Lifestyle

Najkrótszy test IQ ma 3 pytania, ale prawie nikt nie potrafi odpowiedzieć na nie poprawnie

Redakcja
Redakcja
1 maja 2022
test IQ
fot. RichVintage/iStock
 

IQ to wskaźnik oznaczający iloraz inteligencji i jest używany do ogólnego pomiaru inteligencji. Poniższy test refleksji poznawczej pochodzi z artykułu „Cognitive Reflection and Decision Making” Shane’a Fredericka. Być może najciekawszym aspektem tego badania jest to, jak proste jest pozornie. Cóż, niestety tylko na pierwszy rzut oka. Jednakże, gdy przejdziesz do próby odpowiedzi na pytania, okazuje się to znacznie bardziej skomplikowane, niż się wydawało.

Spośród 3 428 osób 33% nie odpowiedziało na wszystkie trzy pytania. A 83% z nich pomylił się co najmniej jeden raz. Tylko 48% studentów MIT było w stanie poprawnie odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Spójrz na pytania, oblicz swoje odpowiedzi, a następnie porównaj je z poprawnymi, które umieszczamy poniżej.

  1. Kij i piłka kosztują łącznie 1,10 $. Kij kosztuje o 1,00 $ więcej niż piłka. Ile kosztuje piłka? _____ centy
  2. Jeśli wykonanie 5 gadżetów zajmuje 5 maszynom 5 minut, ile czasu zajmie 100 maszynom wykonanie 100 gadżetów? _____ minut
  3.  W jeziorze znajduje się skrawek lilii. Każdego dnia plaster podwaja swój rozmiar. Jeśli zajmie to 48 dni, zanim pokryje całe jezioro, ile czasu zajmie jej pokrycie połowy jeziora? _____ dni

Jakie odpowiedzi wymyśliłeś? Oto poprawne odpowiedzi:

(1) 5 centów (nie 10)
(2) 5 minut (nie 100)
(3) 47 dni (nie 24)

1. Jeśli piłka kosztuje X, a kij kosztuje 1,00 $ więcej, równanie wynosi x + 1. X+ (X+1)= 1,1, następnie 2x=0,1, a więc X= 0,05.

2. Odpowiedź na to pytanie znajduje się w pytaniu. Jeśli wykonanie 5 gadżetów zajmuje 5 maszynom 5 minut, jeden gadżet jest tworzony w ciągu 5 minut. Tak więc wykonanie 100 gadżetów zajęłoby 100 maszynom 5 minut.

3. Każdego dnia, idąc do przodu, plaster podwaja się. Tak więc każdy dzień wstecz oznaczałby, że łata zmniejsza się o połowę. Tak więc w dniu 47 jezioro jest w połowie pełne, a nie w dniu 24.

Szczerze mówiąc, mój mózg boli. Jak ci poszło?


Lifestyle

8 cech, których mężczyzna szuka u kobiety

Redakcja
Redakcja
1 maja 2022
cechy u kobiety
fot. Aja Koska/iStock
 

Jedną z najbardziej uniwersalnych podróży w naszym życiu jest podróż do znalezienia miłości. I chociaż wszyscy możemy mieć własne pojęcie o tym, czym powinna być miłość,  większość z nas po prostu chce znaleźć kogoś, z kim może się rozwijać. Znalezienie odpowiedniego partnera jest czymś, co traktujemy poważnie. Nie chcemy spędzać życia z byle kim. Oto 8 cech u kobiety, których mężczyźni szukają.

Podczas gdy niektórzy marzą o znalezieniu ideału, w przeważającej części jednak zadowoleni jesteśmy, gdy „po prostu” nasz partner potrafi nas uszczęśliwić. I chociaż szczęście może być złożone, istnieją pewne cechy u kobiety, które mężczyzna docenia bardziej niż inne.

1. Empatia

Mężczyźni nie chcą ustatkować się z kimś, kto jest okrutny lub surowy. Chcą kogoś, kto jest miły, troskliwy, kochający i współczujący. Kogoś, kto troszczy się o innych i traktuje ich odpowiednio. Mężczyzn ciągnie do empatycznych kobiet, ponieważ czują się przy nich swobodnie. Empatyczna kobieta jest bardziej skłonna do zrozumienia i umiejętności dostrojenia się do siebie i innych.

2. Inteligencja

Jedną z najpopularniejszych cech wśród mężczyzn, jeśli chodzi o cechy właściwej kobiety, jest inteligencja. Mężczyźni chcą kobiety, z którą mogą porozmawiać i kogoś, kto rzuci im wyzwanie i popchnie ich do rozwoju.

3. Niezależność

Myślę, że wiele osób utożsamia miłość z zauroczeniem, jednak posiadanie kogoś, kto ma obsesję na twoim punkcie nie jest komfortowe dla większości mężczyzn. Mężczyźni chcą kobiety, która potrafi dać im przestrzeń i kogoś, kto sam potrzebuje przestrzeni. Chcą kobiety, która potrafi być sama, ale postanawia być z nim u swojego boku.

