Lifestyle

Jaki naprawdę jesteś? Wystarczy rzut oka na ten obrazek, by odpowiedzieć na to pytanie. Psychotest

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
5 stycznia 2018
Fot. Screen / TheTalko
 

Trudno jest spojrzeć na siebie „z boku” i ocenić subiektywnie własne zachowanie, osobowość, decyzje. Od tego mamy bliskich, przyjaciół i… terapeutów. A okazuje się, że nawet nasze pierwsze wrażenie na temat tego, co widzimy potrafi wiele powiedzieć o tym, jacy jesteśmy. Dziś przed wami kolejna okazja :).

Rzuć okiem na obrazek:

Fot. Screen / TheTalko

Fot. Screen /
TheTalko

Jeśli na pierwszym planie jest dla ciebie wieloryb:

Nigdy nie szukasz prostych odpowiedzi na życiowe pytania. Jesteś typem osoby, która analizuje, rozmyśla, długo podejmuje decyzje. Ostatecznie z reguły i tak wychodzi „na twoje”.

Jeśli to księżyc i światło odbijające się w wodzie:

Jesteś wiecznym optymistą, czasem nieco lekkoduchem, potrafisz celebrować życie. Uważaj, by nie zgubił cię twój romantym i ślepa wiara w to, że „jakoś to będzie”.

Jeśli na pierwszym planie jest dla ciebie surfer na desce:

Jesteś pewny siebie i niełatwo tracisz głowę, nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Starasz się sobie zawczasu wszystko zaplanować. Pamiętaj, że czasem warto odpuścić i zachować się spontanicznie.


Na podstawie: 10 Photos To Test Your Personality

 


Lifestyle

Siedmiolatek wysłał list w baloniku, do nieba dla babci. To co zrobił pewien nieznajomy, wzrusza do łez

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
5 stycznia 2018
Fot. iStock / supersizer
 

Kiedy umiera ktoś bardzo nam bliski, cierpimy. Z trudem przychodzi nam oswojenie ogromnej pustki, która nagle pojawiła się w naszym sercu.  Jest przecież tyle rzeczy, których nie zdążyliśmy i już nie zdążymy powiedzieć. A gdy starta dotyka tych najmłodszych, którzy nie potrafią jeszcze się nią pogodzić, zrozumieć, dlaczego tak urządzony jest świat? Bywa jeszcze trudniej, bo przecież dzieci tak mocno wierzą w to, co niemożliwe. Kiedy umarła babcia Luisa, jego mama chciała pomóc mu uwolnić choć odrobinę emocji.

Ponieważ chłopiec po raz pierwszy doświadczył śmierci bliskiej osoby, jego mama Christine martwiła się, jak poradzi sobie ze stratą. Dlatego podsunęła synowi pomysł napisania listu do babci. Na pogrzebie mały chłopiec wysłał do swojej babci list. List w baloniku, który poszybował do nieba.

Luis wybrał pocztówkę z rodzinnego domu swojej matki w Essen Oldenburg, napisał swój adres i wyraźnie oznajmił, że chciałby, by babcia odpowiedziała mu, gdyby tylko mogła.

Niedługo potem stała się niezwykła rzecz. Luis dostał odpowiedź.

„Luis i ja płakaliśmy z radości” – napisała Christine, mama Luisa, która podzieliła się zdjęciem listu na Facebooku. Oboje nie mogli uwierzyć w to, co się wydarzyło. Teraz mama Luisa ma nadzieję odnaleźć tajemniczego nieznajomego, który znalazł list do babci i napisał w jej imieniu ciepłą odpowiedź.

List od „babci Luisa”:

Drogi Luisie,
Dziękuję za przesłanie mi karty. Oczywiście zawsze będę twoim aniołem stróżem i będę o ciebie dbać. Będę patrzeć na ciebie każdego dnia.
Kocham, twoja babcia.

Bardzo cię kocham, Luisie.

W rozmowie z dziennikiem Mirror Christine powiedziała, że jeszcze nie udało jej się znaleźć nadawcy, ale ma wielką nadzieję, że to się zmieni. Post Christine został udostępnione już prawie 20. tysięcy razy.

Jak widzicie, każdy może „robić dobro”.

Zobaczcie list:


źródło: mirror.co.uk


Lifestyle

Siedem, niestety częstych, ale niewybaczalnych zachowań w związku

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
5 stycznia 2018
Fot. iStock / Vakidzasi

Warto nauczyć się wybaczać, ponieważ nikt z nas nie jest doskonały i potrafimy wiele zepsuć, zanim nauczymy się jak funkcjonować w związku. W tym dobrym, jest wiele miłości i innych wspaniałych wartości, więc trzeba wybaczać sobie i iść dalej, aby utrzymać tę relację.  Jest jednak kilka rzeczy, których, nawet tym, których bardzo kochamy, wybaczyć nie możemy. I nie powinniśmy z tego powodu czuć się źle.

1. Przemoc fizyczna

Nigdy nie wolno jej tolerować. Jeśli już do niej dojdzie, bardzo trudno wrócić do tego, co „było przedtem” i od nowa stworzyć dobrym, bezpieczny związek. Jeszcze bardziej skomplikowana jest sytuacja, w której świadkami przemocy w związku są dzieci. O ile bowiem dorośli znają różnicę między dobrem a złem, dzieci wciąż się od nich uczą, a doświadczenie przemocy ze strony jednego z rodziców względem drugiego to trauma na całe życie.

2. Oszukiwanie bez skrupułów

Ponieważ świadczy o braku szacunku w związku, szczególnie jeśli osoba oszukiwana nie wydaje się być z powodu oszustwa bardzo zła lub rozczarowana.

3. Ciągłe kłamstwa

Jeśli twój partner ciągle cię okłamuje, nie można mu ufać, a brak zaufania to jeden z podstawowych sygnałów, że relacja się rozpadnie.

4. Przemoc emocjonalna

W każdym związku jest wynikiem niskiej inteligencji emocjonalnej jednego z partnerów. Szczególnie niezdolność do kontrolowania wyzwalaczy i emocjonalnej eskalacji staje się tym, co bardzo niszczy relację i samą miłość.

5. Brak odpowiedzialności

To on sprawia, że niebezpieczne zachowania i wzorce są powtarzalne. Nie można wybaczać, jeśli partner nie wykazuje skruchy za to, co zrobił źle i nie poczuwa się do odpowiedzialności za swoje postępowanie.

6. Zazdrość

Jeśli nie ma ku niej prawdziwego powodu, a mimo to ta emocja rozbija twoją relację, to oznacza,  że jesteś w toksycznym związku, który nie opiera się na zaufaniu i miłości.

7. Wieczna kontrola

Jeśli partner próbuje kontrolować twoje myśli i działania, upodobania i to, czego nie lubisz, twój krąg przyjaciół i relacje z innymi, to znaczy, że brak mu dla ciebie szacunku. Jeśli czyta twoje wiadomości i rozmowy z innymi, może użyć tych informacji, aby próbować na ciebie wpłynąć lub manipulować tobą.


Na podstawie: bustle.com

 


Zobacz także

Biała? Niebieska?! Jakiego koloru jest ta torebka?

Rozwiązanie konkursu Uśmiechologia

10 rzeczy, które zmienią się w życiu Meghan Markle po ślubie z księciem Harrym. Czy to lepsze życie?