Lifestyle

Nawilżaj swoją skórę – wykorzystaj żółtko. Akcja „Bądź piękna każdego dnia”. Dzień #13 [03.05.]

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
3 maja 2016
Fot. Unsplash/Roksolana Zasiadko / CCO
 

Twoja skóra jest przesuszona i potrzebuje nawilżenia? Kremy, których używasz działają z różnym skutkiem? Możesz wzmocnić ich działanie i do nawilżenia skóry wykorzystać maseczkę zrobioną przez ciebie w domu. Potrzebujesz tylko:

  • 1 żółtko
  • 2 łyżkę oliwy z oliwek
  • 1 łyżeczkę soku z cytryny

Do roztrzepanego żółtka dodaj oliwę i cytrynę i nałóż na twarz. Żółtko zawiera witaminę A, B1, B2 oraz lecytyny – doskonale nawilża i sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna. Co ty na to?

Dołączasz dziś do naszej akcji?


 

Akcja „Bądź piękna każdego dnia”

Do 18 maja będziemy codziennie umieszczać dla was wpisy dotyczące urodowych wyzwań. Będziemy was namawiać do odrobiny szaleństwa, do zadbania o to, by wasza uroda była tej wiosny widoczna w wyjątkowy sposób.

Co trzeba zrobić? Pod codziennym wpisem dotyczącym naszej akcji zamieść komentarz, w którym napiszesz, co takiego dzisiaj zrobiłaś dla swojej urody. Najciekawsze z komentarzy zostaną nagrodzone.


A poniżej na zachętę przypominamy o wyjątkowych nagrodach ufundowanych przez BaByliss.

Depilator IPL

Depilator IPL BaByliss | Akcja "Bądź piękna każdego dnia"

Mat. prasowe

Prostownicę 

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Lokówkę

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Czas trwania: 20.04.2016 – 18.05.2016. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 27.05.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wyzwania w naszej akcji


 


Lifestyle

„Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec…” Alfabet Amelii

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
3 maja 2016
Fot. Screen/You Tube
 

Amelia lubi w kinie oglądać twarze innych widzów. A na ekranie zauważać szczegóły, na które zapewne nikt wcześniej nie zwrócił uwagi…Kiedy jedna, introwertyczna i nieśmiała dziewczyna postanawia zmienić świat na lepszy, to się po prostu musi udać. Zwłaszcza, jeśli wszystko dzieje się według filmowego scenariusza… Przed Wami, na smutki i smuteczki, alfabet Amelii, bohaterki niezapomnianego filmu „Fabuleux destin d’Amelie Poulain”.

 

A jak Amelia

Nieśmiała kelnerka z kafejki „Deux Moulains”, która widzi i czuje o wiele więcej niż „zwykli” ludzie.

B jak Bretodeau

Dominique Bretodeau, to mężczyzna, który jako mały chłopiec mieszkał w mieszkaniu należącym obecnie od Amelii. To jego pudełko ze dziecięcymi skarbami znajduje Amelia w swojej łazience.

C jak Cuda

Zdarzają się w życiu osób, na których los Amelia postanowiła wpłynąć.

D jak Drobne przyjemności Amelii

Amelia lubi puszczać kaczki na kanale Saint Martin, zanurzać rękę w worku pełnym ziaren i rozbijać łyżeczką karmelową skorupkę słodkiego deseru crème brûlée.

E jak Ekscentrycy

Nie brakuje ich w otoczeniu Amelii. Na przykład taki „człowiek ze szkła”, który ze względu na wrodzoną kruchość kości nie wychodzi z domu, za to maluje od wielu lat co rok jedną kopię jednego obrazu…

F jak Fotografie

Te podarte i zniszczone, które zbiera Nino i tworzy z nich niezwykły album. Jedna z tych fotografii jest szczególna. Czy przedstawia ducha?…

G jak Gina

Koleżanka Amelii z pracy, która zmaga się z zazdrosnym, byłym kochankiem. To ona przekazuje Nino adres Amelii.via GIPHY

H jak Hipolito

Niespełniony pisarz. To on jest autorem słów: „Bez ciebie dzisiejsze wzruszenia byłyby tylko martwym naskórkiem dawnych uniesień.”.

I jak Inny

W filmie mamy całą galerię postaci, z których każda prezentuje niepowtarzalny, oryginalny zestaw cech, charakterystycznych słabostek. Każda jest inna.

J jak Jean- Pierre Jeunet

Reżyser filmu, nadał mu niepowtarzalny klimat i … obsadził Audrey Tautou w głównej roli.

K jak Kot

Należy do Filomeny, stewardessy i przyjaciółki Amelii. Za każdym razem, gdy Filomena wyrusza w dłuższą trasę, Rodrigo mieszka z Amelią w jej małym mieszkanku na Montmartre.

