Lifestyle

Najlepsze tatuaże dla każdego znaku zodiaku. Znajdź ten idealny dla ciebie

Redakcja
Redakcja
18 stycznia 2018
Fot. iStock/PeopleImages
Następny

Tatuaże, podobnie jak znaki zodiaku, mają w sobie coś tajemniczego, pociągającego. Ci, dla których wymiar duchowy jest ważny, zwracają uwagę na podpowiedzi, jakie można wyczytać z gwiazd. A wg znawców tematu, dostrzec można tam wiele, od wskazówek dotyczących przyszłości, po dopasowanie partnera względem znaku zodiaku.

Także tatuaże można dobrać pod kątem indywidualnego znaku. Cechy charakteru, mocne strony dają podpowiedź, jakiego rodzaju rysunek na skórze przysłuży się nam najlepiej. Bo dla wielu tatuaż to nie tylko modna ozdoba, ale przede wszystkim symbol, wyrażenie pragnień, przypomnienie najważniejszych cech. Czasem rzut oka na ukochany tatuaż sprawia, że od razu wracają nam siły do działania.

Jeśli dla ciebie gwiazdy i tatuaże są równie ważne, koniecznie zobacz, jaki tatuaż będzie najlepszy dla twojego znaku zodiaku.

źródło: www.totalbeauty.com, www.hercampus.com

Lifestyle

5 nawyków, które pozwalają ludziom inteligentnym emocjonalnie przystosować się do wszystkiego

Redakcja
Redakcja
18 stycznia 2018
Fot. iStock/Eva-Katalin
 

W życiu nie chodzi wyłącznie o to, by jakoś przetrwać, ale by żyć aktywnie i mieć z tego satysfakcję. Niezależnie, czy mówimy o rodzinie, życiu towarzyskim czy pracy, każdy chce być szczęśliwy i spełniony. Nie każdy jednak z tą samą lekkością podejmuje się nowych zadań. Najlepsi podołają wyzwaniu, a reszta albo stara się próbować do skutku, albo zrezygnuje. 

Umiejętność adaptacji do nowych wyzwań, elastyczności w stawianiu kolejnych kroków do przodu zdecydowanie ułatwia realizację planów. Największe możliwości mają osoby inteligentne emocjonalne, ponieważ robią rzeczy, które w każdej sytuacji się bronią i otwierają możliwości do działania.

5 nawyków, które pozwalają inteligentnym emocjonalnie ludziom przystosować się do wszystkiego

1. Nie zamykają się w strefie komfortu 

Odczuwanie dyskomfortu powoduje odruch ucieczki od tego, szukania miejsca bezpiecznego. Ludzie inteligentni emocjonalnie nie boją się wyzwań, nawet gdy zmuszają one do wyjścia ze swojej strefy bezpieczeństwa. Co więcej, nie „rozsiadają się” w strefie komfortu, gdy ją poczują. Wiedzą, że w wielu przypadkach ryzyko daje większe możliwości, niż tkwienie w jednym miejscu.

2. Rozumieją swoje negatywne emocje

Tłumienie i spychanie na margines świadomości pojawiających się emocji, to poważny błąd. Unikanie konfrontacji nie sprawi, że problemy znikają. Ludzie inteligentni emocjonalnie wiedzą, że ignorowane emocje tylko chwilowo cichną, by po czasie uderzyć z podwójną siłą. Zamiast tłumić przykre uczucia, przyjmują je jako naturalny element siebie i „rozbrajają” je. Nie ryzykują nawarstwiania problemów.

3. Zauważają różne perspektywy

Ludzie inteligentni emocjonalnie przystosowują się do zmian w sposób elastyczny, bo nie trzymają się jedynego, słusznego rozwiązania problemu. Są otwarci na to, co przynosi życie, podejmują nowe i nieznane jeszcze inicjatywy z otwartym umysłem i chęcią podjęcia ryzyka. Dzięki temu zawsze odnajdują właściwą dla siebie drogę.

4. Dostrzegają niewerbalne komunikaty

Umiejętność zauważenia i odczytania komunikatów niewerbalnych to cecha ludzi inteligentnych emocjonalnie. Zrozumienie mowy ciała innych, może pomóc skuteczniej odczytywać intencję i porozumiewać się zarówno w domu, na kanwie towarzyskiej, jak i w pracy.

5. Nie zniechęcają się

Porażka w wielu przypadkach podcina skrzydła i powoduje odrzucenie działania, w obawie przed kolejnym rozczarowaniem. I to jest błąd, bo zamiast zauważyć i mądrze ominąć na drugi raz przeszkodę, wiele osób nie robi z tym nic. Ludzie inteligentni emocjonalnie zauważają moment popełnienia błędu, poświęcają chwilę na analizę sytuacji i działają w sposób świadomy, osiągając cel.


