Lifestyle

Pięć znaków zodiaku, na widok których każdy się uśmiecha

Redakcja
Redakcja
30 października 2018
For. iStock
 

Dla niektórych osób nazywanie ich uroczymi jest zniewagą. W końcu jak urocze można określić dziecko albo kociaka, ale dorosłego? Nie, dziękuję.

A może jednak? Przecież ktoś uroczy, jest atrakcyjny i miły. Uczciwy, a nie brutalnie. Gdy ma coś negatywnego do powiedzenia, będzie się starał być łagodny, a nie szorstki i do bólu szczery. Może nie jest oszałamiająco piękny, ale ma w sobie coś, co czyni go wyjątkowym. Może uśmiech, błysk w oku, ciepły wyraz twarzy, pozytywne nastawienie do świata, do życia, do ludzi?

Według astrologów jest pięć znaków zodiaku, które są urocze w ten właśnie sposób.

Ryby (19 lutego – 20 marca)

Ryby są miłe, opiekuńcze, bezinteresowne, zawsze gotowe do pomocy komuś w potrzebie, poza tym są świetnymi słuchaczami. Uczucia innych są ludzi spod znaku Ryby ważne, chcieliby by życie innych stawało się lepsze. Sami chcą stawać się lepszymi ludźmi i nad tym pracują.

Rak (21 czerwca – 22 lipca)

Co sprawia, że Rak jest uroczy? Osoby spod tego znaku są miłe dla tych, na którym im zależy. Dbają o to, aby ich goście raczyli się swoim ulubionym jedzeniem i czuli się komfortowo. Są pełni szacunku, ciepli, troskliwi i pomocni. Raki mają cierpliwość świętego i nigdy nie próbują zmusić innych do robienia rzeczy, których ci nie chcą robić.

Waga (23 września – 22 października)

To urocze, że zawsze dokładnie wiesz, co powiedzieć i zrobić, aby ludzie czuli się trochę szczęśliwsi i bardziej inteligentni. Lubisz ludzi i inni to wyczuwają, kiedy się uśmiechasz, śmieją się też inni.

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

Jeśli jesteś spod znaku Strzelca, należysz do osób optymistycznie patrzących w przyszłość. Bez względu na to, co dzieje się w twoim życiu, zawsze szukasz jasnej strony.

Inni chcą być przy tobie i spędzać z tobą czas. Przyciągasz szczęśliwych ludzi, ponieważ sam taki właśnie jesteś.

Byk (20 kwietnia – 20 maja)

Osoby spod znaku Byka tak jak są uparte, tak samo są urocze. Nie osądzają nikogo i żyją zgodnie z filozofią „Żyj i pozwól żyć”. Mają przyjazny stosunek do ludzi i zawsze dobre słowo dla każdego, kogo spotkają na swojej drodze.

Byki są bardzo cierpliwe wobec innych ludzi, bo wiedzą, że każdy z nas ma swoje słabości, ale szukają w innych czegoś wyjątkowego.


źródło: Yourtango


Lifestyle

Superbohaterowie mają moc i wiedzą, jak z niej najlepiej korzystać! Mali Ratownicy 2018

Redakcja
Redakcja
30 października 2018
Mali Ratownicy 2018
Fot. Materiały prasowe – Mali Ratownicy 2018

Ekipa superbohaterów – „Małych Ratowników” Volkswagena powiększyła się tego roku o ponad 9 tys. dzieci. To dzięki zrealizowanej z powodzeniem przez markę wakacyjnej akcji. Strefa, w której dzieci uczyły się pierwszej pomocy, gościła przez całe lato na nadbałtyckich plażach, dzieci zdobywały supermoce, stawały się samodzielne i pewne siebie.

W dzieciach drzemie wielka moc i potencjał do bycia superbohaterami. Trzeba tylko pozwolić im na odrobinę samodzielności i przekazać moce w formie dobrej zabawy. Tego lata dzieci nie tylko wspaniale spędzały czas, ale nauczyły się czegoś niezwykle ważnego – udzielania pierwszej pomocy. Podczas całej wakacyjnej akcji w strefie „Małych Ratowników” pojawiło się aż 215 tysięcy osób. Ponad 9 tysięcy przeszło szkolenie i stało się prawdziwymi superbohaterami.

