Lifestyle

O nie, Daniel Craig najmniej przystojnym Bondem? Jak to? Kto wygrywa ranking?

Redakcja
Redakcja
4 lutego 2018
Fot by Flickr user wonderferret [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons
 

Ale jak to? Daniel Craig najmniej przystojnym Bondem? Cóż, to wcale nie jest pomyłka. Okazuje się, że doktor Julian De Silva przeanalizował twarze wszystkich aktorów grających Bonda i Daniel Craig zajął ostatnie miejsce ze względu na swoją bardzo szeroką twarz, bulwiasty nos i cienkie wargi… Serio?

De Silva swoje badania oparł na stosunku pięknych phi, które pozwalają określić idealne proporcje ciała i twarzy, które wskazali już starożytni Grecy, a w człowieku witruwiańskim zapisał Leonardo da Vinci.

Okazuje się, że doskonałą twarz, którą Grecy uznaliby za idealną ma Sean Connery. Wygrywa on tym samym ranking na najprzystojniejszego Bonda, dzięki pięknej symetrii swojej twarzy.

Nieżyjący już sir Roger Moore znalazł się na drugim miejscu. Timothy Dalton był trzeci, a Pierce Brosnan czwarty pokonując  George’a Lazenby’ego.

Craig zajął ostatnie miejsce… De Silva mówił: „Craig ma surowy wygląd, ale nie zgadza się z ideą piękna Greków. Tymczasem Sean Connery od lat jest uznawany za najprzystojniejszego Bonda. Ma piękną symetrię twarzy i zbliża się bardziej niż jakikolwiek inny Bond do greckiego ideału. Connery ma niemal geometrycznie doskonały podbródek, jego rozstaw oczu jest prawie idealny, a jego usta są pięknie ukształtowane. Uzyskał najwyższy wynik spośród wszystkich aktorów”.

By Trailer screenshot (Marnie trailer) [Public domain], via Wikimedia Commons

By Trailer screenshot (Marnie trailer) [Public domain], via Wikimedia Commons

A waszym zdaniem, który Bond jest najprzystojniejszy?


źródło: dailymail.co.uk

 


Lifestyle

Co mówi o tobie twój tatuaż?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
4 lutego 2018
Fot. iStock/Rawpixel Ltd
 

Co mówi o tobie twój tatuaż? Jest to pytanie, które często pojawia się w internecie. Nagłówki sugerują, że posiadanie tatuaży mówi coś znaczącego na temat naszej osobowości lub pozwala mieć wgląd psychologiczny w tych, którzy je noszą.

Rzeczywiście, wiele badań przeprowadzonych przez lata próbowało odpowiedzieć na to pytanie, porównując cechy osobowości osób z tatuażami do tych, którzy ich nie mają. Niezależnie od tego, co potwierdziły poszczególne badania (np. że osoby z tatuażami są bardziej ekstrawertyczne), szersze spojrzenie na badania przeprowadzone w różnych populacjach, pokazuje, że trudno tu o jednoznaczną i spójną odpowiedź.

Weźmy pod uwagę takie sytuacje:

• Po urodzeniu córki 35-letni ojciec robi tatuaż na ramieniu

• 48-letnia instruktorka jogi decyduje się tatuaż mandali na plecach.

• W czasie pobytu w więzieniu 18-latek tatuuje pod oczami łzy.

• 20-latka na wakacjach decyduje się na tatuaż w kształcie motyla na kostce

Co tatuaż tak naprawdę mówi o użytkowniku? Nic. I potencjalnie wszystko.

O co chodzi? Posiadanie tatuażu nie mówi nam nic globalnie o danej osobie, ale przyjrzenie się szczegółowo indywidualnym tatuażom mówi już bardzo dużo i może być bardzo pouczające.

Takie stanowisko opublikowali naukowcy, którzy analizując ostatnie 30 lat badań na psychologią tatuażu wysnuli kilka wniosków.

