Go to content

Namaluj niewidzialne – Międzynarodowy Dzień Białej Laski

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

15 października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski – ta kartka w kalendarzu ma przypominać o tym, że na świecie miliony osób dotknięte są dysfunkcją wzroku. Nie oznacza to jednak, że są one niewidzialne…

Tego dnia warto zwrócić uwagę na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, a obok tego – także uświadomić sobie, że dzięki dobrej rehabilitacji i dzięki życzliwemu wsparciu osoby niewidome i słabowidzące są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i czerpią z życia pełnymi garściami.

Niewidzialna Wystawa i Fundacja Ponad Słowami mają przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie, które stanowić będzie część obchodów i jednocześnie będzie ich pierwszym projektem towarzyszącym – NAMALUJ NIEWIDZIALNE – to spotkanie w całkowitej ciemności, podczas którego zaproszeni wyjątkowi goście przełamią wszelkie bariery i pokażą, że nawet wyłączając zmysł wzroku, zamykając oczy, można otworzyć swoje serce i stworzyć sztukę przez duże S! Zaproszeni goście w całkowitych ciemnościach będą mieli do dyspozycji materiały malarskie (m.in. płótna, farby akrylowe, pędzle), ale to od ich wyobraźni zależeć będzie technika, jaką się posłużą przy tworzeniu NIEWIDZIALNYCH dzieł. Wierzymy, że nasi goście kreatywnie podejdą do zadania i uruchomią nawet najgłębiej skrywane potencjały artystycznej ekspresji.

Każdy namalowany podczas warsztatu obraz będzie miał wyjątkowe znaczenie – nie tylko będzie stanowić dowód na to, co wielu wydaje się niemożliwe, lecz także zostanie wystawiony na sprzedaż. Cały dochód zostanie przeznaczony na zajęcia kulturalno-edukacyjne dla osób z dysfunkcją wzroku.

Wydarzenie odbędzie się 10 października 2015 r. w godzinach 10-14 w siedzibie Niewidzialnej Wystawy.

Obrazy będą dostępne na wernisażu na Niewidzialnej Wystawie oraz w Galerii Lirka.

 

Zapraszamy serdecznie

Małgorzata Szumowska – Dyrektor Generalny Niewidzialnej Wystawy, http://niewidzialna.pl/

Aleksandra Mazurek – prezes Fundacji Ponad Słowami, http://ponadslowami.org.pl/

Sebastian Grzywacz – przewodnik Niewidzialnej Wystawy, współzałożyciel Fundacji Ponad Słowami

oraz Maja Jaglińska – członek Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Otwockiej.

 

Patronat merytoryczny nad projektem sprawuje Galeria Lirka