Go to content

Nie mają już miejsca nawet na jeden dodatkowy koci ogonek… Musimy pomóc!

Zielony Pies – Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych organizuje zbiórkę pieniędzy na budowę nowych miejsc dla bezdomnych kotów. – Zderzamy się ze ścianą. Nie mamy miejsca nawet na jeden dodatkowy koci ogonek. W obecnych warunkach jesteśmy bezsilni, a bezdomność kotów mnoży się niewyobrażalnie… – informują na stronie internetowej. Pomóżmy!

„Nasza fundacja zajmuje się głównie psami chorymi, kalekimi, staruszkami, ale potrzeba pomocy kotkom przyczyniła się do powstania w naszym ośrodku kociarni oraz kociego skrzydła fundacji.

Niewysterylizowane, porzucane kotki zachodzą w ciążę i rodzą gdzieś w krzakach czy śmietnikach.  Wiele z tych maluszków umiera, bo taki jest los bezdomnego kota… Ogromu cierpienia tych maluszków nie jesteśmy w stanie nawet Wam opisać. Walczymy, ile sił w nas z tym złem, jakie zgotował im człowiek. Odławiamy  kocice i koty, aby je  kastrować i leczyć. Nie wszystkie dochodzą do pełni zdrowia. Część to porzucone koty domowe.

Nie rozciągniemy murów naszego azylu, ALE! Mamy do dyspozycji 35m lokum, w którym z Waszą pomocą możemy stworzyć kociarnię! Mamy sporo do zrobienia – zaczynając od dachu, poprzez instalację elektryczną, po podłogi… Bez Was nie damy rady pomagać tym bezdomnym, umierającym na ulicy maluszkom. Prosimy o wsparcie!

Mamy sporo do zrobienia, bo trzeba zrobić ogrzewanie podłogowe, podłaczyć wodę i zamontować zlew, zainstalować kocią pralkę i wykonać doprowadzenie wody, przebudować instalację elektryczną, wstawić trzy pary drzwi wewnętrznych i jedne drzwi zewnętrzne oraz kocie wyjścia z pomieszczeń. Musimy przebudować dach, zmienić izolację sufitów,  postawić przegrody, położyć płytki podłogowe i ścienne, wymienić dwa okna, wykonać wentylację. Trzeba również te pomieszczenia wyposażyć w akcesoria dla wygody kotów i osprzęt techniczny. Chcemy również wybudować dużą około 100m2  wolierę, aby koty miały swobodę i bezstresowo mogły funkcjonować. Wolierę będzie dzielona na dwie strefy. Jedna dla kalek i  staruszków a druga dla kotów w pełni sprawnych i młodych.

Będzie również oddzielna mała woliera dla kotów na kwarantannie. Woliera również musi być wyposażona w kocie domki, drapaki i półki oraz inne niezbędne akcesoria dla kotów”.

By móc pomagać dalej. Wesprzyj rozbudowę kociarni. Prosimy! KLIKNIJ TUTAJ