Tatuaż staje się coraz bardziej normalny

Podczas, gdy tatuaże były historycznie związane z przestępcami, członkami gangu, więźniami i innymi zmarginalizowanymi grupami, tatuowanie jest obecnie częścią naszej kultury. Chociaż niektóre osoby decydują się na tatuaż wyrażając w ten sposób swój bunt i potrzebę unikalności, to posiadanie tatuażu szybko staje się znakiem zgodności z tym kim jestem i co czuję.

Tatuaże niekoniecznie odzwierciedlają dewiacje lub psychopatologię

Kiedyś tatuaż był oznaką przestępczości, perwersji, dewiacji a także choroby psychicznej. I chociaż istnieją dowody na to, że nastolatkowie z tatuażami są bardziej skłonni do podejmowania ryzykownych zachowań, takich jak używanie narkotyków lub mają problemy w szkole, to jest to prawdopodobnie efekt uboczny faktu, że tatuaż jest nielegalny dla nieletnich. Innymi słowy, posiadanie tatuażu przez nastolatka wiąże się z ryzykownymi zachowaniami, ponieważ sygnalizuje, że chciał zrobić coś, co jest niezgodne z prawem.

Samo posiadanie tatuażu nie mówi nam nic o danej osobie

Ale już szczegółowe omówienie czyichś tatuaży może dostarczyć sensownego „okna do jego psychiki”. Znaczenie każdego tatuażu może być zupełnie inne, tak jak to, co motywowało nas do jego wykonania.

Więc jeśli nadal chcecie się doszukać informacji o sobie lub o kimś kto tatuaż posiada, to nie ma czym się skupiać. Jeśli chcecie czegoś się dowiedzieć, spytajcie, co tatuaż oznacza, dlaczego akurat taki, kiedy i dlaczego został zrobiony. Dopiero rozmowa może przynieść nam jakąś prawdę o nas samych lub o drugim człowieku.


źródło: Psychology Today

 


Lifestyle

Na początku wszyscy udajemy. Wystarczy zadać mu kilka podchwytliwych pytań, żeby odsłonił prawdziwą twarz

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
4 lutego 2018
Fot. iStock/Merlas

Na początku każdej znajomości staramy się zaprezentować od jak najlepszej strony. Jedne fakty z życia celowo pomijamy, o innych opowiadamy tak, by nie zrazić drugiej osoby. To normalne i większość z nas nieświadomie działa w ten sposób. Do tego chodzi jeszcze idealizowanie partnera – często zakochujemy się w naszym wyobrażeniu, a nie w danej osobie, a nawet jeśli dostrzegamy znaki ostrzegawcze, mówiące o tym, że ten facet do nas nie pasuje, staramy się  jakoś je wytłumaczyć. Często też mówimy sobie: „Ja go zmienię” albo „Na pewno mu się odwidzi”. Mijają miesiące, lata… i nagle orientujemy się, że ten człowiek, z którym się związaliśmy, jest kimś zupełnie innym. Że tak naprawdę wcale go nie znałyśmy i co gorsze, nie akceptujemy go takim, jaki jest. 

Czy naprawdę trzeba z kimś zjeść beczkę soli, żeby go poznać? Czy trzeba razem wiele przejść, żeby druga osoba odsłoniła swoją prawdziwą twarz? Na szczęście nie. Chociaż oczywiście bardzo trudno jest przewidzieć, jak druga osoba zachowa się w sytuacjach ekstremalnych, zagrażających zdrowiu i życiu, przy pomocy kilkunastu pytań można z łatwością lepiej poznać jej poglądy i życiowe priorytety. A dzięki uzyskanym odpowiedziom określić, czy do siebie pasujecie, czy też nie. Mowa o sprawach kluczowych, takich jak finanse, rodzicielstwo czy więzi rodzinne.

Dlaczego rozstałeś się ze swoją byłą żoną/partnerką?

Jeżeli zacznie wypowiadać się o niej w najgorszych słowach, powinnaś dobrze się nad tym zastanowić. Dojrzali ludzie potrafią rozstać się z klasą i nie mówią później złych rzeczy o swoich byłych partnerach. Problemy, które mieli zostały między nimi. Istnieje ryzyko, że kiedy się rozstaniecie, podobnie będzie mówił o tobie. Możesz też zapytać, ile miał wcześniej partnerek. Raczej mało prawdopodobne, że tylko jedną jak mówi… Pewnie woli, żebyś nie wiedziała. Niepokojąca będzie też liczba dwucyfrowa. Ale to twoja sprawa, co uznasz za normę.