4. Poczucie humoru

Przebywanie w pobliżu kobiety, która ma zerową osobowość, nie jest zabawne. Mogą to robić przez kilka tygodni, ale gdy początkowa iskra zniknie – mężczyźni chcą kogoś, z kim mogą się dobrze bawić. Chcą kogoś, kto potrafi rozśmieszyć i kto może śmiać się z siebie.

5. Urok

Jeśli kobieta może rozświetlić pokój, gdy do niego wchodzi, może zdecydowanie zdobyć serce mężczyzny. Urok i wdzięk są o wiele lepsze niż bycie bezdusznym, zimnym lub niegrzecznym. A urok polega na tym, że przydaje się, gdy czasy stają się trudne w związku.

6. Klasa

Klasa nie musi równać się pieniądzom, ale bardziej jest tym, jak kobieta się nosi. To nie znaczy, że musisz być doskonała lub coś w tym rodzaju. Jest to godność i szacunek do samej siebie.

7. Ambicja

Większość mężczyzn chciałaby, żeby kobieta robiła ze swoim życiem coś więcej, żeby oczekiwała czegoś więcej. Żeby marzyła i dążyła do spełnienia tych marzeń. Niewielu chciałoby po prostu ładnej ozdoby samego siebie.

8. Posiadanie wartości

Być może jedną z najważniejszych cech są wspólne wartości. Bez wspólnych wartości związek nie będzie trwał. Wspólne wartości to różnica między chemią a kompatybilnością.


Lifestyle

Wszyscy potrzebujemy zmian! Nawet najdrobniejszych

Małgorzata Ohme
Małgorzata Ohme
1 maja 2022

Uwielbiam wiosnę. Wiosną chce mi się bardziej. Wiem już dlaczego postanowienia noworoczne nigdy nie wypalają – bo w styczniu nie ma słońca, zieleni, pąków. Wiosną jest inaczej, natura wspaniale to urządziła. 


Za nami bardzo trudny czas, permanentna zmiana, przed nami – wielka niewiadoma, jesteśmy w stanie ciągłej gotowości, cały czas pod wpływem ogromnego stresu.
Dlatego musimy o sobie pomyśleć. Wiosna to dobry moment, żeby o siebie zadbać. Zróbcie dla siebie coś drobnego, coś, co sprawi Wam przyjemność, taką którą poczujecie w trzewiach, w opuszkach palców.

Zadbajcie o siebie, bo bez Was „ten wózek nie pojedzie”.

Ja postanowiłam zacząć od najprostszej, najszybciej zauważalnej metamorfozy – od fryzjera, make upu i zmiany garderoby. Łukasz Urbański, fryzjer, zainspirowany
klasycznym bobem postanowił skrócić mi włosy ale wszystkie wyrównać. Mój blond delikatnie rozjaśniał już od jakiegoś czasu. Kamila Studentkowska – Gass, fryzjerka, stylistka fryzur, która czesze mnie do programu DDTVN wyczarowała z tego cięcia absolutnie wspaniałe fryzury. W pierwszej odsłonie mojej metamorfozy – po prostu pięknie je „połamała”.

Beata Magnuszewska, makijażystka, postanowiła zmienić mój dotychczasowy make up na znacznie świeższy, „zdrowszy” – jak mówi Beata, która tym razem użyła dużo więcej rozświetlaczy, soczystych błyszczyków, ale jednak naturalnych kolorów. I chyba użyła dwa razy mniej kosmetyków, niż zazwyczaj.

Małgosia Ewa Bednarek – Chumkaou, genialna stylistka m.in. Filipa Chajzera, postanowiła zrobić generalny porządek w mojej garderobie.

„Będzie kobieco, dziewczęco, klasyka zostanie przełamana nowoczesnymi elementami. Małgosia będzie miała też dużo modnych dodatków, które są zawsze niezbędne do wykończenia pięknej stylizacji” – dodaje Małgosia.

Oczywiście pomagam dziewczynom, jak mogę, peelinguję buzię, nawilżam, twierdzą, że efekty są widoczne natychmiast. Oceńcie proszę sami, żadnych filtrów, tylko
praca ludzka! Efekty mojej „małej” metamorfozy mogliście zobaczyć w niedzielnym wydaniu Dzień Dobry TVN.

Jest coś budującego w zmianie. Nie bójcie się jej. Ale ona musi wynikać z ogromnej szczerości wobec samej siebie.

 

Szczęście zaczyna się od małych chwil i drobnych przyjemności. Pamiętajcie, by nigdy nie przestawać ich dostrzegać. Dobra miłość do siebie samej owocuje dobrym życiem.


Zobacz także

Kobiety przejmują władzę na światem. Jak on mógłby wyglądać? Przeczytajcie najnowszą powieść Naomi Alderman „Siła”

Dziękuję ci za to, że mnie rzuciłeś, kiedy tak głupio się w tobie zakochałam. Nie żałuję

Denim, kwiaty i moc koloru. Boska wiosna z marką Promod