Horoskop Lifestyle Magia

Kilka ważnych lekcji, które otrzymasz tej jesieni w oparciu o twój znak zodiaku. Jesienny horoskop

Redakcja
Redakcja
11 września 2018
Fot. iStock/CoffeeAndMilk
 

Już czuć ją w powietrzu, widać w zachodzącym szybciej słońcu. Nadchodzi jesień. Przez jednych ukochana, przez innych znienawidzona. Jedno jest pewne – jesień w tym roku przyniesie nam kilka lekcji. Jakich? Sami zobaczcie.

Baran

Jesienią dowiesz się,  że najlepsze rzeczy wymagają czasu i że czasami najpiękniejsze widoki można zobaczyć po drodze do celu, a nie z miejsca, do którego zmierzasz.

Byk

Nauczysz się radości z bycia złym. Brzmi zaskakująco? Jak widać jest wiele rzeczy, których jeszcze trzeba się nauczyć, a w ich odkrywaniu jest niewątpliwa radość.

Bliźnięta

Nauczysz się podążać za sercem, nawet jeśli czasami wpędza cię w kłopoty. Niektórzy mówią, że jesteś niespójny i mogą mieć rację, ale tej jesieni nauczysz się pracować z tym, co masz i zobaczysz jasną stronę tego, co ma do ciebie przyjść.

Rak

W pełni zrozumiesz, że ludzie nie muszą kochać tego samego co ty i że to jest w porządku. Jesteś trochę bardziej wrażliwy niż inni, przestań z tym walczyć.  Tej jesieni uświadomisz sobie, że jest to twoją siłą, a nie słabością.

Lew

Dowiesz się, jak ważne jest, aby od czasu do czasu ktoś inny niż ty zajmował centralne miejsce, to zmienia twoją perspektywę, pozwala nabrać dystansu i zobaczyć rzeczy, których dotychczas nie widziałeś.

Panna

Zrozumiesz, że bycie zbyt twardym, zamkniętym ze swoimi uczuciami nie jest dla ciebie ani korzystne ani inspirujące. Tej jesieni nauczysz się myśleć pozytywnie o sobie i mówić sobie dobre rzeczy – w końcu zaczniesz to wdrażać w swoje życie.

Waga

Dotrze do ciebie, że trzymanie w sobie urazy nie prowadzi do sprawiedliwości. Odkryjesz, że taka postawa oddala cię od najbliższych, zamyka na innych. Tej jesieni nauczysz się przebaczać.

Skorpion

Dowiesz się, że bez zaufania nie ma miłości. Nauczysz się otwierać na innych, być może trudno będzie ci ufać cały czas, ale zrozumiesz, że bez zaufania nie można zbudować silnego i zdrowego związku.

Strzelec

Dowiesz się, że dobrze jest troszczyć się o siebie i że nie musisz wszystkiego traktować śmiertelnie poważnie. Tej jesieni znajdziesz spokój w bezbronności i pozwolisz, by widoczne były twoje uczucia i ty.

Koziorożec

Dowiesz się, że ciężka praca nie zawsze oznacza sukces lub zdobycie tego, co chcesz osiągnąć. Ciężka praca jest umiejętnością, ale integralność, którą można znaleźć w próbowaniu wszystkiego, co najlepsze, jest wszystkim.

Wodnik

Nauczysz się, że możesz czuć i to czuć głęboko. Zrozumiesz, że istnieje wolność dla wyrażania wszystkiego, co dzieje się w twoim umyśle i sercu. Zaczniesz dzielić się swoimi emocjami ze światem.

Ryby

Dowiesz się, że tańczenie wokół problemów nie sprawia, że ​​one odejdą, wręcz przeciwnie – to pogarsza sytuację. Tej jesieni zdasz sobie sprawę, że musisz zacząć stawiać czoło problemom, zamiast czekać, aż znikną.


źródło: Thoughtcatalog


Horoskop Lifestyle Magia

12 najczęstszych kłamstw socjopatów i narcyzów, które usłysz, gdy będą się tłumaczyć. Zdziwisz się, ile razy to słyszałaś…

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
11 września 2018
Fot. iStock / loranger
Następny

Powszechnie wiadomo, że osobowości ceniące sobie manipulację, jako sposób na życie, doceniają jak nikt inny patologiczne kłamstwa i oszustwa. Można by rzec, że niezwykle mocno angażują się w ten sposób komunikacji z drugim człowiekiem. W rzeczywistości kompulsywne kłamstwa wiążą się z narcystycznymi i aspołecznymi zaburzeniami osobowości – prawdopodobnie są związane z brakiem empatii i skłonnością do wyzyskiwania innych. Każdy kto spotkał narcyza na swojej drodze, doskonale zna te zdania. Być może słyszałaś je wiele razy, ale nie przyszło ci do głowy, że inni też je słyszą i powtarzają.

