamiętaj, wielkie rzeczy po prostu nie zdarzają się z dnia na dzień!

4. Jest niezwykle emocjonalna

Jeśli znasz jej historię, to wiesz również, że była częścią czegoś dramatycznego i złego. Z powodu tych wszystkich rzeczy jest bardziej emocjonalna niż inne dziewczyny. Możesz  zranić ją nawet to, kiedy mówisz coś swoim donośnym głosem. Małe rzeczy mogą zrujnować jej dzień. Więc jeśli chcesz ją zatrzymać, uważaj na te małe rzeczy, ponieważ one liczą się najbardziej.

5. Jest wojownikiem

Przeszła wiele, ale to ją wzmocniło. Nie jest tą samą dziewczyną, którą była wcześniej. Nie chce już być ofiarą i zrobi wszystko, co w jej mocy, aby historia się nie powtórzyła.

6. Tym razem chce, żeby było inaczej

Chce wszystkiego, czego nie mogła mieć w poprzednim związku. Jej historia była pełna bólu, ale jeśli znajdzie człowieka, któremu może uwierzyć, i tego, który sprawi, że znowu będzie szczęśliwa, z pewnością będzie się go trzymać.

7. Ona chce, żebyś ją zaakceptował taką, jaka jest

Ma świadomość, że czasami jesteś zmęczony tym uczuciowym bałaganem. Ale w głębi duszy bardzo by chciała, żebyś po prostu został i walczył o nią.


Na podstawie: herway.net