Go to content

Czy warto szukać na siłę? 5 sposobów na miłość

Fot. Materiały prasowe

Chyba każdy marzy o tym, żeby znaleźć tę drugą osobę i nie wracać do pustych czterech ścian. Niekiedy jednak zapominamy o tym, że prawdziwą miłość buduje się latami i desperacko łapiemy potencjalnego partnera, zupełnie jak markową bluzkę na wyprzedaży. Planujemy wspólne życie, zastanawiamy się czy będzie pasował do naszych przyjaciół i rodziny, a w konsekwencji zostajemy znowu sami. Desperacja nie popłaca, a jeśli chcesz znaleźć prawdziwą miłość, skorzystaj z tych 5 sposobów.

Samotność zabija

Poświęcanie się pracy i pęd codziennego życia sprawił, że odsetek singli znacząco wzrósł. Według najnowszych badań długotrwała izolacja i odosobnienie mogą być równie groźne jak rak. Jak donosi magazyn Forbes, wskaźnik samotności w USA podwoił się od lat 80-tych. Według raportu przeprowadzonego w 2016 roku, aż 72% Amerykanów w pewnym momencie swojego życia czuło osamotnienie, a 31% doznaje tego uczucia przynajmniej raz w tygodniu! W Polsce sytuacja nie wygląda dużo lepiej. Jak podaje GUS, już co piąty mieszkaniec naszego kraju żyje w pojedynkę.

Desperacja najczęściej oznacza niepowodzenie

Biorąc pod uwagę te niepokojące dane, nie dziwi, że wiele osób szukając swojej drugiej połówki, niekiedy “na siłę”  próbuje zatrzymać przy sobie potencjalnego partnera. Tego typu praktyki niestety odstraszają tę drugą osobę. Planowanie wspólnego życia już na początku związku, naleganie na zawarcie małżeństwa i kurczowe trzymanie się idealnej wizji “i żyli długo i szczęśliwie” może przekreślić nawet najbardziej udaną relację. Pamiętajmy, że fundamentem każdego związku powinna być rozmowa, otwartość na potrzeby partnera i zrozumienie. Dobrze jest też przewartościować swoje oczekiwania względem potencjalnego partnera i zastanowić się nad tym, czego chcemy od życia. Czasami wygórowane oczekiwania są źródłem frustracji i niepowodzeń w relacjach damsko-męskich. I nie zapominajmy o “tu i teraz”. Zatrzymując na chwilę w głowie projekcję wspólnych wakacji czy mieszkania, dajemy sobie szansę na stworzenie czegoś wyjątkowego.

Jak znaleźć miłość w zabieganym świecie?

Obecnie, kiedy pochłania nas pęd codziennego życia i pogoń za karierą, znalezienie prawdziwej miłości niekiedy graniczy wręcz z cudem. Szukanie tego jedynego jest szczególnie trudne dla osób, które ukończyły już studia i obracają się w wąskim gronie znajomych. W tym okresie trudno jest znaleźć nowych przyjaciół i nawiązać relacje miłosne. Mimo to, nadal istnieje mnóstwo sposobów na zawieranie nowych romantycznych znajomości. Przedstawiamy 5 sprawdzonych sposobów:

Skorzystaj z internetu

Internet to idealne rozwiązanie dla zabieganych, choć nie tylko. Także introwertycy i fani nowych technologii cenią sobie tę wygodę poznawania nowych twarzy. Sieć obfituje w media społecznościowe i tematyczne grupy poświęcone osobom samotnym. Nie zawsze chodzi tylko i wyłącznie o znalezienie miłości, czasami liczy się zwykła ludzka przyjaźń. Warto zaglądać w takie miejsca. Być może uda Ci się poznać bratnią duszę.

Zaufaj portalom randkowym

Dużą popularnością cieszą się także serwisy poświęcone randkowaniu online. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że skupiają osoby o podobnych oczekiwaniach. Użytkownicy pragną związku albo miłosnych przygód, a spersonalizowane profile pozwalają na dokładne określenie swoich potrzeb. Szukając odpowiedniego portalu, dobrze jest skorzystać z porównywarek, szczególnie jeśli myślisz o płatnym serwisie randkowym. Porównywarki portali randkowych publikują oceny i recenzje randkowiczów.

Fot. Materiały prasowe

Rozwijaj swoje zainteresowania

Nie chodzi tutaj o to, aby spędzać czas w domu na czytaniu ulubionych książek, ale o spotkania z grupą osób o podobnych zainteresowaniach. Pasjonuje Cię taniec latynoamerykański? Znajdź odpowiednią szkołę i poświęć czas raz czy dwa razy w tygodniu na zajęcia. Podobnie z warsztatami ceramiki, nauką języków czy gry na gitarze. Poza inwestycją w siebie zyskujesz możliwość spotkania wartościowej osoby, z którą możesz rozwijać wspólne hobby.

Trenuj umiejętności językowe

Spotkania grup i tandemów językowych stały się w ostatnich latach bardzo popularne. W mediach społecznościowych znajdziesz mnóstwo stron dedykowanych tego typu działaniom. Możesz odwiedzić jedno z cyklicznie organizowanych spotkań, albo opublikować swojego posta na grupie i poznać osobę, z którą rozwiniesz swoje umiejętności językowe. To wspaniała okazja do tego, by nauczyć się czegoś nowego i nawiązać znajomości. A kto wie, może także i tego, aby poznać miłość swojego życia…

Zaangażuj się w działania społeczne

Los zwierząt jest Ci drogi? Dlaczego nie poszukasz lokalnej grupy obrońców praw braci mniejszych? Chcesz działać jako wolontariusz? Choć na pierwszy rzut oka nie ma to zbyt wiele wspólnego z szukaniem miłości, to dzięki rozwojowi osobistemu i pomocy innym, zaczynasz bardziej rozumieć i akceptować siebie. To stanowi fundament udanego związku. Poza tym, każda nowa grupa ludzi to szansa na poznanie potencjalnego partnera, a relacja zbudowana na zrozumieniu, wspólnych działaniach i rozmowie ma spore szanse na to, by przerodzić się w coś poważniejszego…


Artykuł sponsorowany