Go to content

Najwyższy czas, by postawić siebie na pierwszym miejscu

Cechy osób urodzonych w marcu
Fot. iStock anyaberkut

W dzisiejszych, niepewnych i trudnych czasach brakuje nam wielu rzeczy – zapachu świeżego powietrza, odczucia ciepła słońca na skórze, dotyku naszych bliskich, a nawet hałasu tłumu, czyli wszystkiego, co przypomina nam o życiu, które prowadziliśmy zanim pojawiła się pandemia. Ale może teraz właśnie nadeszła pora na to, by wyostrzyć zmysły i skierować je na siebie.

Teraz jest czas na to, aby wysłuchać swoich myśli, obaw, lęków i radości. Zapisz wszystkie rzeczy, które pojawiają się w twojej głowie, nie bój się ich.

Nadszedł czas, aby zadbać o swoje samopoczucie, być wreszcie świadomym tego, co robisz ze swoim życiem i co dostarczasz swojego ciału. Jedz to, co dobre i wartościowe.

Teraz jest czas, aby odżywić twoją duszę, by poświecić się temu, co naprawdę lubisz.

Nadszedł czas, aby zrobić sobie przerwę od niektórych relacji i zostawić więcej czasu dla siebie.

Nadszedł czas, aby na nowo odnaleźć dawne „ja”, pielęgnując chwile, przejrzeć na nowo stare zdjęcia, listu i e-maile.

Nadszedł czas, aby zainwestować w samodoskonalenie, podejmować codziennie małe kroki, aby osiągnąć  większe cele.

Nadszedł czas, aby zaakceptować swój strach i dowiedzieć się, co faktycznie powstrzymuje Cię przed zrealizowaniem planów, które zawsze chciałeś zrealizować, ale nigdy to ci się nie udało.

Nadszedł czas, aby zaakceptować twoje słabości, przyznać, że boisz się i martwisz, jak wszyscy inni. Nie ma w tym powodu do wstydu.

Teraz jest czas, aby docenić twoją siłę, zdać sobie sprawę ze twoich osiągnięć i z tego, jak daleko zaszłaś, jak wiele już masz. Masz prawo do tego, by być z siebie dumną.

Nadszedł czas, aby nadać priorytet samemu sobie, własnym emocjom i uczuciom, własnym potrzebom, a nie komukolwiek czy czemukolwiek innemu.

Będą chwile, w których znów wrócisz  do schematu myślenia: „co by było, gdyby”; będą momenty, w których lęk przed nieprzewidywalną przyszłością znów cię sparaliżuje. Ale to nie potrwa długo. Już od dziś, staraj się żyć  w teraźniejszości, „tu” i „teraz”.

Cokolwiek wydarzyło się w przeszłości i niezależnie od tego co przyniesie przyszłość, zawsze pamiętaj, że to właśnie teraz jest najlepszy czas, aby docenić wszystko, co masz oraz to, kim jesteś.