Randki Związek

Czy warto szukać na siłę? 5 sposobów na miłość

Redakcja
Redakcja
17 października 2019
Fot. Materiały prasowe

Chyba każdy marzy o tym, żeby znaleźć tę drugą osobę i nie wracać do pustych czterech ścian. Niekiedy jednak zapominamy o tym, że prawdziwą miłość buduje się latami i desperacko łapiemy potencjalnego partnera, zupełnie jak markową bluzkę na wyprzedaży. Planujemy wspólne życie, zastanawiamy się czy będzie pasował do naszych przyjaciół i rodziny, a w konsekwencji zostajemy znowu sami. Desperacja nie popłaca, a jeśli chcesz znaleźć prawdziwą miłość, skorzystaj z tych 5 sposobów.

Samotność zabija

Poświęcanie się pracy i pęd codziennego życia sprawił, że odsetek singli znacząco wzrósł. Według najnowszych badań długotrwała izolacja i odosobnienie mogą być równie groźne jak rak. Jak donosi magazyn Forbes, wskaźnik samotności w USA podwoił się od lat 80-tych. Według raportu przeprowadzonego w 2016 roku, aż 72% Amerykanów w pewnym momencie swojego życia czuło osamotnienie, a 31% doznaje tego uczucia przynajmniej raz w tygodniu! W Polsce sytuacja nie wygląda dużo lepiej. Jak podaje GUS, już co piąty mieszkaniec naszego kraju żyje w pojedynkę.

Desperacja najczęściej oznacza niepowodzenie

Biorąc pod uwagę te niepokojące dane, nie dziwi, że wiele osób szukając swojej drugiej połówki, niekiedy “na siłę”  próbuje zatrzymać przy sobie potencjalnego partnera. Tego typu praktyki niestety odstraszają tę drugą osobę. Planowanie wspólnego życia już na początku związku, naleganie na zawarcie małżeństwa i kurczowe trzymanie się idealnej wizji “i żyli długo i szczęśliwie” może przekreślić nawet najbardziej udaną relację. Pamiętajmy, że fundamentem każdego związku powinna być rozmowa, otwartość na potrzeby partnera i zrozumienie. Dobrze jest też przewartościować swoje oczekiwania względem potencjalnego partnera i zastanowić się nad tym, czego chcemy od życia. Czasami wygórowane oczekiwania są źródłem frustracji i niepowodzeń w relacjach damsko-męskich. I nie zapominajmy o “tu i teraz”. Zatrzymując na chwilę w głowie projekcję wspólnych wakacji czy mieszkania, dajemy sobie szansę na stworzenie czegoś wyjątkowego.

Jak znaleźć miłość w zabieganym świecie?

Obecnie, kiedy pochłania nas pęd codziennego życia i pogoń za karierą, znalezienie prawdziwej miłości niekiedy graniczy wręcz z cudem. Szukanie tego jedynego jest szczególnie trudne dla osób, które ukończyły już studia i obracają się w wąskim gronie znajomych. W tym okresie trudno jest znaleźć nowych przyjaciół i nawiązać relacje miłosne. Mimo to, nadal istnieje mnóstwo sposobów na zawieranie nowych romantycznych znajomości. Przedstawiamy 5 sprawdzonych sposobów:

Skorzystaj z internetu

Internet to idealne rozwiązanie dla zabieganych, choć nie tylko. Także introwertycy i fani nowych technologii cenią sobie tę wygodę poznawania nowych twarzy. Sieć obfituje w media społecznościowe i tematyczne grupy poświęcone osobom samotnym. Nie zawsze chodzi tylko i wyłącznie o znalezienie miłości, czasami liczy się zwykła ludzka przyjaźń. Warto zaglądać w takie miejsca. Być może uda Ci się poznać bratnią duszę.

Zaufaj portalom randkowym

Dużą popularnością cieszą się także serwisy poświęcone randkowaniu online. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że skupiają osoby o podobnych oczekiwaniach. Użytkownicy pragną związku albo miłosnych przygód, a spersonalizowane profile pozwalają na dokładne określenie swoich potrzeb. Szukając odpowiedniego portalu, dobrze jest skorzystać z porównywarek, szczególnie jeśli myślisz o płatnym serwisie randkowym. Porównywarki portali randkowych publikują oceny i recenzje randkowiczów.

