Go to content

Przyjaźń na całe życie. Jak ocenić, czy ktoś jest naszą bratnią duszą?

Wydaje nam się, że prawdziwa przyjaźń to taka, która trwa od wielu lat i niejedną burzę już przetrzymała. Że trzeba znać się jak łyse konie, a do tego potrzeba czasu, licznych prób, trudnych sytuacji, konfliktów, wyborów. Czy da się określić, kiedy właściwie przyjaźń jest trwała i będzie trwała latami, a kiedy jest to po prostu przelotna znajomość?Ludzie towarzyszą nam przez całe życie. Na każdym etapie spotykamy nowych – w szkole, na studiach, w pierwszej pracy, na siłowni. Z każdą osobą coś przez moment nas łączy – nauka, praca, pasja. Jedni są z nami przez chwilę, aż wejdziemy w kolejny etap życia, inni pozostają na dłużej, niezależnie od tego, co aktualnie robimy, jak wygląda nasze życie i gdzie doszliśmy. Przyjaźnie trwają, a my bierzemy ślub, rodzimy dzieci, rozwodzimy się, zmieniamy pracę czy miejsce zamieszkania. Jak się nie pogubić i nie stracić w tym pędzie naprawdę fajnego człowieka, z którym łączy nas głęboka przyjaźń? Jak go rozpoznać?

Przyjaciel wie, kiedy jest ci źle

Nie musi cię widzieć. Wystarczy, że usłyszy cię przez telefon. Wcale nie musisz wylewać swoich żali, możesz prowadzić z pozoru zwykłą rozmowę, a on i tak wyczuje, że coś się dzieje. To niezwykła umiejętność, którą posiadają tylko bratnie dusze. Nie trzeba wcale znać się Bóg wie ile. Na żywo będzie jeszcze łatwiej – nawet nie musisz nic mówić, przyjaciel spojrzy na twoje zachowanie, gesty, mimikę i już będzie wiedział. Co więcej, pomoże ci i nawet nie zauważysz kiedy.

Zawsze dobrze się razem bawicie

Czas, spędzony z najlepszym przyjacielem, nigdy nie jest czasem straconym. Wieczór w domu na plotkach? Rewelacja? Kiepski film w kinie? I tak było fajnie, a teraz macie się z czego pośmiać. Wspólne zakupy? Świetna zabawa. Wiesz, dlaczego tak dobrze wam razem? Bo skupiacie się na sobie i waszych emocjach, a nie na tym, co robicie. Nawet najbardziej katastrofalne wyjście potraficie zamienić w dobrą zabawę i niezapomniane chwile.

Przyjaciel wie, czym jest prawdziwe wsparcie

Niezależnie od tego, jaką życiową decyzję podejmiesz i na jaki pomysł wpadniesz, przyjaciel zawsze będzie cię wspierał w dążeniu do celu. Może się z tobą nie zgadzać, może wyliczyć plusy i minusy, może powiedzieć swoje zdanie czy próbować doradzić, ale koniec końców i tak zaakceptuje twoją decyzję i stanie za tobą murem. Bez względu na to, jakie są twoje cele życiowe i nie ważne jak bardzo się zmienią, twój najlepszy przyjaciel będzie pierwszym, który cię wesprze.

Strona 1 z 2
Czytaj dalej…

Fot. iStock/wundervisuals

1/1 Przyjaźń na całe życie. Jak ocenić, czy ktoś jest naszą bratnią duszą?

Macie podobne poczucie humoru

Chyba właśnie to jest sekret udanej przyjaźni – wystarczy, że na siebie spojrzycie i wybuchacie śmiechem. Czasem nie musicie nic mówić, a druga osoba doskonale wie, co was tak rozbawiło. Ile razy wysyłałaś jakieś zdjęcie, obrazek, MEM i nie musiałaś nic więcej pisać? I ten histeryczny śmiech, od którego aż brzuch boli…

Nie chce niczego w zamian

Przyjaźń jest wspaniała, ponieważ jest bezinteresowna. Możesz oferować cokolwiek przyjdzie ci do głowy, ale przyjacielowi wystarczy zwykłe „dziękuję” i świadomość, że kiedy zajdzie taka potrzeba, ty też ruszysz mu z pomocą. Tutaj nie ma miejsca na licytację, kto więcej dla kogo zrobić. Po prostu nie zwraca się na to uwagi. Dziś ty masz problem, jutro on.

Macie ze sobą kontakt każdego dnia

Nie musicie się spotykać, nie musicie rozmawiać przez telefon. Ale wymiana kilku wiadomości jest obowiązkowa! Jeśli przez jeden dzień twój przyjaciel nie dałby znaku życia, z pewnością stanęłabyś na rzęsach, żeby się z nim skontaktować. Jasne, wszyscy mamy wiele na głowie, jesteśmy zabiegani, ale do przyjaciół odzywamy się, bo tego POTRZEBUJEMY, a nie dlatego, że musimy.

Bardzo dobrze cię zna

Wie, co lubisz, a czego nie. Począwszy od jedzenia, przez filmy aż po zachowania i typ ludzi. Dlatego właśnie niespodzianki i prezenty od przyjaciela są zawsze trafione. Pamięta o wszystkich drobnostkach, ponieważ są dla niego istotne. Co więcej, ty również znasz go na wylot.

Posiadanie najlepszego przyjaciela, to jak znalezienie brakującego kawałka duszy. Jeśli masz kogoś takiego, zadzwoń dziś do niego i powiedz, jak bardzo się cieszysz, że jest w twoim życiu. Po prostu.

A potem możecie dalej się wygłupiać 🙂

Źródło: Power of positivity