Lifestyle Macierzyństwo

Zaprojektowane przez dzieci dla dzieci. Nowa kolekcja pluszaków IKEA wspiera prawo najmłodszych do zabawy i rozwoju

Redakcja
Redakcja
23 listopada 2016
Fot. Materiały prasowe / IKEA
 

IKEA rok temu zaprosiła dzieci z całego świata do stworzenia limitowanej edycji zabawek SAGOSKATT. Najmłodsi z całego świata narysowali wymyślone przez siebie stworki, a 10 zwycięskich projektów wybranych przez jury, stało się prawdziwymi pluszakami, które są obecnie dostępne we wszystkich sklepach IKEA. Sprzedaż zabawek wspiera nową kampanię społeczną IKEA „Zabawa to poważna sprawa”.    

Tegoroczna kolekcja SAGOSKATT to seria dziesięciu wyjątkowych pluszaków zaprojektowanych przez dzieci pochodzących z różnych części świata. W tym roku w skład limitowanej edycji wchodzą m.in. czerwona bakteria, różowy „koniozaur”, niebieski pies i różowa sowa. Dzieci, które wzięły udział w konkursie, podzieliły się nie tylko swoimi marzeniami i wyobraźnią. Jednocześnie przyczyniły się do zapewnienia każdemu dziecku prawa do zabawy i rozwoju. Kolekcja SAGOSKATT, tak jak wszystkie pozostałe zabawki i książki z działu IKEA dla Dzieci, bierze udział w tegorocznej kampanii społecznej IKEA „Zabawa to poważna sprawa”, wspierającej prawa dzieci do zabawy i rozwoju.

Fot, Materiały prasowe / IKEA

Fot, Materiały prasowe / IKEA

pe610397_iZabawa to podstawowa potrzeba każdego dziecka. To nauka na całe życie. Napędza rozwój zarówno młodszych, jak i starszych. Pobudza ciekawość i kreatywność. Uczy, jak ze sobą współpracować oraz troszczyć się o siebie nawzajem. Nowa kampania społeczna IKEA podkreśla korzyści płynące z zabawy dla wszystkich dzieci. Ze sprzedaży każdej zabawki lub książeczki dla najmłodszych, w okresie trwania kampanii (20.11-24.12) IKEA Foundation przekaże 1 euro na rzecz projektów, które prowadzone są w najuboższych społecznościach na świecie i wspierają rozwój oraz edukację dzieci, a także sport i oczywiście zabawę. Wśród organizacji współpracujących z IKEA Foundation są UNICEF, War Child, Room to Read, Handicap International, Special Olympics i Save The Children. „Zabawa to poważna sprawa” to nowa kampania społeczna IKEA, która pojawiła się  nowej kampanii niezmiennie pozostaje konkurs rysunkowy dla dzieci.

Fot, Materiały prasowe / IKEA

Fot, Materiały prasowe / IKEA

pe610427_i„Jesteśmy zachwyceni tegoroczną kolekcją SAGOSKATT. Pluszaki zaprojektowane na podstawie rysunków pokazują, że dziecięca wyobraźnia nie ma żadnych granic. To raczej my dorośli zwykliśmy narzucać ograniczenia własnej fantazji. Właśnie zakończyliśmy zbieranie zgłoszeń do kolejnej odsłony konkursu. Cieszymy się, że najmłodsi tak chętnie angażują się w inicjatywę, która wspiera ich rówieśników z innych części świata. Wybór najlepszych projektów będzie niezwykle trudny, ponieważ wszystkie są wyjątkowe” – podkreśla Agata Czachórska, Specjalista ds. komunikacji korporacyjnej, IKEA Retail.