Choć słysząc te wymówki i usprawiedliwienia (jeżeli w ogóle, ktoś z grona narcyzów na usprawiedliwianie swojego zachowania się sili) nie do końca wiadomo, czy śmiać się, płakać, czy uciekać, warto wiedzieć, że to tylko maski, zakładane na potrzebę chwili.

Jak radzić sobie z tymi kłamstwami? Przede wszystkim w nie nie wierzyć.

Oto dwanaście najczęstszych kłamstw, które mówią nam narcyzi i socjopaci – i krótkie tłumaczenie, co w rzeczywistości oznaczają – stworzone przez Shahidę Arabi, autorkę bestsellerowych książek o narcyzach.

12 najczęstszych kłamstw socjopatów i narcyzów, które usłysz, gdy będą się tłumaczy

1. Nigdy bym cię nie okłamał

Tłumaczenie: Kłamię, gdy to mówię. Wiesz, że ktoś prawdomówny, nie musi co chwila podkreślać, że mówi prawdę? To oczywiste (dla niego również). Powód, dla którego ciągle muszę ci mówić, że nigdy bym cię nie okłamał, to strach przed tym, że w końcu odkryjesz rozbieżności między tym, co mówię, a tym, co robię.

Kiedy starasz się zrozumieć, dlaczego działam z takim okrucieństwem, będziesz z tyłu głowy pamiętać, jak podkreślałem, że jestem uczciwą osobą, taką która nigdy by tego nie zrobiła. Dzięki temu będziesz zdezorientowany. W końcu uwierzysz i przekonasz sama siebie, że nigdy bym cię nie okłamał. To stworzy w tobie konflikt, zachwiana i niepewna – uwierzysz jeszcze łatwiej.

2. Miał(a) obsesję na moim punkcie!

Tłumaczenie: Moje dawne ofiary odkryły moją niewierność, moje fałszerstwa, a nawet mnie zdemaskowały.  Próbowały pociągnąć mnie do odpowiedzialności za moje czyny. Nie zdziw się, jeśli spróbują cię przede mną ostrzec – ale zanim to zrobią, będziesz przekonany, że to wariaci, którzy mają obsesję na punkcie mnie. Są po prostu zazdrośni o to, co mamy – a przynajmniej tak ci powiem. Prześladują mnie, ponieważ tak rozpaczliwie chcą mnie odzyskać.

3. Byłem razem z przyjaciółmi

Tłumaczenie: Jestem zajęty, mam wielu  „przyjaciół” w moim haremie, którzy wielbią mnie i potrzebują mojego czasu. Bądź pewna, zawsze łechtanie mojego ego będzie mi bardzo potrzebne.  Za każdym razem, gdy znikam, możesz założyć, że jestem bombardowany miłością i przyciągam uwagę, do której mam prawo. Jestem po prostu wyjątkowy. Nie martw się, możesz też być moim „przyjacielem”!

4. Jestem teraz  bardzo  zajęty.

Tłumaczenie: Jesteś moim celem przejściowym, nie głównym – jesteś czymś, co sprawi, że będę zadowolony z innych rzeczy, bywasz koniecznością, którą toleruję lub narzędziem. Jestem tak zajęty spaniem z moją dziewczyną przez weekend i flirtowaniem z większością kobiet w wolnych chwilach, że chyba to oczywiste, że jestem bardzo zajęty (i nie muszę mówić czym?!).

Po prostu nie mam czasu, aby zainwestować w ciebie. Będę jednak szczęśliwy, gdy ty będziesz czekać na moją uwagę, najlepiej gdzieś z boku, zawołam cię, gdy zechcę. I kto wie? Być może kiedyś, zajmiesz nową pozycję w moich łowach. Czy to nie byłoby zabawne?

5. To niesamowite, jak wiele mamy ze sobą wspólnego

Tłumaczenie: Wcale nie jestem szalony, to jest wyrachowane. Uczyłem się ciebie i wiem o tobie wszystko, jestem (gdy chcę) twoim odbiciem, tak jak zrobiłem to z wszystkimi  moimi ofiarami. Znam twoje najgłębsze rany i pragnienia. Od pierwszego spotkania cały czas cię szturcham, aby odkryć twoje mocne i słabe strony, zainteresowania, pasje i wszystko, czego brakuje ci w życiu.

Teraz będę „przemieniać się” w takiego partnera, o jakim zawsze marzyłaś – przynajmniej na razie, dopóki nie dostanę tego, czego chcę. Potem od czasu do czasu zdejmę maskę. Niedługo nie będziesz w stanie rozpoznać osoby, w której się zakochałaś.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie


źródło: psychcentral.com

Horoskop Lifestyle Magia

Co wrzucilibyście do tornistra waszych dzieci oprócz wiedzy? Akcja „Lekcja przetrwania”

Redakcja
Redakcja
11 września 2018
Fot. iStock/AleksandarNakic

Rozmawiałam ostatnio o szkole, w której ucznia traktuje się przede wszystkim, jak człowieka, a nie pusty bęben, do którego należy wlać wiedzę, choćby tę najbardziej bezużyteczną. W tej szkole realizuje się podstawę programową przy okazji, priorytetem jest wyposażyć dziecko w umiejętności, które przydadzą mu się w prawdziwym życiu.

