Go to content

Najdroższe pierścionki zaręczynowe – zobacz ranking

Nie ma wątpliwości, że dzień zaręczyn pamięta się przez długi czas. Jest to wydarzenie rangą zbliżone do samego ślubu, a pamiątka po nim – pierścionek zaręczynowy – towarzyszy kobiecie wraz z obrączką do końca życia! Nic więc dziwnego, że każdy mężczyzna chce wybrać najpiękniejszą i wyjątkową biżuterię. Sprawdź zestawienie najdroższych pierścionków. Daj się zainspirować!

Pierścionek zaręczynowy – symbol miłości oraz… statusu

Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe są wykonywane z pietyzmem i artystyczną precyzją. W nich każdy szlif bądź element ozdobny ma znaczenie. Dopasowuje się go w taki sposób, aby całość stanowiła harmonijne połączenie elegancji, sztuki jubilerskiej. Podczas wyboru tej biżuterii nie ma miejsca na przypadek – mężczyzna powinien podarować ukochanej pierścionek, który odzwierciedli jej charakter oraz będzie pasował do indywidualnego stylu. Jednak pierścionki zaręczynowe – poza symbolem miłości, a także zaproszeniem do wspólnego życia – stanowią też podkreślenie statusu społecznego. Łatwo zauważyć to zwłaszcza wśród znanych osobistości, celebrytów czy przedstawicieli królewskiego rodu.

Cena uzależniona od wybranego kamienia

Duże znaczenie dla ceny biżuterii ma materiał, z jakiego jest ona wytworzona. Najdroższe pierścionki zaręczynowe są wytwarzane z białego lub żółtego złota bądź platyny i ozdabiane kamieniami szlachetnymi. Do najpopularniejszych można zaliczyć:

  • diament – symbolizuje on wieczną miłość, a jego biały kolor perfekcyjnie współgra z klasycznym odcieniem sukni panny młodej. Wyróżnia go imponująca trwałość,
  • szafir – niebieska barwa sprawia, że kamień wygląda oryginalnie, a jego symbolika nawiązuje do czystości, nieśmiertelności. Pierścionek zaręczynowy z szafirem nosiła między innymi księżna Diana, a obecnie zdobi on dłoń księżnej Kate,
  • szmaragd – zieleń to synonim harmonii, spokoju, szczęścia, a w połączeniu ze złotem prezentuje się niezwykle ekskluzywnie,
  • rubin – czerwień – jako kolor miłości i pasji – to rozwiązanie dla odważnych, pewnych siebie kobiet. Przyciąga wzrok i nie można przejść obok niego obojętnie,
  • topaz – daje duże pole do eksperymentowania, ponieważ występuje w kilku odcieniach: błękitnym, żółto-zielonym, pomarańczowym, a także różowym.

Rosyjska miłość do przepychu, czyli pierścionek wart niemal 40 mln złotych

Jeden z najdroższych pierścionków zaręczynowych na świecie otrzymała modelka Ksenia Tsaritsina od rosyjskiego oligarchy Aleksey’a Shapovalova. Wyceniono go na 37 milionów złotych. Zdobi go imponujących rozmiarów 70-karatowy diament, który zachwyca niebanalnym szlifem oraz blaskiem odbijającego się światła. Jeśli chcesz zachwycić swoją partnerkę podobnym podarunkiem, wybierz pierścionek zaręczynowy Ventego z diamentami z białego złota znajdujący się w ofercie salonu jubilerskiego Aclari. To propozycja, która spodoba się zwłaszcza kobiecie ceniącej niebanalną elegancję, szyk oraz styl glamour.

Najdroższy pierścionek w historii Royal Family

Niezwykła historia wiąże się z pierścionkiem, jaki książę Karol podarował księżnej Dianie – ten pierścionek zaręczynowy z brylantami otaczającymi przepiękny szafir wycenia się na ponad 300 tysięcy funtów. Książę Wiliam wręczył go swojej wybrance – Kate Middleton – i kto wie, może przekazywanie go kolejnym pokoleniom stanie się nową tradycją rodziny królewskiej. W ofercie Aclari znajdziesz pierścionek zaręczynowy Ventego z diamentami i szafirem z białego złota.

Znak wielkiej miłości podarowany księżnej Monako

Platynowy pierścionek z diamentami otrzymała amerykańska aktorka Grace Kelly od księcia Monako. Wyceniany na 4 miliony dolarów, jest zdobiony trzema kamieniami szlachetnymi. Jeden ma aż 11 karatów! Ten model wyróżnia się spośród innych noszonych przez ówczesne gwiazdy Hollywood subtelną elegancją. Jeśli cenisz luksus w nienachalnym wydaniu, postaw na pierścionek zaręczynowy Ventego z brylantami z białego złota z salonu jubilerskiego Aclari.

Pamiętaj: prawdziwe uczucie nie ma ceny!

Szukasz pierścionka zaręczynowego, który odzwierciedli Twoją miłość do partnerki, będzie zdobić jej dłoń i przypominać o łączącym Was uczuciu? Zajrzyj do internetowego sklepu jubilerskiego ACLARI – znajdziesz tam bogaty wybór biżuterii dla swojej wybranki. Wyroby z wysokiej jakości złota zdobione kamieniami szlachetnymi zachwycają perfekcyjnym wykonaniem. Gwarantujemy, że ucieszą każdą kobietę!

Artykuł partnera