Lifestyle Psychologia

„Nie jesteś wystaczająco dobra” – to cała prawda o kolorowych magazynach dla kobiet. Zobaczcie koniecznie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
14 grudnia 2016
Fot. Screen/Facebook/Oskar T. Brand
 

Zdarza wam się czytać kolorowe, „grube” magazyny dla kobiet? Takie, które liczą co najmniej 150 stron, a ich okładka przyciąga oko zawsze perfekcyjnie wyretuszowanym zdjęciem? Ja przeglądałam je ostatnio u fryzjera. „Przeglądałam” to naprawdę odpowiednie słowo, bo treści, wartościowej, takiej, która dałaby do myślenia, czyli czegoś do poczytania tam nie znajdziecie. A co znajdziecie zamiast tego?…

Oscar T. Brand, komik i aktywista „rozłożył” prasę kobiecą na czynniki pierwsze. Zważył dwa magazyny (jeden egzemplarz to ok 0,5 kg) i usunął z nich strony z reklamami. Okazało się, że stanowią one nawet do 85% zawartości tych kolorowych magazynów, a może raczej – katalogów reklamowych.

A przekaz zawarty w ich treści sprowadzić można do kilku, bolesnych hasełek:

„Nie jesteś wystarczająco dobra”, „Coś jest z Tobą nie tak”, „Nie jesteś wystarczająco mądra”, „Ona jest ładniejsza”, etc…

Nie można się więc dziwić, że ponad 70 % kobiet, po „przeczytaniu” kolorowych magazynów czuje się źle, czuje się sfrustrowana i… gorsza. Lansowane w tych pismach ciała (bo raczej nie „mózgi”) są dziełem zdolnych grafików komputerowych, a nie natury. I jeszcze jedno. Choć głównymi odbiorcami tej prasy są kobiety po 40-tce, zdjęć modelek w tym wieku, raczej tam nie znajdziecie. A jeżeli już, to są to modne aktorki, „przerobione” i sfotografowane w taki sposób, żeby wyglądały jak najmłodziej.

Zobaczcie koniecznie ten filmik (można w nim włączyć polskie napisy). Starannie dobierajmy treści, które czytamy, bo mogą nam one wyrządzić wiele szkody (i naszym córkom, również).

Cała prawda o kolorowych magazynach dla kobiet

Napisy można włączyć w ten sposób:

napisy


Lifestyle Psychologia

Sprawdź, co mówi o tobie twój indiański znak zodiaku

Karolina Krause
Karolina Krause
14 grudnia 2016
Fot. iStock/AleksandarNakic
 

Astrologia rdzennych Amerykanów sięga prawie 5000 lat wstecz i oparta jest o kalendarz mezoamerykański. Miało to na celu zharmonizowanie odwiecznych mitów i legend na temat zwierząt z biegiem życia człowieka. Horoskop indiański opiera się bowiem na podstawowym wierzeniu, że każdej osobie przypisany jest jakiś totem – duch ze świata zwierząt. Duchy totemowe stawały się wzorcami postępowania w życiu osobistym. Broniły człowieka, udzielały cennych rad, dodawały odwagi w trudnych chwilach.

Wydra (20 stycznia – 18 lutego)

Wydry często postrzegane są, jako osoby niekonwencjonalne, wyłamujące się z jakichkolwiek schematów. Wydra może nie zawsze wyrobi się ze swą pracą na czas, ale za to dzięki swojej intuicyjnej i bystrej wyobraźni znajdzie takie rozwiązania, na które nikt oprócz niej nie wpadnie. Ten dar widzenia szczególnie pomysłowych i inteligentnych rzeczy, daje jej znaczną przewagę nad konkurencją.

 

Fot. iStock/IvanovaJulia

 

Wilk (19 lutego – 20 marca)

Wilk jest najbardziej wrażliwym emocjonalnie znakiem zodiaku. Intuicyjnie wyczuwa uczuciowe potrzeby każdego w swoim otoczeniu i ponad wszystko chce podarować im miłość. Z drugiej strony bardziej niż inni, ceni sobie swoją wolność i niezależność. Zachowanie balansu między tymi dwoma siłami, jest dla niego sporym wyzwaniem.