źródło: www.fastcompany.com


Lifestyle

Dzieci rozwiedzionych rodziców mieszkające z macochą lub ojczymem mogą mieć problemy psychiczne

Redakcja
Redakcja
18 stycznia 2018
Fot. iStock/FatCamera

Rozstanie rodziców zawsze jest dla dzieci trudnym doświadczeniem. Sam rozpad rodziny, to jedno. Kolejne, równie trudne chwile czekają dzieci w momencie, gdy matka lub ojciec (w zależności od tego, z kim dziecko przebywa na stałe) wiąże się z nowym partnerem. Najnowsze badania wykazały, że u nastolatków, którzy mieszkają pod jednym dachem z macochą lub ojczymem, wzrasta ryzyko zaburzeń psychicznych. Dzieci te zgłaszają więcej symptomów, świadczących o depresji i częściej odczuwają wrogość ze strony rówieśników.

Norwescy naukowcy przeprowadzili niedawno badania, w których udział wzięło 7700 nastolatków z różnych rodzin – takich, gdzie opiekę sprawował samotny rodzic, rodzic związał się z nowym partnerem, rodzice sprawowali opiekę naprzemienną i rodzice mieszkali razem, tworząc tradycyjną rodzinę. Wyniki badań pokazały, że dzieci żyjące pod jednym dachem z ojczymem lub macochą zdecydowanie częściej cierpią z powodu problemów ze zdrowiem psychicznym, jednak wyniki były nieznacznie gorsze od tych, jakie prezentowały dzieci, wychowywane przez jednego, samotnego rodzica.

Dzieci z rodzin, w których opiekę sprawuje także ojczym lub macocha mają gorsze wyniki w nauce i większe predyspozycje do problemów psychicznych, choć wprowadzenie nowego, dorosłego członka rodziny zwiększa możliwości ekonomiczne i rodzicielskie. Przedstawienie członkom rodziny takich korzyści może zmniejszyć u dzieci stres, związany z nową, rodzinną strukturą.

Poziom lęku jest najwyższy wśród dzieci i nastolatków, ale eksperci ostrzegają, by nie bagatelizować emocji, jakie targają młodszymi dziećmi. Według „Centers for Disease Control and Prevention” (USA) ponad jedna czwarta młodych ludzi w wieku 13-18 lat cierpi z powodu lęku, a „Child Mind Institute” (USA) szacuje, że problem dotyczy prawie 32 procent młodszych dzieci.

Psychoterapeuta z New Hampshire, dr Lynn Lyons, twierdzi, że rodzice muszą namawiać swoje dzieci – i siebie samych – do stawienia czoła wyzwaniom, a nie uciekania od nich. Aby leczyć niepokój członka rodziny, trzeba leczyć całą rodzinę. „Im więcej przerażonych rodziców, tym bardziej przerażone dzieci, więc stres w rodzinie jest dość zaraźliwy, a zmartwienia w społeczeństwie są dość zaraźliwe” – twierdzi dr Lyons.

Norwescy naukowcy przeprowadzili ankiety wśród osób w wieku od 16 do 19 lat. Pytano o to, jak bardzo są zmartwieni, czy często odczuwają przygnębienie, płaczą, odczuwają zniechęcenie i niepokój oraz jak często zdarza im się kłamać lub oszukiwać. Wyniki ankiet zostały porównane z ich warunkami socjalnymi, a także sytuacją rodzinną. Słabe wyniki rodzin, w których opiekę sprawuje także ojczym lub macocha sugerują, że nie zmniejsza negatywnych skutków dorastania z jednym rodzicem.

Różnice w stanie zdrowia psychicznego między dziećmi, które żyją z ojczymami a macochami, można wytłumaczyć tym, że męski styl rodzicielski często opiera się na kontroli.

Niegdyś sądzono też, że chłopcy nie mogą dogadać się z nową macochą, a dziewczęta z ojczymem, ale najnowsze wyniki badań tego nie potwierdzają tej tezy. Udowodniono natomiast, że rodziny, w których jest ojczym lub macocha, lepiej radzą sobie finansowo. Nie zmienia to jednak faktu, że dzieci mieszkające z obojgiem rodziców wykazują mniejsze predyspozycje do problemów ze zdrowiem psychicznym.

Źródło: Daily Mail


Zobacz także

Nie „wychowuj” swojego faceta, on nie jest twoim dzieckiem

A może by tak rzucić wszystko i raz jeszcze się zachwycić ! Hity letnich wyprzedaży

Syndrom gotującej się żaby, czyli kiedy zbyt długo tolerujesz szkodliwą dla ciebie sytuację