Fot, Materiały prasowe / IKEA

Fot, Materiały prasowe / IKEA

pe610401_iDwudziestu polskich finalistów konkursu rysunkowego w ramach kampanii otrzyma uszyte według ich własnych projektów pluszaki. Co najważniejsze – zwycięskie prace powalczą w międzynarodowym finale, w którym wybranych zostanie 10 rysunków. To właśnie one będą inspiracją do stworzenia limitowanej edycji zabawek i w przyszłym roku trafią do sklepów IKEA na całym świcie. Ogłoszenie wyników polskiej edycji konkursu zaplanowane jest na 6 grudnia br. Szczegóły dotyczące akcji dostępne są na stronie www.zabawymoc.pl

ph139479_i

Fot. Materiały prasowe / IKEA

ph139476_i

Fot. Materiały prasowe / IKEA

ph139478_i

Fot. Materiały prasowe / IKEA

ph139474_i

Fot. Materiały prasowe / IKEA

ph139468_i

Fot, Materiały prasowe / IKEA

Fot, Materiały prasowe / IKEA


Artykuł powstał we współpracy z IKEA Polska


Lifestyle Macierzyństwo

Nie pozwólcie proszę, by blizna w moim sercu przypominała mi każdego dnia: „Dobre rzeczy przytrafiają się dobrym ludziom … Muszę być kimś złym”

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
23 listopada 2016
Fot. iStock/LittleBee80
 

Czy można rozstać się tak, by nasze wspólne dzieci ucierpiały jak najmniej? Jak zbudować im świat, w którym, choć nic już nie będzie takie samo, nie stracą poczucia bezpieczeństwa? Przeczytajcie koniecznie list dziecka rozwiedzionych rodziców. Jest on częścią kampanii, mającej na celu uświadamianie rodzicom jak relacje między nimi wpływają na ich dzieci.

Kochani Mamo i Tato!

Wiem, że cierpicie. Ja też cierpię.

Czuję wasze napięcie, lęk i cały ten szok. Mimo, że jestem jeszcze bardzo młody i nie mogę wyrazić słowami tego, co dzieje się w naszym życiu, odczuwam wszystkie konsekwencje waszej decyzji. Moje serce jest złamane, za każdym razem muszę „wybierać” między rodzicami. Moje poczucie bezpieczeństwa nie istnieje.

Nie zakładajcie, że jestem „odporny”, że sobie poradzę. Proszę nie myślcie też, że moje życie będzie dokładnie takie samo, jak wcześniej,  i że będę nadal czuł tę samą miłość od was obojga. Jestem takim samym człowiekiem jak wy. Mam takie same potrzeby jak wy. Pragnę miłości, uwagi, wychowania, stabilności, spójności, czułości, zrozumienia, cierpliwości, a przede wszystkim potrzebuję czuć się potrzebny, chciany.

Kiedy walczycie tak ze sobą, tuż nade mną i stawiacie mnie gdzieś „po środku” całej tej waszej kłótni, pokazujecie mi, że ważniejsze niż moje życie i szczęście jest zwycięstwo jednej lub drugiej strony. Uczę się od was, że lepiej jest mieć rację, niż być kochanym.

Uczycie mnie także, że jestem częścią osoby, której nie da się kochać – drugiego rodzica. Więc ja też taki jestem, trochę: nie da się mnie kochać.

Kiedy zwierzacie mi się ze swojego bólu, wlewacie go do mojego serca. Muszę tam przechowywać i roztrząsać wasze problemy – problemy dorosłych, a to odbiera mi moje dzieciństwo. Zabieracie mi przekonanie, że  miłość jest bezwarunkowa. Zamiast tego, dajecie mi świadomość, że lepiej być „twardym” i nie kochać, bo miłość to strata.

Może trudno wam to wszystko zrozumieć już dziś. Myślicie, że jestem „taki mały”, nie zastanawiacie się nad moją przyszłością, nad tym, że narażacie mnie w dorosłym życiu na „związkowe” klęski i katastrofy.

Ryzykujecie moim poczuciem bezpieczeństwa, aby wypełnić pustkę w swoim sercu. A przecież waszym obowiązakiem jest dbać do mnie.

Bez was i waszej ochrony jestem bezbronny. Przepełnią mnie racjonalne lęki, bo przez wiekszość mojego życia znajduje się w centrum walki. Waszej walki.

Pewnego dnia ten początkowy szok zacznie mijać, ale to jakimi byliście rodzicami zostanie we mnie na zawsze. Czy będę miał poczucie, że obdarzyliście mnie bezinteresowną miłością, wsparciem, ochroną czy też blizna w moim sercu będzie każdego dnia przypominać: „Dobre rzeczy przytrafiają się dobrym ludziom … Muszę być kimś złym.”?