Fot. Materiały prasowe

Rozwijaj swoje zainteresowania

Nie chodzi tutaj o to, aby spędzać czas w domu na czytaniu ulubionych książek, ale o spotkania z grupą osób o podobnych zainteresowaniach. Pasjonuje Cię taniec latynoamerykański? Znajdź odpowiednią szkołę i poświęć czas raz czy dwa razy w tygodniu na zajęcia. Podobnie z warsztatami ceramiki, nauką języków czy gry na gitarze. Poza inwestycją w siebie zyskujesz możliwość spotkania wartościowej osoby, z którą możesz rozwijać wspólne hobby.

Trenuj umiejętności językowe

Spotkania grup i tandemów językowych stały się w ostatnich latach bardzo popularne. W mediach społecznościowych znajdziesz mnóstwo stron dedykowanych tego typu działaniom. Możesz odwiedzić jedno z cyklicznie organizowanych spotkań, albo opublikować swojego posta na grupie i poznać osobę, z którą rozwiniesz swoje umiejętności językowe. To wspaniała okazja do tego, by nauczyć się czegoś nowego i nawiązać znajomości. A kto wie, może także i tego, aby poznać miłość swojego życia…

Zaangażuj się w działania społeczne

Los zwierząt jest Ci drogi? Dlaczego nie poszukasz lokalnej grupy obrońców praw braci mniejszych? Chcesz działać jako wolontariusz? Choć na pierwszy rzut oka nie ma to zbyt wiele wspólnego z szukaniem miłości, to dzięki rozwojowi osobistemu i pomocy innym, zaczynasz bardziej rozumieć i akceptować siebie. To stanowi fundament udanego związku. Poza tym, każda nowa grupa ludzi to szansa na poznanie potencjalnego partnera, a relacja zbudowana na zrozumieniu, wspólnych działaniach i rozmowie ma spore szanse na to, by przerodzić się w coś poważniejszego…


Artykuł sponsorowany


Randki Związek

Spójrz na mnie! Naprawdę nie wszystko dzieje się tylko w mojej głowie

Redakcja
Redakcja
18 października 2019
Fot. iStock/Marjan_Apostolovic
 

Powiedzenie „to wszystko dziej się jedynie w twojej głowie” jest nie tylko nieprzydatne, ale także niesprawiedliwe. Problemy ze zdrowiem psychicznym mogą obejmować również szereg objawów fizycznych, które znacznie utrudniają nam codzienne funkcjonowanie i ograniczają komfort życia, pracy, przebywania w towarzystwie bliskich osób. Zaburzenia psychiczne „bolą”, „uwierają”, „swędzą” i dają wiele innych namacalnych dolegliwości.

Proszę, pamiętaj, że problemy psychiczne mogą powodować:

Ból głowy

Napięciowe bóle głowy to bardzo często sposób naszego organizmu na „odreagowanie stresu”. Po sytuacji trudnej, podczas której całe nasze ciało dosłownie spinało się w mobilizacji i stresie, rozluźnienie nierzadko przynosi ból.

Fizyczne zmęczenie i wyczerpanie

Emocje, silne, niekontrolowane są szalenie wyczerpujące. Osoby które poddają się im, nie poszukując metod radzenia sobie ze stresem są wiecznie „niedospane” i bez energii.

Ból szczęki i zębów

Dolegliwości bólowe w obrębie szczęki wiążą się często z nerwowym zaciskaniem mięśni i zgrzytaniem zębami.

Palpitacje serca

Jedno z najmniej przyjemnych doznań. Arytmia, przyspieszone tempo bicia serca, które budzą cię w nocy uniemożliwiając odpoczynek to konsekwencje problemów emocjonalnych, zmęczenia psychicznego, depresji, poczucia przytłoczenia problemami.

Zaburzenia sensoryczne

A ich najczęstsze objawy to:

  • wzmożona lub obniżona wrażliwością na bodźce,
  • niewłaściwy poziom uwagi,
  • obniżony poziom koordynacji ruchowej,
  • nieprawidłowy poziom aktywności ruchowej,
  • trudności w kontrolowaniu zachowań.

Napięcie w obręczy barkowej, wzmożone napięcie mięśni

Problemy natury psychicznej powodują silny stres. Ten natomiast wprowadza silne napięcie nerwowe, oddziałujące na cały organizm – nawet nie zauważamy, jak mocno napinamy mięśnie pleców, kark, barki, przyjmując pozycję obronną lub pozycję „gotowości” i skupienia.

Zaburzenia żołądkowe i zaburzenia odżywiania

Większość z nas doświadczyła ich w jakimś stopniu pod wpływem silnych emocji. Żołądek się „zaciska” i nie możemy jeść, albo wręcz przeciwnie- objadamy się „do oporu”.