Mali Ratownicy 2018

Fot. Materiały prasowe

„Małych Ratowników“ w akcji podpatrywali także rodzice znani z ekranów telewizorów. Tacy, jak: Kuba Wesołowski, Paulina Krupińska, Filip Chajzer czy Małgorzata Ohme. Wszyscy wspierają program, bo wiedzą, że najważniejsze co można dać dziecku, to samodzielność i bezpieczeństwo.

Mali Ratownicy 2018

Fot. Materiały prasowe

Niektóre dzieci skorzystały już ze swojej supermocy. Kimś takim jest 4,5-letni Julek. Przyszedł do strefy „Małych Ratowników“ z mamą, która już od początku otwarcie mówiła o tym, że to właśnie ona nauczyła syna zasad udzielania pierwszej pomocy. Chłopiec od lat choruje na padaczkę. Wiedza, w którą uzbroiła syna, przydała się już dwukrotnie. Teraz Julek chce się nią dzielić z innymi dziećmi, bo wie, że nawet takie maluchy jak on, mogą uratować czyjeś życie.

Mali Ratownicy 2018

Fot. Materiały prasowe

Honorowy patronat nad projektem sprawuje Rzecznik Praw Dziecka. Program „Mali Ratownicy” został stworzony przez markę Volkswagen w 2017 roku. Do tej pory przeszkolonych zostało 19 tys. dzieci.

 


Fot. Materiały prasowe / Mali Ratownicy 2018

Artykuł powstał we współpracy z Volkswagen.

 


Lifestyle

Co zrobić, by mieć więcej energii w ciągu dnia i nie zasypiać nad kubkiem kawy? To prostsze niż myślisz

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
30 października 2018
fot. iStock/ lolostock

Pogoda nie sprzyja tryskaniu energią. Fakt, że słońce nas w tym roku rozpieściło, ale przyszedł w końcu czas na jesienną słotę. Cóż, porami roku życie się toczy. Już słyszę te wszystkie: „Jak mi się chce spać”, „Jak mi się nie chce wstawać”, „Jak mi się nic nie chce”. Trudno wykrzesać siebie energię, a wypijane wiadra kawy zdecydowanie nie pomaga. 

Chcesz tę jesień przeżyć inaczej? Nie martwić się, że nie przetrwasz dnia bez zwiększonej dawki kofeiny? Jest na to sposób i to bardzo prosto – ćwiczenia. Tym, co zapewni ci energię na cały dzień jest aktywność o umiarkowanej lub niskiej intensywności, które trwa dłużej niż 20 minut.

I nie chodzi tu o konkretne ćwiczenia, wszystko zależy od tego, na co masz ochotę. Ważne jednak, by zdawać sobie sprawę, że zmniejszenie objawów zmęczenia następuje właśnie po spacerze, pływaniu, rozciąganiu się w sypialni na podłodze, jeździe rowerem, chodzeniu na stepie, jodze i wielu innych. Regularna aktywność daje ci więcej energii, warto zaplanować sobie dla niej czas w ciągu tygodnia i przełamać jesienną chandrę i nicnierobienie. Rób to, na co masz ochotę, co jest dla ciebie przyjemnością. W weekend zamiast od rana znudzona zasiąść w fotelu, wybierz się na grzyby, choćby po to, żeby pochodzić po lesie. Dbanie o siebie jest normą a nie anomalią. Kiedy angażujesz się w robienie rzeczy, dzięki którym dbasz o siebie, znacznie łatwiej jest ci się odbić od nocy bez dodatkowej latte.


źródło: Bustle


Zobacz także

Uważajcie na swoje dzieci! Pianki do kąpieli uszkadzają dzieciom wzrok!

Ten duet nigdy nie zawodzi. Muzyczne hity 2019 roku w 4 minuty

Nikt nie chce żyć bez Mamy. Wciąż nie mogę pozbyć się tej myśli…