I nie jest to szkoła gdzieś w Europie, w Ameryce, znajduje się na naszej wsi, gdzie kilkanaście lat temu bezrobocie sięgało 56%, pełne było eurosierot, a nastrój, jaki panował, nie sprzyjał chodzeniu do szkoły. Po co się uczyć, skoro wykształcenie i tak w niczym nie pomaga. Zebrała się grupa nauczycieli z cudowną panią dyrektor, która coś chciała, chciała zmienić ten obraz, chciała pomóc dzieciom, ale poprzez uczenie się na pamięć tabliczki mnożenia, ale wzmacniania swoich mocnych stron, uczenia się przez praktykę, tak by mogły one przeżyć jutro. Udało się. Dzisiaj szkołę odwiedzą goście z całej Polski i z zagranicy, żeby zobaczyć, że można, że się da, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Myślę o tej szkole od kilku dni, o tym, w co wyposaża swoich uczniów. I myślę też o sobie, o innych rodzicach, co powinniśmy włożyć dziecku przede wszystkim do szkolnego tornistra:

  • pewność siebie połączoną z pokorą, która pozwoli naszym dzieciom iść po to, co jest dla nich ważne
  • poczucie własne wartości – świadomość tego, w czym są mocni, jakie umiejętności powinni w sobie rozwijać (szkoła niestety najczęściej pokazuje tylko to, z czego trzeba się poprawić)
  • radość życia – bo tylko z pozytywnym nastawieniem będą szli do przodu i uśmiechali się do innych, a świat będzie dla nich bardziej przyjazny
  • nadzieja – że nie ma rzeczy niemożliwych, że jeśli czegoś naprawdę chcemy, jesteśmy w stanie to osiągnąć.

Ja bym dorzuciła wygodne buty (może te od naszego sponsora z Befado), żeby wygodnie było iść im przez świat, żeby miały jak najmniej odcisków i otarć, a jedną przeszkodą w poszukiwaniu tego, kim jestem, czego chcę były własne ograniczenia, które nauczą się przełamywać. A wy? Co byście wrzucili do tornistra waszych dzieci?

 

Akcja „Lekcja przetrwania”

Chcesz wziąć udział w naszej akcji? Nic prostszego – pod każdym z artykułów dedykowanych naszej akcji znajdziesz pewne zdanie do wykonania. W komentarzu napisz, jak sobie z nim poradziłeś, co zrobiłeś, pomyślałeś, poczułeś.

ZADANIE #3

Napisze w komentarzach pod tym tekstem: co dorzucilibyście do szkolnego tornistra, coś więcej niż wiedzę i podręczniki, coś, co w życiu jest ważne i prawdziwie pomocne.

Żeby wam umilić szkolny czas przetrwania, w naszej akcji mamy nie lada nagrody.

Nagrody:

5 x para butów tekstylnych (do wyboru w sklepie) + torba bawełniana z logo firmy Befado

Fot. Materiały prasowe


10 x zestaw składający się z:

– limitowanego zestawu długopisów Pilot, w tym wymazywalna kolekcja FriXion

– plecaka z oddychającymi plecami marki Strigo

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


10 x pasy bezpieczeństwa SmartKidBelt

Fot. Materiały prasowe


5 x karta podarunkowa o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepach stacjonarnych 5.10.15.


5 x voucher do sklepu internetowego Wola o wartości 100 zł 


5 x zestaw  Wafli Cienkich. Chia smak składających się z:

– 44 opakowań produktu (smaki gryczane plus jaglane)

 

Czy przekąska może być jeszcze bardziej super??

Podobają ci się nagrody – odwiedź naszych partnerów na Facebooku!

Facebook | Instagram

Facebook

Facebook

Instagram, Instagram

 

Facebook | Instagram

Facebook | Instagram

Facebook | Instagram

Facebook | Instagram

Czas trwania akcji: 29.08.2018 – 28.09.2018. Regulamin akcji znajdziecie TUTAJ.

 


Zobacz także

Od przyzwolenia, zdziwienia, niepewności i lęku – tak zaczyna się piekło przemocy emocjonalnej

Kasia Kowalska: „Nie ukrywam, że należę do silnych kobiet i czasem mężczyźni mnie zawodzą”

Jak wygląda rak piersi? Jak go wyczuć i zauważyć. To zdjęcie może uratować życie wielu kobiet