Sokół (21 marca – 19 kwietnia)

Sokół, to urodzony przywódca. Zachowuje zimną krew, gdy przychodzi mu podjąć decyzję w napiętej sytuacji. Do życia nastawiony jest bardzo pragmatycznie, nie marnuje czasu i uparcie podąża za swoim celem. Sokół zawsze, jako pierwszy przystępuje do wykonania działania, nie oglądając się przy tym na innych. Przez co często bywa negatywnie odbierany przez otoczenie. Jeśli jednak znajdzie się we właściwym środowisku, pozwoli mu to rozwinąć skrzydła i poprowadzi drużynę do zwycięstwa.

Bóbr (20 kwietnia – 20 maja)

Bóbr, jak mało kto nastawiony jest przede wszystkim na biznes. Wydajność to jego drugie imię, a ciężka praca to dla niego symbol sukcesu. Takie nastawienie często może powodować zatarcia z współpracownikami. Jeśli jednak postaramy się zrozumieć, że owe „parcie na szkło” wynika jedynie z jego szczerych, dobrych intencji, możemy spodziewać się kolejnych sukcesów w pracy.

Fot. iStock

Fot. iStock

Jeleń (21 maja – 20 czerwca)

Jeleń znany jest z bycia prawdziwą „duszą towarzystwa”. Zawsze jest gotowy do dyskusji, więc jeśli jesteś spod tego znaku, to jesteś również dobrym mówcą. Czasami jelenie mogą wydawać się nieco zarozumiałe czy egocentryczne. Szybko jednak wybacza im się to, ponieważ przede wszystkim są bardzo pogodnymi osobami.

Dzięcioł (21 czerwca – 21 lipca)

Dzięcioł to osoba niezwykle wspierająca. Zawsze znajdzie czas, by cię wysłuchać. Ludzie, którzy urodzili się pod tym znakiem zodiaku są niezwykle współczujący i wyrozumiali. Zachowaj jednak ostrożność, ponieważ Dzięcioł może też stać się bardzo zazdrosny i zaborczy, jeśli tylko poczuje się zagrożony.

Łosoś (22 lipca – 21 sierpnia)

Łososie pracują zwykle w większym skupieniu, cechuje je duża intuicyjność i są niewiarygodnie energiczne. Ich entuzjazm nie ma w zasadzie granic, a do tego jest niezwykle zaraźliwy. Ludzie bardzo łatwo współpracują z Łososiem, nawet jeśli plan z góry spisany jest na straty. W niektórych warunkach potrafią jednak być wulgarne, egocentryczne i skrępowane.

Fot. iStock

Fot. iStock

Niedźwiedź (22 sierpnia – 21 września)

Pragmatyczne działanie i rzeczowość to domena Niedźwiedzia. Niedźwiedzie potrafią też być bardzo hojne, przez co mają tendencję do wiązania się z ludźmi spod znaku Sowy. Te kochane misie, bezwarunkowo kochają wszystkich w swoim otoczeniu. Do tego są szczodre w stosunku do innych, zachowując przy tym cierpliwość i umiar. Jak każdy człowiek, mają też swoją drugą, nieco mniej przyjazną stronę. W niektórych sytuacjach potrafią być też sceptyczne, leniwe i podchodzić do spraw z rezerwą.

Kruk (22 września – 22 października)

Kruk, to kolejny bardzo entuzjastyczny znak. Taka osoba ma tendencję do naturalnego zamiłowania do działania i uroku. Kruk jest też zawziętym idealistą, a czasami może wydawać się nieco wyrachowany. W związkach jest bardzo intuicyjny i cierpliwy. Ale jeśli tylko mocno się postara potrafi mocno zajść ludziom za skórę.

