Lifestyle

Poczuj siłę, żeby dokonać niemożliwego i przełamać bariery! Już niebawem „Życie Bez Ograniczeń 3”

Redakcja
Redakcja
16 października 2017
Fot. Materiały prasowe
 

Niesamowite emocje, historie i występy artystyczne – to wszystko w jednym miejscu i czasie! Życia Bez Ograniczeń nie trzeba nikomu przedstawiać, tam trzeba po prostu być!

Poznaj historie silnych i niezależnych kobiet, które pokazują, że w każdej z nas drzemie niesamowity potencjał i siła, która pozwala przenosić góry.

28 i 29 października 2017 r. w Warszawie po raz trzeci w Polsce odbędzie się widowisko motywacyjno-artystyczne – „Życie Bez Ograniczeń 3”. Będzie to doskonała okazja, by dać się zainspirować prawdziwej plejadzie mówców motywacyjnych z całego świata. Wśród nich m.in. Dean Karnazes, Ken Okazagi, Kamila Rowińska, Allan Kleynhans, Iwona Guzowska i Angelika Chrapkiewicz-Gądek.

„Od ponad trzech lat udowadniamy, że to wydarzenie jest niezwykłą przygodą także dla nas – Organizatorów – czytamy na stronie internetowej „Życia Bez Ograniczeń”. – To święto nasze i całego świata, w trakcie którego dążymy do tego, by Cię zainspirować, rozbawić, pozytywnie zaskoczyć, za każdym razem tworząc coś nowego. Tak będzie i tym razem. (…) Do projektu zaprosiliśmy prawdziwych Gigantów Życia, którzy swoim przykładem pokażą Ci, jak możesz doświadczać jeszcze więcej dobra w swoim życiu. Tym razem wystąpią ludzie z różnych zakątków świata. Będą wśród niej liderzy z Polski, Brazylii, Stanów Zjednoczonych i wielu innych krajów.

Dodatkowo, dla Czytelników portalu Oh!Me organizator przygotował specjalny kod rabatowy, uprawniający do 10 proc. zniżki na bilety.

Kod rabatowy: ZBO2017, a wykorzystać go można wchodząc na stronę organizatora 3. Edycji „Życia Bez Ograniczeń”.

 


Lifestyle

Introwertyk to zamknięty w sobie samotnik? 10 mitów, które najwyższy czas pożegnać

Redakcja
Redakcja
17 października 2017
Fot. iStock / lolostock
 

Niechęć do publicznych wystąpień, zamknięcie w sobie, brak odwagi w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi? Jeśli właśnie tak postrzegasz introwertyków, czas odrzucić pewne stereotypy, które są krzywdzące dla osób z  mniej ekspresyjnym zachowaniem.

Bycie introwertykiem nie oznacza zawsze nieśmiałego, zamkniętego w sobie człowieka, który bez odwagi spogląda w kierunku innych ludzi. Podobnie jak ekstrawertyk nie zawsze będzie dzielił się z każdym historią połowy, o ile nie większości swojego życia, tak introwertyk nie musi być osobą, która nie ma odwagi powiedzieć przysłowiowego dzień dobry.

Różne typy zachowań, różne charaktery, pasują do innych ludzi, a niestety bardzo często zbyt lekko popadamy w skrajność i wartościujemy osoby na zasadzie przeciwieństw — białe i czarne. W jednym i w drugim kolorze można osadzić różnorodność odcieni i cech.

10 mitów dotyczących introwertyków, które należy obalić

1. Introwertycy to mniejszość, ułamek społeczeństwa

Fakt, że introwertycy nie narzucają się ze swoją osobowością innym nie oznacza, że są oni niewidoczni w społeczeństwie. Według statystyk mianem introwertyków określa się od 20 do 40% społeczeństwa, co nie jest marginalnym wynikiem.

2. Nieśmiałość to drugie imię introwertyka

Nieśmiałością można określić odczuwanie dyskomfortu w trakcie rozmowy, a przecież wielu introwertyków doskonale czuje się w kontaktach z innymi osobami i wcale się ich nie boi. To, że nie mówią oni zbyt wiele i nie narzucają swojej osobowości nie oznacza, że nie chcą kontaktu. Introwertyk w przeciwieństwie do osoby nieśmiałej, podczas rozmowy nie unika kontaktu wzrokowego i nie odczuwa nieprzyjemnego napięcia.

3. W emocjach introwertyka niewiele się dzieje

Fakt, że introwertycy nie wylewają swojej energii, myśli i emocji na zewnątrz, nie oznacza, że ich życie emocjonalne jest w zaniku. To, że nie rzucają się nowo poznanej osobie na szyję nie oznacza, że nie mają swoich emocji, przeżyć czy odczuć. To wszystko jest, istnieje, ale w środku, a sami introwertycy mają zwyczaj przeżywać wiele rzeczy w bardziej subtelny sposób.

4. Introwertycy najlepiej czują się sami ze sobą

Pokutuje błędne przekonanie, że introwertyk do szczęścia potrzebuje dobrze znanych czterech kątów i odcięcia od świata zewnętrznego. Owszem cenią sobie oni czas spędzany sam na sam ze sobą, ale nie unikają towarzystwa i nie zasłaniają się dziesiątkami wymówek przed spotkaniem ze znajomymi. Introwertycy są bardziej wybredni i w przypadku groźby uczestniczenia w nic niewnoszącym do ich życia spotkaniu w nudnym towarzystwie, wolą oszczędzić swój czas oraz energię i zrobić coś innego. Introwertycy po prostu wydatkują swoją energię w bardziej przemyślany sposób.

