Randki Związek

Spójrz na mnie! Naprawdę nie wszystko dzieje się tylko w mojej głowie

Redakcja
Redakcja
18 października 2019
Fot. iStock/Marjan_Apostolovic
 

Powiedzenie „to wszystko dziej się jedynie w twojej głowie” jest nie tylko nieprzydatne, ale także niesprawiedliwe. Problemy ze zdrowiem psychicznym mogą obejmować również szereg objawów fizycznych, które znacznie utrudniają nam codzienne funkcjonowanie i ograniczają komfort życia, pracy, przebywania w towarzystwie bliskich osób. Zaburzenia psychiczne „bolą”, „uwierają”, „swędzą” i dają wiele innych namacalnych dolegliwości.

Proszę, pamiętaj, że problemy psychiczne mogą powodować:

Ból głowy

Napięciowe bóle głowy to bardzo często sposób naszego organizmu na „odreagowanie stresu”. Po sytuacji trudnej, podczas której całe nasze ciało dosłownie spinało się w mobilizacji i stresie, rozluźnienie nierzadko przynosi ból.

Fizyczne zmęczenie i wyczerpanie

Emocje, silne, niekontrolowane są szalenie wyczerpujące. Osoby które poddają się im, nie poszukując metod radzenia sobie ze stresem są wiecznie „niedospane” i bez energii.

Ból szczęki i zębów

Dolegliwości bólowe w obrębie szczęki wiążą się często z nerwowym zaciskaniem mięśni i zgrzytaniem zębami.

Palpitacje serca

Jedno z najmniej przyjemnych doznań. Arytmia, przyspieszone tempo bicia serca, które budzą cię w nocy uniemożliwiając odpoczynek to konsekwencje problemów emocjonalnych, zmęczenia psychicznego, depresji, poczucia przytłoczenia problemami.

Zaburzenia sensoryczne

A ich najczęstsze objawy to:

  • wzmożona lub obniżona wrażliwością na bodźce,
  • niewłaściwy poziom uwagi,
  • obniżony poziom koordynacji ruchowej,
  • nieprawidłowy poziom aktywności ruchowej,
  • trudności w kontrolowaniu zachowań.

Napięcie w obręczy barkowej, wzmożone napięcie mięśni

Problemy natury psychicznej powodują silny stres. Ten natomiast wprowadza silne napięcie nerwowe, oddziałujące na cały organizm – nawet nie zauważamy, jak mocno napinamy mięśnie pleców, kark, barki, przyjmując pozycję obronną lub pozycję „gotowości” i skupienia.

Zaburzenia żołądkowe i zaburzenia odżywiania

Większość z nas doświadczyła ich w jakimś stopniu pod wpływem silnych emocji. Żołądek się „zaciska” i nie możemy jeść, albo wręcz przeciwnie- objadamy się „do oporu”.

Pocenie się

Stresujące sytuacje, z którymi sobie psychicznie nie zawsze radzimy powodują, że serce zaczyna bić szybciej, a hormony i adrenalina zaczynają krążyć we krwi, motywując gruczoły ekrynowe do wydzielania większej ilości potu. Skutek jest natychmiastowy i dość kłopotliwy…

Bóle stawów

Wszelkie napięcia emocjonalne bezpośrednio wpływają na nasze ciało, niektóre skutki możemy jednak odczuwać nie od razu, lecz nieco pózniej. Długotrwałe napięcie mięśni powoduje usztywnienie ścięgien, co prowadzi do przeciążenia stawów, w efekcie czego odczuwamy silny ból.  Przyczyną mogą być lęki, złość, gniew, smutek, bezradność ‒ „codzienne” emocje”.

Zespół niespokojnych nóg

Zespół niespokojnych nóg jest uciążliwą dolegliwością, polegającą na nieustannym przymusie poruszania nogami, szczególnie podczas snu. Jest to bardzo męcząca przypadłość, która osłabia fizycznie i powoduje dodatkową frustrację.

 


Randki Związek

5 cech, które mężczyźni uwielbiają w kobietach

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 października 2019
Fot. iStock / AleksandarNakic

Co przyciąga do nas panów? Podobno nie trudno się domyślić, podobno są pewne cechy uniwersalne, których mężczyzna szuka w wybrance swojego serca.  I wcale nie chodzi o określone walory fizyczne, ale o uśmiech, pozytywne nastawienie, otwartość i skłonność do akceptowania… Zresztą, zobaczcie same.

5 cech, które mężczyźni uwielbiają w kobietach

1. Dobra osobowość

Czyli jaka? Taka, które sprawia, że nie wszczynamy konfliktów, ale staramy się raczej zrozumieć drugą stronę i szukać podobieństw, a nie różnic. Ideałem byłoby, gdyby oboje partnerzy byli akceptujący i otwarci na siebie. Pamiętajmy jednak także, że osoba o odpowiedniej osobowości może dla swojej połówki być przykładem i inspiracją jak postępować w związku.

2. Umiejętność słuchania

Nie ma w tym nic dziwnego. Wszyscy pragniemy mieć w swoim życiu bliską osobę, która potrafi nas z uwaga wysłuchać, po prostu „być”. Aktywne słuchanie drugiej strony wzmacnia obustronne zaufanie i poczucie intymności. Pogłębia związek i zachęca do wzajemności.

3. Skłonność do zawierania kompromisów

Kłótliwość i czepialstwo to fatalne cechy, niezależnie czy dotyczą kobiet czy mężczyzn. Znacznie utrudniają nam życie w związku i sprawiają, że nie dążymy do szukania rozwiązań, które zadowolą nas oboje, tylko staramy się „postawić na swoim”. Jeśli posiadasz umiejętność zawierania kompromisów i starasz się być sprawiedliwa, nie zapominając o swoich potrzebach, twój mężczyzna to z pewnością doceni.

4. Spontaniczność

Jeśli jesteś typem kobiety, która musi sporządzać listy i harmonogramy, a wszystko ma zaplanowane co do sekundy, możesz powinnaś trochę „wyluzować”. Spontaniczność jest pociągająca i intrygująca.  Bycie spontanicznym polega także na okazywaniu miłości, życzliwości, uznania. To jeden ze sposobów na utrzymanie „iskry” w związku.

5. Samoświadomość

Kobiety, które są dumne z tego, co osiągnęły są atrakcyjne bez względu na wygląd. Nie oznacza to, że musisz mieć prestiżową pracę lub imponujące CV – oznacza to tylko, że wiesz, czego chcesz i nie boisz się do tego dążyć. Bycie zadowoloną z tego, kim jesteś i poczucie spełnienia w życiu wystarczy, by wzbudzić zainteresowanie mężczyzny.

Zaraz, zaraz…. Czy i my nie szukamy takich samych cech w naszych partnerach?


Na podstawie: www.powerofpositivity.com


Zobacz także

8 rad rozwiedzionych mężczyzn. Oni dziś wiedzą, co zrobić, by utrzymać związek

Dlaczego depilacja przed seksem nie jest najlepszym pomysłem? Będziesz zaskoczona

„Cześć kochani, znów święta, mam przesrane. Ale większość z was też”. List singielki do całej reszty ludzi