Fot. iStock

Fot. iStock

Wąż (23 października – 22 listopada)

Wąż jest tradycyjnym znakiem szamana. Ich powiązanie ze spirytualnym światem jest powodem, dla którego ludzie urodzeni pod tym znakiem łatwo nawiązują kontakt z przyrodą. Leczenie jest naturalnym darem Węża. Mimo, że węże mają skłonność do tajemnic i ciemności, osoby spod tego znaku potrafią być też bardzo troskliwe i wrażliwe

Sowa (23 listopada – 21 grudnia)

Sowa to osoba, która bierze życie za rogi i ma dużą słabość do odkryć i przygód. Sowa posiada fascynującą osobowość, ma też tendencję do wrażliwości i bycia dobrym słuchaczem. Ludzie z tym znakiem zodiaku wyróżniają się w dziedzinie nauki, sztuki i ochrony środowiska, a ze względu na swoją elastyczność, w zasadzie także na każdym innym polu.

Gęś (22 grudnia – 19 stycznia)

Upór i wytrwałość są znak rozpoznawczy gęsi. Jej kluczową cechą jest też ambicja i często udaje jej się osiągać własne cele. Napęd i wytrzymałość sprawiają, że gęś znajduje się w ciągłym ruchu. Nic nie potrafi ich zatrzymać, a w dążeniu do osiągnięcia sukcesu, wspierają je ich przyjaciele i rodzina. Jeśli jednak nie znajdą umiaru w swoim pędzie może to doprowadzić je do upadku.

Fot. iStock

Fot. iStock


Źródło: thespiritscience.net


Lifestyle Psychologia

Jeśli przetrwacie te 10 rzeczy, to jesteście dla siebie stworzeni

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
14 grudnia 2016
Jeśli przetrwacie te 10 rzeczy, to jesteście dla siebie stworzeni
fot. iStock/ AleksandarNakic

Skąd wiadomo, że ktoś jest dla nas stworzony, że do siebie pasujemy, że związek z nim ma sens i szansę na powodzenie? Można zrobić psychotesty, zasięgnąć porady wróżki, wyczytać przyszłość z fusów lub przeprowadzić ankietę wśród znajomych. Można, ale najlepszym dowodem na dopasowanie, będzie doświadczenie płynące z codziennego życia i różnych sytuacji, z którymi przyjdzie się wam zmierzyć. Jeśli przetrwacie te 10 rzeczy, to nie ma na was mocnych i wspólna starość gwarantowana!

Poważne problemy rodzinne

Okazane wsparcie, zaangażowanie, ale też i takt oraz delikatność w obliczu rodzinnych zawirowań, będą bardzo ważnym wyznacznikiem waszej wspólnej przyszłości. Czy partner stanie z tobą ramię w ramię i pomoże ci w rozwiązaniu problemów? Czy będzie wspierał, doradzał i dodawał otuchy? A może zostawi cię z tym samą i okaże się nieczuły i zdystansowany?

Wspólne koszmarne wakacje

Udane wakacje, pełne przyjemności i dobrej zabawy z pewnością wpływają dobroczynnie na związek, ale to te koszmarne, pełne trudności i problemów cementują go na dłużej! W luksusach, gdy wszystko idzie zgodnie z planem, o wiele łatwiej jest funkcjonować i uniknąć różnicy zdań, konfliktów oraz sprzeczek.

Kłótnia z jego przyjacielem

Gdy atmosfera pomiędzy tobą a jego najlepszym kumplem zagęszcza się i dochodzi do kłótni, oznacza to wielki sprawdzian dla waszego związku. Czy partner pomoże w rozwiązaniu tej sytuacji, postawi się murem za jedną ze stron, czy będzie negocjatorem i rozjemcą? To bardzo trudna sytuacja i jeśli wyjdziecie z niej cało, to macie ogromną szansę na trwałą relację.