L jak List

Ten, który Amelia starannie przygotowała i „napisała”  w imieniu niewiernego męża swojej sąsiadki i konsjerżki, Madelaine. Sprawił, że kobieta na nowo uwierzyła w miłość.

Ł jak Łzy Amelii

Pojawiają się w momencie, kiedy Amelia uświadamia sobie, że być może już zawsze będzie sama i kiedy podejrzewa, że Nino jej nie kocha.

M jak Miłość

Gdyby tak tylko odważyć się po nią sięgnąć…

N jak Nino

Nino, tak jak Amelia nie potrafi sobie znaleźć miejsca w życiu. I tak jak Amelia, jest romantykiem obdarzonym wspaniałą wyobraźnią. Kto inny potrafiłby Amelię zrozumieć i trafić do jej serca?

O jak Obraz

Oczywiście „Śniadanie wioślarzy” Renoira. Ten obraz, co roku maluje sąsiad Amelii, Raymond Dufayel, „człowiek ze szkła”.

P jak Podróże


Podróżuje krasnal ogrodowy należący do ojca Amelii, a nawet przesyła zdjęcia z podróży. Ale czy Raphael Poulain zrozumie tę sugestię?

R jak Romans

Przepis na romans zna właścicielka kawiarni, w której pracuje Amelia, Suzanne:  Weź zaprzyjaźnioną dwójkę ludzi, spraw niech pomyślą, że się sobie podobają, niech się podgotuje, nie ma mowy – smakuje każdemu.

S jak Samotność

Amelia zna to uczucie od dzieciństwa. Nie chodzi do szkoły, bo jej ojciec utrzymuje, że dziewczynka choruje na serce. Amelia bawi się więc z wymyślonymi przyjaciółmi, a w dorosłym życiu ma problemy z nawiązaniem bliższych relacji z rówieśnikami.

T jak Tour de France

Bo przecież, „szczęście jest jak Tour de France – długo czekasz, a potem chwila i go nie ma. Kiedy się zjawia, trzeba je łapać. ”

U jak Ulice Paryża

Czy można wyobrazić sobie bardziej magiczną scenerię dla tej niezwykłej historii?

W jak Wyobraźnia

Jakże trudno byłoby Amelii żyć bez tego wewnętrznego świata. „Amelii wolno żyć marzeniami i zamykać się w sobie. Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia.”

Y jak Yann Tiersen

To on skomponował muzykę do „Bajkowego przeznaczenia Amelii”. To jemu jesteśmy wdzięczni za chwile niezwykłych wzruszeń.

Z jak Zorro


Bo w stroju Zorro Amelia fotografuje się, by zaproponować spotkanie Nino.


Lifestyle

10 najczęstszych symboli sennych, których nie powinniśmy ignorować

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
3 maja 2016
10 najczęstszych symboli sennych, których nie powinniśmy ignorować
Fot. Pexels/unsplash.com / CC0

Powiedz mi co ci się śniło, a ja powiem ci, w jakim punkcie życia jesteś… Wierzycie w potęgę snów? Co wam się dziś śniło? Jak często udaje wam się zapamiętać sny? Czy występują w nich powtarzające się elementy? Zakładając, że sny to projekcje naszej podświadomości, sposobów na jakie możemy je interpretować i analizować, by dowiedzieć się czegoś o sobie jest mnóstwo.

10 najczęstszych symboli sennych, których nie powinniśmy ignorować

1. Latanie

Sny o lataniu często wskazują na potrzebę zaspokojenia swoich ambicji. Dokąd zmierzasz? Jak zamierzasz się tam dostać? „Latające sny” nierzadko sprawiają, że gdy wstajemy czujemy się bardzo zmęczeni. Jednak towarzyszy im także magiczne poczucie wolności i przekonanie, że jesteśmy w stanie żyć po swojemu.

2. Wodospad

Kiedy w marzeniach sennych pojawia się woda, zwykle ma to związek z naszym stanem emocjonalnym. Woda symbolizuje oczyszczenie, pozbycie się negatywnych uczuć, emocji, wspomnień. Wyzwalanie się z toksycznych relacji. Sen o wodospadzie to nowy początek, oczyszczenie z przeszłości, albo potrzeba takiego oczyszczenia.

3. Zęby

Sny o zębach są bardzo popularne. Nie wszystkie symbolizują obawę przed starzeniem się bądź lęk przed przemijaniem. Wyrywanie zębów symbolizuje najczęściej problem, którego powinniśmy się pozbyć, a zepsute zęby w ogóle -strach i niepokój wewnętrzny. Najczęściej śnią się nam jednak wypadające zęby i jest to związane z podświadomym przeżywaniem nowych sytuacji, które powodują stres: nowa praca, awans lub utrata dawnej pozycji, odkryte właśnie kłamstwo w związku.