Źródło: thechildofdivorce.blogspot.com


Lifestyle Macierzyństwo

Naturalna pielęgnacja skóry jest możliwa, jeśli czerpiesz z odpowiednich surowców

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
23 listopada 2016
Fot. iStock / CoffeeAndMilk

Internet obfituje w wiele informacji dotyczących pielęgnacji skóry twarzy i nie tylko. Ogrom kosmetyków, których reklamy prześcigają się w obietnicach nieskazitelnego wyglądu, napotykamy na wielu stronach. Same dla przeciwwagi, szukamy również informacji o tym, co wchodzi w skład produktów, które nakładamy każdego dnia na skórę twarzy i ciała.

Wiedza to podstawa dobrej i łagodnej pielęgnacji skóry

Szukamy i sięgamy coraz częściej do pomysłów czerpanych bezpośrednio z natury. Chcemy uniknąć w kremach, maseczkach czy tonikach substancji konserwujących, które wcale nie służą kondycji skóry. Odrzucamy parabeny, sztuczne barwniki, detergenty czy zapachy i substancje, które mają więcej wspólnego z przemysłem petrochemicznym, niż delikatną pielęgnacją skóry. Żyjemy i wybieramy bardziej świadomie uczeni doświadczeniem osób, których dotknęły konsekwencje stosowania szkodzących substancji na skórze. Wysypki, alergie, podrażnienia oczu lub skóry głowy, biorą się właśnie ze stosowania kosmetyków powstających w oparciu o chemiczne substancje.

Nie bez przyczyny poszukujemy kosmetyków zawierających jak najwięcej naturalnych substancji. Matka Natura doskonale wie, co dla nas jest najlepsze i proponuje do wykorzystania wiele jej roślinnych składników, które zdecydowanie poprawiają wygląd i zdrowie skóry.

Kosmetyki, które zapewniają naturalną i skuteczną pielęgnację

Nie trzeba daleko szukać, by znaleźć naturalne produkty naprawdę skuteczne i bezpieczne dla skóry. Na naszym rodzimym podwórku możemy znaleźć, to na czym nam najbardziej zależy. Przykładem doskonałych, naturalnych kosmetyków jest polska marka Resibo

Kosmetyki tej firmy powstają na bazie naturalnych, specjalnie wyselekcjonowanych surowców, w oparciu o bezpieczeństwo dla skóry oraz szacunek wobec środowiska. Są one wegańskie, biodegradowalne i wszechstronne, naturalne w ponad 95%. Powstały jako odpowiedź właścicielki – Eweliny Kwit-Betlej – na jej własne problemy skórne, a także z wyniesionego z domu zamiłowania do wszystkiego, co naturalne.

W ich recepturze znalazły się maksymalnie skoncentrowane ekstrakty roślin, pozyskiwanych dzięki najnowszej technologii, jak choćby wyciąg z korzenia polskiego rabarbaru, wyciąg z pomidora, wysokiej jakości oleje roślinne i wiele innych.

Pierwsza linia kosmetyków Resibo zawiera siedem produktów. Dostępne są m.in. krem ultranawilżający, krem odżywczy oraz olejek do demakijażu.

Krem ultranawilżający Resibo — idealny na dzień

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

To idealny krem na dzień dla każdego rodzaju skóry. Bardzo lekki, świetnie nadaje się pod makijaż. Zawiera filtr mineralny SPF 10, , który jest wspierany dodatkowo przez specjalny pro-składnik galactoarabinan, czyli wyciąg z drzewa modrzewiowego, zwiększający ochronę przeciwsłoneczną oraz zapobiegający przeznaskórkowej utracie wody. Filtr ma wysokość optymalną do codziennego stosowania.

Krem zawiera aż 14 składników nawilżających, m.in.:

 • olej arganowy,
 • Aquaxtrem TM, czyli wyciąg z korzenia rabarbaru,
 • Cristalhyal – specjalnej budowy kwas hialuronowy
 • Omega Plus – mieszaninę olejów zimnotłoczonych.

Krem nadaje się dla każdego typu cery. Jest doskonały również dla osób, które borykają się z niedoskonałościami – zawarty w nim olejek manuka działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie.

