Go to content

Meghan i Harry – love story z Hollywood i brytyjską rodziną w tle

fot. materiały na prawach cytatu

Amerykańska aktorka i książę Harry powitali właśnie na świecie drugie dziecko. Córeczka pary urodziła się 4 czerwca i otrzymała jakże symboliczne imiona Lilibet Diana. Ich życie to jednak nie bajka – czego dowiedzieliśmy się z ich słynnego wywiadu, którego udzielili legendarnej Oprah Winfrey.

Jak zaczęło się to love story z Hollywood i brytyjską rodziną królewską w tle?

Od początku nie było im, a głównie jej, łatwo. Ona ma korzenia afroamerykańskie, dlatego co jakiś czas pada ofiarą rasistowskich ataków i zaczepek. Obraziła ją nawet narzeczona jednego z brytyjskich polityków. Za żart o rasistowskim podtekście skierowany w jej stronę pracę stracił jeden z najbardziej znanych dziennikarzy BBC. Kontrowersje od początku budziło nawet to, że jest starsza od Harry’ego o trzy lata, co oczywiście nie stanowiłoby problemu w przypadku „zwykłej” pary. On to „ten bardziej niegrzeczny” z dwójki książąt, zwłaszcza we wcześniej młodości zapracował sobie na miano „playboya”.

Spotkali się przez wspólną znajomą, której imienia nie chcą ujawnić, w Londynie w lipcu 2016 roku. Meghan wciąż była związana umową z producentami serialu „Suits”, który kręcono w jej rodzinnym mieście, w Toronto.

Spekulacje prasy rozpoczęły się w momencie, gdy media namierzyły na Instagramie selfie Meghan noszącej identyczne co Harry „friendship bracelets” , (bransoletki symbolizujące relację). Aktorka publikowała również regularnie na swoim profilu zdjęcia ze swoich podróży do Londynu.

W październiku 2016 roku widziano ich w Toronto na Halloween, ale parze wciąż udawało się trzymać prasę w niepewności co do statusu ich relacji. W wywiadzie dla Vanity Fair udzielonym w 2017 roku aktorka przyznała, że spotykała się z Harrym około pół roku, zanim informacja o ich związku wyciekła do prasy.

Gdy tylko relacja stała się publiczna, zaczęły się rasistowskie ataki na Meghan i nieprzychylne komentarze dotyczące sympatii księcia. Harry podjął bezprecedensowy krok polegający na wydaniu specjalnego oświadczenia, w którym mówił o tym, że boi się o bezpieczeństwo swojej dziewczyny i wzywa prasę by „dała jej spokój”. W ten sposób potwierdził, że są parą. Zaledwie siedem miesięcy po tym, jak się spotkali, Harry zabrał Meghan do Londynu, by przedstawić ją swojemu bratu, księciu Williamowi i szwagierce, Kate Middleton. Królowa poznała Meghan prawdopodobnie w marcu 2017 roku.

Meghan uczestniczyła również w uroczystości weselnych Pippy Middleton w maju 2017 roku, Ale na pierwsze, oficjalne pojawienie się pary trzeba było czekać aż do 25 września 2017 roku.

W wywiadzie dla Vanity Fair Meghan wielokrotnie nazwała Harry’ego swoim „chłopakiem” .”Jesteśmy parą, jesteśmy zakochani” – powiedziała. A specjalisci od zasad panujących na brytyjskim dworze powiedzieli wprost: to sygnał, że sprawa zakończy się ślubem.

27 listopada pałac Kensigton ogłosił zaręczyny pary, które miały się odbyć kilka tygodni wcześniej.

19 maja w kaplicy świętego Jerzego odbył się ślub Meghan Markle i księcia Harry’ego.

Meghan Markle i książę Harry dali się poznać, jako osoby społecznie zaangażowane, chętnie niosące pomoc potrzebującym i chętnie angażujące się w działalność charytatywną. Podobno był to jeden z elementów, który ich ze sobą jeszcze mocniej połączył.

Pierwsze dziecko pary, Archie, przyszło na świat 6 maja 2019 roku. Nie otrzymał królewskiego tytułu. Pierwotnie wydawało się, że decyzją rodziców, ale później na tę sprawę inne światło rzucił wspomniany już wywiad pary dla Oprah.

Kilka godzin po pojawieniu się chłopca na świecie, zupełnie inaczej niż w przypadku innych „królewskich” mam, np. księżnej Kate, do zgromadzonych dziennikarzy wyszedł sam książę Harry i oficjalnie potwierdził powiększenie się rodziny. Świat zobaczył jego syna dopiero kilka dni później, podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej. Zanim do tego doszło, poznała go Elżbieta II.

Lilibet urodziła się trzy miesiące po tym, jak jej rodzice udzielili głośnego wywiadu amerykańskiej dziennikarce Oprah Winfrey na temat tego, jak byli traktowani przez brytyjskie media i pozostałych członków rodziny królewskiej. Wśród zarzutów było to, że nieujawniony z imienia członek rodziny – choć wiadomo, że nie królowa ani książę Filip – podnosił obawy dotyczące koloru skóry Archiego, jeszcze zanim się on urodził. Z kolei pod koniec ubiegłego roku Meghan ujawniła również, że poroniła w lipcu 2020 roku.