4. Śmierć

Śni nam się o wiele częściej niż się do tego przyznajemy.  Z reguły ilustruje koniec jakiegoś etapu w naszym realnym życiu: jakiejś naszej postawy wobec czegoś lub kogoś, koniec lęku lub gniewu, symboliczną śmierć jakiejś trudnej sytuacji. Sny o śmierci  i umieraniu mogą mieć aspekt psychologiczny: oznaczać zwieńczenie wykonanej przez nas pracy na emocjach. Często wydźwięk takich snów jest bardzo pozytywny: jedna sytuacja się kończy, by mogła narodzić się druga, lepsza.

5. Ciąża

Marzenia senne o ciąży, o nowym życiu symbolizują nasz wewnętrzny rozwój. Jeśli śni ci się, że jesteś w ciąży, zadaj sobie następujące pytania: Jakie zmiany są ci potrzebne? Co robisz dla swojego osobistego rozwoju? O czym marzysz dla siebie, czego ci brakuje? Jak to się ma do twoich możliwości?

6. Dom

Sny o domu symbolizują nas samych i różne aspekty naszej osobowości. W zależności od rodzaju budynku lub poszczególnych pomieszczeń interpretacja może być zupełnie inna. Duży dom zazwyczaj oznacza potrzebę lub poczucie są bezpieczeństwa i komfortu. Poddasze symbolizuje ukryte wspomnienia, natomiast piwnica to obszar naszej intuicji i podświadomości.

Jeśli widzisz domy w twoich snach, zadaj sobie pytanie: Jak dbasz o swoje ciało i duszę? Jak postrzegasz siebie samego w świecie, pośród innych ludzi?

 7. Pieniądze

Ze snów o pieniądzach często budzimy się z poczuciem wdzięczności. Niewiele mają one wspólnego z nasza chęcią zaspokajania materialnych potrzeb. Śniąc o wysokich kwotach śnimy po prostu o szczęściu. Tego typu marzenia senne powiedzą nam również co nieco o naszym poczuciu wartości. Wygrana na loterii symbolizuje często zmianę w stylu życia, podczas gdy sen o wyrzucaniu pieniędzy związany jest z obawą przed utratą czegoś, co jest na bliskie. Marzenia senne o bogactwach to sedno naszych emocji związanych z obfitością i dobrobytem. Nie zapominajmy, że brak poczucia bezpieczeństwa finansowego, lub straty finansowe to częste czynniki stresogenne w naszym życiu.

 8. Zdrada

Sny o tym, że zdradzamy oznaczają pragnienia seksualne i napięcia erotyczne, które są tłumione lub jeszcze nie zostały odkryte przez naszą świadomość. Tego typu sny mają również za zadanie zwrócić naszą uwagę na skrywane obawy, problemy własnej wartości z związku i akceptację jakiejś problematycznej relacji.

Jeśli zdrada pojawia się w twoich snach, zadaj sobie pytanie: Czy boisz się utraty kogoś bliskiego? Czy jesteś nieszczęśliwa w swoim związku? Czy masz poczucie spełnienia w miłości?

9. Ogień

Takie sny mogą mieć kilka znaczeń w zależności od kontekstu. Płonący ogień w oddali, gdzieś na horyzoncie symbolizuje pragnienie przemiany. „Igranie” z ogniem może być ostrzeżeniem przed ryzykownym działaniem. Czasem ogień symbolizuje gniew, który stale wypierasz.

10. Nagość

Sny o nagości są bardzo częste. Jeśli we śnie widzisz kogoś innego nago, oznacza to twoją obawę przed ujawnieniem całej „nagiej prawdy” o jakiejś sytuacji lub przed utratą szacunku. Nagość  symbolizuje również nasz stosunek do wad i niedoskonałości.

Śniący jest jedynym, który tak naprawdę może wywnioskować ze swoich marzeń sennych emocjonalny stan umysłu. Bo to umysł właśnie próbuje nam za pomocą znów rozpaczliwie dyktować, poprzez te krótkie wizje co się dzieje w sferze naszej podświadomości.

Źródło: Conscious Life News


Zobacz także

Jestem lesbijką z małego miasta. Opowiem ci, jak to jest, kochać inaczej i być za to tak strasznie niezrozumianym

Przyjaciółka czy rywalka? 6 oznak, że twoją kumpelę zżera zazdrość

Przyjaciółka czy rywalka? 6 oznak, że twoją kumpelę zżera zazdrość

Kiedy powiem sobie „dość”. Jak w kilku słowach powiedzieć innym, by dali ci spokój