Krem odżywczy Resibo — idealny na noc, sprawdzi się w ciągu dnia

To gęsty, ale bardzo lekki krem, mocno nasycony składnikami odżywczymu. Doskonale uelastycznia i wygładza skórę. Krem ma działanie przeciwstarzeniowe, mocno nawilżające oraz właściwości przeciwzapalne. Jest idealny na noc dla każdego, a dla przesuszonej skóry, również na dzień.

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Krem odżywczy Resibo jest bogatą kompozycją składników, która regeneruje naskórek, doskonale odżywia i wygładza zmarszczki. W jego składzie znajdziemy:

 • masło shea,
 • ekstrakt z niebiesko-zielonych alg, który działa jak naturalny retinoid, wygładza i zagęszcza. Działanie przeciwzmarszczkowe alg, dopełniają kolejne efektywne koncentraty:
 • olej z orzecha brazylijskiego,
 • olej z pestek moreli,
 • oraz ekstrakt z pomidora, bogaty w likopen – razem dostarczają dawkę witamin, aminokwasów i substancji odpowiedzialnych za jędrny i świeży wygląd skóry. Wyciąg z pomidora dodatkowo chroni skórę przed promieniowaniem słonecznym i zanieczyszczeniami środowiskowymi (jest w tym dwa razy skuteczniejszy niż beta-karoten).

Skład uzupełniają substancje nawilżające: kwas hialuronowy, Aquaxtrem (wyciąg z korzenia rabarbaru) oraz oleje zimnotłoczone – olej cumaru, olejek manuka. Dzięki dodatkowi wyciągu z nasion dyni, krem łagodzi podrażnienia i koi wrażliwą skórę.

Olejek do demakijażu Resibo

Produkt do demakijażu, który pokochały już tysiące kobiet nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Sprzedawany w parze ze specjalną, delikatną ściereczką z mikrowłókna, doskonale usuwa wszelkie zanieczyszczenia, rozpuszcza sebum. Nie pozostawiając dyskomfortu i nie podrażniając skóry zmywa nawet wodoodporny makijaż. Pozostawia skórę miękką i dobrze odżywioną. Nadaje się do każdego typu cery: odżywia i nawilża suchą, reguluje tłustą i mieszaną. Wspomniana ściereczka delikatnie peelinguje skórę.

Fot. Materiały prasowee

Fot. Materiały prasowee

Olejek do demakijażu swoje właściwości zawdzięcza zawartości:

 • oleju abisyńskiego,
 • olejku manuka,
 • oleju lnianego,
 • oleju z pestek winogron,
 • tocopherolu – witaminy E.

Jak to się dzieje, że olejek dobrze współgra zarówno ze skórą suchą, jak i tłustą?

Skóra twarzy posiada naturalną warstwę hydrolipidową, dzięki której jest zabezpieczona przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Oczyszczając skórę każdego dnia naruszamy warstwę ochronną – cera sucha jest jeszcze bardziej odwodniona, natomiast tłusta broni się produkując jeszcze więcej sebum. Olejek odżywia skórę suchą, nawadnia i dostarcza jej brakujących składników odżywczych. Twarz staje się gładka, miękka, zmarszczki i zaczerwienienia są mniej widoczne, a uczucie ściągnięcia zlikwidowane. Przy cerze tłustej olejek reguluje pracę gruczołów łojowych, dobrze ją oczyszcza oraz działa antybakteryjnie.

Dzięki sięganiu po naturalne składniki, mamy rzeczywisty, zdrowy wpływ na wygląd i kondycję skóry. Zastosowanie olejku do demakijażu w połączeniu z kremami Resibo w ciągu dnia i nocy to kompleksowa naturalna pielęgnacja, za która Twoja skóra szybko Ci się odwdzięczy.


 

Wpis powstał we współpracy z marką Resibo

 


Zobacz także

101 pielęgnacyjnych trików dla pięknej skóry

20 rzeczy, na które każdy zasługuje w swoim związku

20 rzeczy, na które każdy zasługuje w swoim związku

33 zdania, które wyrażają sympatię i miłość. Które jest twoim ulubionym?