Jak wyglądają twoje relacje z rodziną?

To, czy ktoś ma szacunek to rodziców, bardzo wiele o nim mówi. Zakładając, że w jego rodzinie nie doszło do żadnej tragedii i nie było patologii, nie powinien wyrażać się o rodzicach źle. Możesz również zapytać o relacje z rodzeństwem (jeśli je posiada). Niepokojące jest unikanie odpowiedzi.

Na co chciałbyś oszczędzać pieniądze?

Może się okazać, że oszczędności w ogóle nie mają dla niego znaczenia, bo żyje chwilą. Jeśli oszczędza, zapytaj na co. Na realizację marzeń? Na spokojną starość? Na wkład własny do kredytu? Na czarną godzinę? Nie chodzi o to, żeby podważać jego motywację, ale żeby sprawdzić, czy potrafi obronić swoje plany i czy jest konsekwentny.

Myślisz, że człowiek z natury jest monogamistą?

Jeśli wierność jest dla ciebie ważna, a on zacznie coś kręcić, będziesz miała jasny sygnał, że ten człowiek nie jest dla ciebie.

Jakie są twoje poglądy polityczne?

Nie musi wcale obstawać za jedną konkretną partią. Ważne jednak, żeby umiał określić, co mu pasuje, a co niekoniecznie. Jak, jego zdaniem, powinien funkcjonować kraj, w którym żyje. To ważne, ponieważ pozwala ocenić jego priorytety życiowe.

Jakie jest twoje największe osiągnięcie?

Może powiedzieć o jakiejś nagrodzie albo o wycieczce w odległe kraje. Może pochwalić się tym, że schudł 20 kg albo rzucił palenie. Albo za największe swoje osiągnięcie może uznać fakt, że stać go było na samochód. Ty oceń, co według ciebie jest płytkie, a co nie.

Gdyby pieniądze nie były ważne, jaką pracę byś wykonywał?

Odpowiedź na to pytanie pokaże, co jest jego największą, życiową pasją. Zastanów się, czy jest to coś, co nie koliduje z twoimi przekonaniami i wartościami. Możesz też zapytać, jaki wybrałby dla siebie talent, gdyby mógł lub w jakiej dziedzinie chciałby być ekspertem. To wiele mówi o jego ambicjach. Ludzie, którzy czymś się interesują i mają marzenia często są pełni pasji.

Co najgłupszego zrobiłeś w życiu?

To bardzo ciekawe pytanie, ponieważ jest zasadnicza różnica między „Zaczepiłem obcą kobietę na ulicy i nie dała mi numeru” a „Miałem wypadek po pijaku”.

Co zmieniłbyś w sobie, gdybyś mógł?

Świadomość własnych wad jest ogromnie ważna. Nikt nie jest doskonały, a jeśli on twierdzi inaczej, chyba masz do czynienia z panem narcyzem.

Czego najbardziej w życiu się boisz?

Odpowiedź na to pytanie wiele o nas mówi. Boi się utraty pracy? A może choroby? A co zrobisz, jeśli zdradzi, że najbardziej boi się poniżania przez kobietę, zdrady lub utraty kontroli? Nasze lęki często są odzwierciedleniem słabości i pragnień. Zastanów się, czy przerażają go sprawy ważne i zmieniające życie diametralnie, czy może takie, które wpływają wyłącznie na jego autorytet.


 

Inspiracja: LovePanky


Zobacz także

Czasem uratować można tylko jedną osobę, siebie. „Każda kobieta zasługuje na to, by być szanowaną”

facet nie jest z tobą szczęśliwy

8 sygnałów wskazujących na to, że twój facet nie jest z tobą szczęśliwy

10 najczęstszych symboli sennych, których nie powinniśmy ignorować

10 najczęstszych symboli sennych, których nie powinniśmy ignorować