5. Introwertycy potrafią jedynie słuchać

Wydają się oni być doskonałymi słuchaczami, bo nie mają w zwyczaju narzucać swoich argumentów, nie przerywają również rozmówcy. Bardzo często ich wypowiedź zawiera się w konkretnym komunikacie, bez zbędnych dygresji, ale nie oznacza to, że wolą skupiać się tylko na słuchaniu. Jeśli rozmowa interesuje introwertyka, to będzie mówił może mniej, ale będzie zainteresowany tematem, a nie będzie odzywał się tylko dla zasady. Zaangażowanie w rozmowę to nie tylko szybkie i głośne mówienie oraz emocje na wierzchu czy duża ilość wyrzuconych z siebie słów.

6. Introwertycy nie odnajdują się w pracy z ludźmi

Sprzedawca w sklepie, nauczyciel czy współpracownik w dużym zespole ludzi to nie dla introwertyka? Może przebojowość nie jest jego drugim imieniem, a przecież introwertycy mają inne cechy, które sprawiają, że są fantastycznymi pracownikami i bez problemu nawiązują kontakt z klientami. Co więcej, są oni w stanie swoim profesjonalizmem i spokojem wypowiedzi przekonać do swoich racji kogoś niezdecydowanego.

7. Introwertyk jest antytalentem w poznawaniu nowych ludzi

Jest to bardzo krzywdzące przekonanie. Introwertyk w przeciwieństwie do ekstrawertyka, który obskoczy wszystkich i z każdym pogada o niczym, zbierając wizytówki i starając się zapamiętać nazwiska czy funkcje, skupi się dłużej i bardzo intensywnie na rozmowie i więcej z niej wyciągnie. Introwertycy bardziej przyglądają się swoją rozmówcom i są w stanie wyciągnąć więcej ciekawych szczegółów, które innym mogą wydać się mało istotne.

7. Introwertycy są beznadziejnym szefami

To kolejny mit, który każe wierzyć, że tylko ambitny, gwałtowny, szybko działający szef jest w stanie poradzić sobie z powierzonymi obowiązkami. Szefowie introwertycy swoich pracowników traktują bardzo indywidualnie, a takie zaufanie i chęć współpracy sprawia, że wspólna praca jest dokładniejsza czy lepsza.

8. Introwertykowi najlepiej jest na kanapie

Introwertycy bawią się z taką samą częstotliwością i radością jak ekstrawertycy i tu nie ma specjalnego podziału. Owszem, chwile ciszy, spokoju i samotności w czterech ścianach są im potrzebne dla komfortu psychicznego, ale oni również potrafią korzystać z życia. Introwertyk nie jest synonimem osoby zakopanej w każdy wieczór w fotelu z książką. Introwertycy również się bawią, tylko nie ogłaszają tego całemu światu.

9. Introwertyka można „naprawić”

Można próbować zmieniać czy poprawiać pewne cechy, czy umiejętności w kontaktach z innymi ludźmi, ale nie da się zupełnie zmienić osobowości. Nie ma to też większego sensu, bo introwertyk będzie czuł się dobrze w skórze introwertyka, a nie przebrany za ekstrawertyka.

10. Introwertyka można rozpoznać z daleka

Nie, bo nie każdy ma cechy charakteru wypisane na twarzy. Czy posądzilibyście osobowości takie jak Julia Roberts, Meg Ryan, Meryl Streep, Tom Hanks, Harrison Ford o to, że są oni introwertykami? Nie? To tym lepiej, bo różnorodność temperamentów i charakterów czyni nasz świat ciekawszym.


źródło: www.kroliczekdoswiadczalny.pl


Lifestyle

Co twoje codzienne nawyki mówią o twojej osobowości

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 października 2017
Fot. iStock/martin-dm
Następny

Wielu z nas ma pewne osobliwe nawyki bądź zachowania. Na ich podstawie nasi znajomi budują sobie pewien obraz na nasz temat, tworzą pewien zestaw naszych cech, kreują naszą osobowość (w swoich oczach). Czy jednak rzeczywiście fakt, że od lat używasz tej samej pasty do zębów i tego samego typu szczoteczki oznacza, że masz skłonność do popadania w obsesję? Co tak naprawdę nasze słabości i codzienne nawyki mówią o naszej osobowości?

Fakt, że wszyscy mamy różne małe dziwactwa jest czymś wspaniałym. To dzięki temu właśnie nawiązywanie znajomości i poznawanie siebie nawzajem jest fascynujące. Psychologowie uważają, że istnieje pewna zbieżność między niektórymi z naszych codziennych, stałych zachowań, a tym, kim jesteśmy.


 

Na podstawie: powerofpositivity.com

Zobacz także

7 rzeczy, których kobiety chcą w łóżku, choć o tym głośno nie mówią

To strach tak samej w domu zostać i w… życiu

„Nie rozumiesz, że cię kocham i chcę mieć ciebie tylko dla siebie?”. Życie z zazdrością

Syndrom Otella, czyli więcej niż patologiczna zazdrość