Kłótnia w podróży

Kiedy nie można trzasnąć drzwiami i wyjść, kiedy „uwięzieni” jesteście w metalowej skrzynce (w sensie w samochodzie, samolocie lub pociągu) i niejako na siebie skazani, musicie szybko znaleźć porozumienie i zażegnać konflikt. Komunikacja pomiędzy wami musi wejść na wyższy poziom, bo siedzenie obok siebie przez kilka godzin z fochem i negatywną energią jest wprost nie do wytrzymania!

Wyprawa do IKEI

IKEA to jedna z rzeczy, którą kochamy i nienawidzimy zarazem (za to doprowadzanie do bankructwa!). Wyprawa do niej jest dla związku wielkim sprawdzianem… cierpliwości przede wszystkim. To wybieranie, przeglądanie, decydowanie, zastanawianie się, szukanie – potencjalnych powodów do kłótni pewnie powyżej setki. Ale jeśli uda się wam wyjść z IKEI nadal lubiąc się nawzajem, to dobra wasza!

Poznanie teściów

Jeśli teściowie polubią cię od wejścia, będą traktować jak mile widzianego gościa i nowego członka rodziny, to masz wielkie szczęście. Jeśli jednak nie przypadniesz im do gustu i nie zapałają do ciebie wielką sympatią, a mimo to wasz związek będzie trwać szczęśliwie, to masz jeszcze więcej szczęścia – twój facet jest zakochany po uszy, trzymaj się go!

Wesele

Jeśli na weselu rodziny, znajomych lub przyjaciół bawicie się razem do białego rana, a oglądanie pary, która składa sobie przysięgę dożywotniej miłości nie jest dla was krępujące i dziwne, to jest to bardzo dobry znak – szanse na wasz happy end znacznie wzrastają!

Urządzanie mieszkania

Remont, przemeblowanie, urządzanie mieszkania potrafi dać związkowi nieźle w kość. Pokłócić się można tutaj niemal o wszystko, od koloru ścian począwszy, przez kształt umywalki, po wyrzucenie ulubionego fotela na śmietnik. Ale jeśli znajdziecie kompromis i uda wam się przeżyć tapetowanie, skręcanie mebli i układanie bibelotów na półkach, to jesteście na dobrej drodze.

Dyskusja na temat …menu

Może to dziwne, ale taka jest prawda – zastanów się ile razy zdarzało ci się pokłócić taką drobnostkę. Polak głodny, to zły – wiadomo. Pytanie „co chcesz zjeść?” pada w polskich domach równie często, co odpowiedź „obojętnie” albo „cokolwiek zrobisz”, ale jeśli już to obojętne podasz, to często zaczyna się marudzenie, kręcenie nosem i wymienianie potraw, na które faktycznie on miał ochotę. Dyskusje na temat jadłospisu często zamieniają się w kulinarną wojnę, więc jeśli w sprawach jedzenia jesteście zgodni, to nie może być lepiej.

Rodzinna uroczystość

Chrzciny, rocznice ślubu, imieniny, urodziny, czy święta – jeśli po poznaniu całej rodziny, jej specyfiki, zwyczajów i nawyków, nadal chcesz być z tym właśnie facetem, to znaczy, że jesteście dla siebie stworzeni. Jeśli przetrwacie pytania ciotek, babć i wujków (czasem nawet bardzo niedyskretne), jeśli nie czujecie się skrępowani czujnym wzrokiem teściów i nie macie ochoty wiać, gdzie pieprz rośnie, to nie ma na was mocnych. Cieszcie się tym szczęściem!


Na podstawie: www.womansday.com

Zapisz


Zobacz także

„Jak utrzymać związek? O, nie starać się zanadto. To raczej mężczyzna powinien się zastanawiać, jak zatrzymać kobietę”. Maria Czubaszek o tym, jak żyć po swojemu we dwoje

facet nie jest z tobą szczęśliwy

8 sygnałów wskazujących na to, że twój facet nie jest z tobą szczęśliwy

Co robią (nieświadomie) kobiety, które zostały zranione zbyt wiele razy