Pocenie się

Stresujące sytuacje, z którymi sobie psychicznie nie zawsze radzimy powodują, że serce zaczyna bić szybciej, a hormony i adrenalina zaczynają krążyć we krwi, motywując gruczoły ekrynowe do wydzielania większej ilości potu. Skutek jest natychmiastowy i dość kłopotliwy…

Bóle stawów

Wszelkie napięcia emocjonalne bezpośrednio wpływają na nasze ciało, niektóre skutki możemy jednak odczuwać nie od razu, lecz nieco pózniej. Długotrwałe napięcie mięśni powoduje usztywnienie ścięgien, co prowadzi do przeciążenia stawów, w efekcie czego odczuwamy silny ból.  Przyczyną mogą być lęki, złość, gniew, smutek, bezradność ‒ „codzienne” emocje”.

Zespół niespokojnych nóg

Zespół niespokojnych nóg jest uciążliwą dolegliwością, polegającą na nieustannym przymusie poruszania nogami, szczególnie podczas snu. Jest to bardzo męcząca przypadłość, która osłabia fizycznie i powoduje dodatkową frustrację.

 


Randki Związek

5 cech, które mężczyźni uwielbiają w kobietach

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 października 2019
Fot. iStock / AleksandarNakic

Co przyciąga do nas panów? Podobno nie trudno się domyślić, podobno są pewne cechy uniwersalne, których mężczyzna szuka w wybrance swojego serca.  I wcale nie chodzi o określone walory fizyczne, ale o uśmiech, pozytywne nastawienie, otwartość i skłonność do akceptowania… Zresztą, zobaczcie same.

5 cech, które mężczyźni uwielbiają w kobietach

1. Dobra osobowość

Czyli jaka? Taka, które sprawia, że nie wszczynamy konfliktów, ale staramy się raczej zrozumieć drugą stronę i szukać podobieństw, a nie różnic. Ideałem byłoby, gdyby oboje partnerzy byli akceptujący i otwarci na siebie. Pamiętajmy jednak także, że osoba o odpowiedniej osobowości może dla swojej połówki być przykładem i inspiracją jak postępować w związku.

2. Umiejętność słuchania

Nie ma w tym nic dziwnego. Wszyscy pragniemy mieć w swoim życiu bliską osobę, która potrafi nas z uwaga wysłuchać, po prostu „być”. Aktywne słuchanie drugiej strony wzmacnia obustronne zaufanie i poczucie intymności. Pogłębia związek i zachęca do wzajemności.

3. Skłonność do zawierania kompromisów

Kłótliwość i czepialstwo to fatalne cechy, niezależnie czy dotyczą kobiet czy mężczyzn. Znacznie utrudniają nam życie w związku i sprawiają, że nie dążymy do szukania rozwiązań, które zadowolą nas oboje, tylko staramy się „postawić na swoim”. Jeśli posiadasz umiejętność zawierania kompromisów i starasz się być sprawiedliwa, nie zapominając o swoich potrzebach, twój mężczyzna to z pewnością doceni.

4. Spontaniczność

Jeśli jesteś typem kobiety, która musi sporządzać listy i harmonogramy, a wszystko ma zaplanowane co do sekundy, możesz powinnaś trochę „wyluzować”. Spontaniczność jest pociągająca i intrygująca.  Bycie spontanicznym polega także na okazywaniu miłości, życzliwości, uznania. To jeden ze sposobów na utrzymanie „iskry” w związku.

5. Samoświadomość

Kobiety, które są dumne z tego, co osiągnęły są atrakcyjne bez względu na wygląd. Nie oznacza to, że musisz mieć prestiżową pracę lub imponujące CV – oznacza to tylko, że wiesz, czego chcesz i nie boisz się do tego dążyć. Bycie zadowoloną z tego, kim jesteś i poczucie spełnienia w życiu wystarczy, by wzbudzić zainteresowanie mężczyzny.

Zaraz, zaraz…. Czy i my nie szukamy takich samych cech w naszych partnerach?


Na podstawie: www.powerofpositivity.com


Zobacz także

Choć odeszłam, nadal niosę w sobie tę traumę. Kije i kamienie mogą połamać ci kości, ale to słowa złamią twoją duszę

Kochaj i dzięki temu bądź zdrowa! 9 korzyści zdrowotnych płynących z miłości

W miłości nieustannie potrzebujemy ekscytacji? Monotonia to wróg? Dziś wcale nie jestem tego pewna