Go to content

Miłość jest nieprzewidywalna, ale nie dla Facebooka, on wie, kiedy się zakochasz!

Fot. iStock/gilaxia

Czy to możliwe, żeby Facebook był w stanie przewidzieć, kiedy się zakochasz? Choć pojawienie się za niedługo miłości w twoim życiu może wydawać ci się nieprawdopodobne, to okazuje się, że portal wie o tym aż kilka miesięcy wcześniej od ciebie. Jak to możliwe?

Miłość jest nieprzewidywalna. Ale nie dla Facebooka! Sprawie postanowił przyjrzeć się Forbes.com, który przeanalizował dane zebrane przez Facebook Data Science. Na tej podstawie stwierdzono, że już na 100 dni przed zawarciem nowego związku, portal Marka Zuckerberga zaczyna czuć, że coś się dzieje pomiędzy dwójką użytkowników.

Taki wniosek wysnuto na podstawie wzrostu częstotliwości wspólnie udostępnianych postów pomiędzy zainteresowanymi sobą osobami. Szczyt osiągany jest na 12 dni przed oficjalnym ogłoszeniem rozpoczęcia związku, gdy średnia ilość dzielonych postów wynosi 1,68 dziennie. Pod uwagę brano także ilość wymienianych ze sobą prywatnych wiadomości.

Co ciekawsze, po oficjalnym ogłoszeniu nowego związku, aktywność zakochanych drastycznie maleje. Największy spadek przypada na 85 dzień, kiedy to zakochani całkowicie przenoszą swoją relację ze świata wirtualnego do świata rzeczywistego.

Jeśli jesteś sama, może warto skorzystać z odkryć naukowców i zaobserwować, z kim najczęściej wymieniasz się postami i wiadomościami. Być może miłość jest blisko ciebie i wystarczy się tylko odważyć. I przejść do rzeczywistości.


 

Źródło: socialpress