Lifestyle

Pięć znaków zodiaku, na widok których każdy się uśmiecha

Redakcja
Redakcja
30 października 2018
For. iStock
 

Dla niektórych osób nazywanie ich uroczymi jest zniewagą. W końcu jak urocze można określić dziecko albo kociaka, ale dorosłego? Nie, dziękuję.

A może jednak? Przecież ktoś uroczy, jest atrakcyjny i miły. Uczciwy, a nie brutalnie. Gdy ma coś negatywnego do powiedzenia, będzie się starał być łagodny, a nie szorstki i do bólu szczery. Może nie jest oszałamiająco piękny, ale ma w sobie coś, co czyni go wyjątkowym. Może uśmiech, błysk w oku, ciepły wyraz twarzy, pozytywne nastawienie do świata, do życia, do ludzi?

Według astrologów jest pięć znaków zodiaku, które są urocze w ten właśnie sposób.

Ryby (19 lutego – 20 marca)

Ryby są miłe, opiekuńcze, bezinteresowne, zawsze gotowe do pomocy komuś w potrzebie, poza tym są świetnymi słuchaczami. Uczucia innych są ludzi spod znaku Ryby ważne, chcieliby by życie innych stawało się lepsze. Sami chcą stawać się lepszymi ludźmi i nad tym pracują.

Rak (21 czerwca – 22 lipca)

Co sprawia, że Rak jest uroczy? Osoby spod tego znaku są miłe dla tych, na którym im zależy. Dbają o to, aby ich goście raczyli się swoim ulubionym jedzeniem i czuli się komfortowo. Są pełni szacunku, ciepli, troskliwi i pomocni. Raki mają cierpliwość świętego i nigdy nie próbują zmusić innych do robienia rzeczy, których ci nie chcą robić.

Waga (23 września – 22 października)

To urocze, że zawsze dokładnie wiesz, co powiedzieć i zrobić, aby ludzie czuli się trochę szczęśliwsi i bardziej inteligentni. Lubisz ludzi i inni to wyczuwają, kiedy się uśmiechasz, śmieją się też inni.

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

Jeśli jesteś spod znaku Strzelca, należysz do osób optymistycznie patrzących w przyszłość. Bez względu na to, co dzieje się w twoim życiu, zawsze szukasz jasnej strony.

Inni chcą być przy tobie i spędzać z tobą czas. Przyciągasz szczęśliwych ludzi, ponieważ sam taki właśnie jesteś.

Byk (20 kwietnia – 20 maja)

Osoby spod znaku Byka tak jak są uparte, tak samo są urocze. Nie osądzają nikogo i żyją zgodnie z filozofią „Żyj i pozwól żyć”. Mają przyjazny stosunek do ludzi i zawsze dobre słowo dla każdego, kogo spotkają na swojej drodze.

Byki są bardzo cierpliwe wobec innych ludzi, bo wiedzą, że każdy z nas ma swoje słabości, ale szukają w innych czegoś wyjątkowego.


źródło: YourtangoLifestyle

Co zrobić, by mieć więcej energii w ciągu dnia i nie zasypiać nad kubkiem kawy? To prostsze niż myślisz

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
30 października 2018
fot. iStock/ lolostock

Pogoda nie sprzyja tryskaniu energią. Fakt, że słońce nas w tym roku rozpieściło, ale przyszedł w końcu czas na jesienną słotę. Cóż, porami roku życie się toczy. Już słyszę te wszystkie: „Jak mi się chce spać”, „Jak mi się nie chce wstawać”, „Jak mi się nic nie chce”. Trudno wykrzesać siebie energię, a wypijane wiadra kawy zdecydowanie nie pomaga. 

Chcesz tę jesień przeżyć inaczej? Nie martwić się, że nie przetrwasz dnia bez zwiększonej dawki kofeiny? Jest na to sposób i to bardzo prosto – ćwiczenia. Tym, co zapewni ci energię na cały dzień jest aktywność o umiarkowanej lub niskiej intensywności, które trwa dłużej niż 20 minut.

I nie chodzi tu o konkretne ćwiczenia, wszystko zależy od tego, na co masz ochotę. Ważne jednak, by zdawać sobie sprawę, że zmniejszenie objawów zmęczenia następuje właśnie po spacerze, pływaniu, rozciąganiu się w sypialni na podłodze, jeździe rowerem, chodzeniu na stepie, jodze i wielu innych. Regularna aktywność daje ci więcej energii, warto zaplanować sobie dla niej czas w ciągu tygodnia i przełamać jesienną chandrę i nicnierobienie. Rób to, na co masz ochotę, co jest dla ciebie przyjemnością. W weekend zamiast od rana znudzona zasiąść w fotelu, wybierz się na grzyby, choćby po to, żeby pochodzić po lesie. Dbanie o siebie jest normą a nie anomalią. Kiedy angażujesz się w robienie rzeczy, dzięki którym dbasz o siebie, znacznie łatwiej jest ci się odbić od nocy bez dodatkowej latte.


źródło: Bustle


Zobacz także

10 wskazówek, które mogą okazać się pomocne na każdym etapie życia

Przeczytaj, zanim pomyślisz, jak bardzo beznadziejną jesteś matką

Dagmara Skalska: „Dlaczego chcesz wierzyć, że życie to walka?”