Go to content

Oddaj swoje serce. Zrób właśnie dzisiaj coś dobrego. To nic trudnego

Fot. Screen z Facebookawwwdawcapl

Podobno dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. I nawet jeśli ktoś w piekło nie wierzy, to powinien wierzyć w prawo do życia każdego człowieka. W Polsce czeka na przeszczep około 1700 ludzi. To nigdy nie jest  łatwa decyzja, zwłaszcza, że o śmierci rozmawiać nie lubimy, zatem rzadko deklarujemy, czy chcemy nasze organy zabrać ze sobą do nieba, czy może jednak ocalić komuś życie. Komuś, od kogo zależy nasza decyzja. Tyle tylko, że w tym najbardziej krytycznym momencie najczęściej jest już za późno. To nie my możemy zdecydować, muszą to za nas zrobić najbliżsi, a jak wiadomo… taka decyzja nigdy nie przychodzi łatwo, zwłaszcza, gdy odchodzi ktoś, kogo kochamy, bo nadzieja umiera ostatnia.

U tych, którzy na przeszczep czekają nadzieja stanowi największą wartość… Bo to ona umrze wraz z tymi, którzy do przeszczepu nie dożyli…

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Donacji i Transplantacji. Dzisiaj możesz zrobić coś dobrego – zostać dawcą. To bardzo proste, możesz chociażby na stronie www.dawca.pl wypełnić formularz. To wszystko. Czasami tak niewiele potrzeba, żeby zrobić coś dobrego.

Nie wszystko czym dzielisz się z innymi ma wartość.
Dlatego podziel się tym, co ma.