Psychologia Związek

On cię nie zdradza, on ma jakiś problem. Jeśli zauważysz te 5 rzeczy, twój partner nie jest oszustem

Redakcja
Redakcja
24 lipca 2018
Fot. iStock/ASIFE
 

W każdym związku zdarza się moment, w którym obie strony oddalają się od siebie emocjonalnie na jakiś czas. To może być moment lub kilka miesięcy. Jeśli relacja ma trwałe podstawy, takie „rozłączenie” jej nie zaszkodzi. Wszyscy mamy chwile, kiedy nieco bardziej potrzebujemy przestrzeni. Problem zaczyna się wtedy, gdy nasz partner nie potrafi tego zrozumieć i odbiera takie zachowanie jako odrzucenie. Zazwyczaj pojawiają się również wówczas podejrzenia o zdradę.

Możesz być spokojna, jeśli twój partner mimo dążenia do uzyskania większej „przestrzeni” w związku:

1. Dba o to, żebyś zawsze wiedziała, gdzie on jest

Uczciwość i szacunek w związku to też dbanie o to, by druga osoba czuła się bezpieczna. Ci, którzy zdradzają, starają się przede wszystkim zadbać o swoje bezpieczeństwo, o to, by nikt się nie dowiedział.

2. Naprawdę jest bardzo zajęty

Wyczerpujące życie zawodowe wbrew pozorom nie sprzyja romansom. Zmęczeni szukamy przede wszystkim spokoju, ciszy i możliwości zregenerowania się – również w sensie emocjonalnym. Obowiązki w pracy, w domu, obowiązki wobec dzieci… Naprawdę uważasz, że da się tu jeszcze znaleźć czas na nawiązanie i utrzymywanie dodatkowej relacji, która przecież wymaga pewnego zaangażowania?

3. Jest z natury uczciwy

Wiesz to o nim, od zawsze. Po prostu ma to we krwi. Byłaś wiele razy świadkiem sytuacji, w których zachował się dokładnie tak, jak powinien. Przypomnij sobie, ile razy dotrzymał danego ci słowa. Jeśli ktoś zdradza, zazwyczaj kłamie również w innych aspektach wspólnego życia.

4. Zerwał więzi z poprzednimi partnerkami

Nic dobrego nie może twojej relacji przynieść pozostawanie w kontakcie z byłymi miłościami. Jedynie nieporozumienia w obecnym związku.

5. Choć jest bardziej milczący, nie izoluje się fizycznie

Jeśli kochasz, zawsze znajdziesz chwilę, by być blisko partnera. Jeśli zdradzasz, zmuszasz się do tego kontaktu, bo twoje myśli i ciało są już przy kimś innym.


Na podstawie: dailyvibes.co

 

 Psychologia Związek

5 błędów pielęgnacyjnych, które szkodzą suchej skórze

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
24 lipca 2018
Fot. iStock/Mladen Zivkovic

Sucha skóra przysparza wielu kłopotów. Zazwyczaj swędzi, piecze, często bywa zaczerwieniona i podrażniona, potrafi się również łuszczyć. Jej nawilżenie wcale nie jest takie proste, a w dodatku najczęściej popełniamy błędy w codziennej pielęgnacji, które jeszcze bardziej pogłębiają kłopoty.

5 błędów pielęgnacyjnych, które szkodzą suchej skórze

1. Mycie twarzy zwykłym produktem przeciwtrądzikowym

Wypryski potrafią uprzykrzyć życie tak samo, jak wysuszona skóra. Chcąc się pozbyć kłopotów sięgamy po produkty antytrądzikowe dla nastolatków, które zawierają w swoim składzie substancje działające dość agresywnie i przesuszające skórę jeszcze bardziej. Jeśli cera wymaga wsparcia przeciwko krostkom, najlepiej sprawdzą się preparaty antytrądzikowe dedykowane suchej skórze.

2. Zbyt częsty peeling

Peeling jest ważny dla kondycji skóry, ponieważ pozwala usunąć zrogowaciałą warstwę naskórka i poprawia jej stan. Jednak zbyt częste i agresywne złuszczanie skóry suchej działa na jej niekorzyść. Najbardziej szkodzą w tym przypadku peelingi mechaniczne, zawierające duże drobinki złuszczające, które przy cerze problematycznej mogą powodować mikrouszkodzenia. Jeśli chcemy użyć peelingu, warto sięgnąć po łagodniejszy peeling enzymatyczny.

3. Chusteczki

Stosowanie chusteczek do twarzy jest wygodne, gdy nam się spieszy lub po prostu nie mamy sił na pełen demakijaż. Trzeba jednak pamiętać, że w ich składzie znajdują się różne substancje, które mogą przesuszyć skórę, a samo pocieranie chusteczką twarzy może powodować podrażnienia.

4. Brak kosmetyków z filtrami

Skóra sucha jest niezwykle wrażliwa i szczególnie narażona na negatywne działanie promieni słonecznych. Z tego powodu należy stosować odpowiednie kremy z filtrami niezależnie od pory roku, aby chronić ją przed słońcem. Nie tylko oszczędzimy sobie wysuszenia, ale także kłopotów z poparzeniem, przebarwieniami i wczesnymi zmarszczkami.

 5. Zbyt późne nakładanie kremu

Krem najlepiej nakładać na skórę wtedy, gdy skóra jest delikatnie wilgotna. Wtedy taki kraj jest lepiej wchłaniany i działa bardziej intensywnie. Po kilku minutach skóra wysycha i nakładany krem nie zadziała tak intensywnie.

źródło: www.ofeminin.pl


Zobacz także

Dlaczego on po waszej kłótni smacznie śpi, a ty nie możesz zasnąć i analizujesz sytuację? Neurochirurdzy znają przyczynę

To jeszcze dzieciak! 8 emocjonalnych umiejętności, które powinna posiadać osoba dorosła

Męska logika: jeśli raz powiesz kobiecie, że robi coś źle. To koniec. Wtedy ona myśli, że wszystko robi źle