Lifestyle

Meghan Markle – zwykła „niezwykła” dziewczyna, która skradła serce księcia

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
4 grudnia 2017
Fot. Screen/Facebook/A Plus
 

Jest rozwódką, trzy lata starsza od księcia, a urodziła się w Stanach Zjednoczonych. Jej matka jest Afroamerykanką, a ojciec ma pochodzenie irlandzko – holenderskie. Z narzeczonym poznała ja ich wspólna znajoma, a połączyło (także :)) zamiłowanie do niesienie pomocy innym. Bo mało kto wie, że Meghan jest również, a może przede wszystkim, aktywistką na rzecz kobiet.

W to, że może powinna zmieniać świat Meghan uwierzyła, gdy w wieku 11 lat obejrzała reklamę płynu do mycia naczyń. Jej hasło brzmiało: „Kobiety w całej Ameryce walczą z tłustymi garnkami i patelniami”. Zdanie to tak ją poruszyło, że postanowiła napisać w tej sprawie do kobiet, które uważała wówczas za autorytety do ówczesnej Pierwszej Damy – Hillary Clinton i prawniczki broniącej praw kobiet Glorii Allred. Obie panie odpowiedziały dziewczynce na listy, a miesiąc później firma Procter &Gamble zmieniła swoje hasło reklamowe na: „Ludzie w całej Ameryce walczą z tłustymi garnkami i patelniami”.

Dziś Meghan jest ambasadorem organizacji World Vision Canada, zajmującej się problemem ubóstwa, należy do  organizacji ONZ Kobiety, a także zaangażowała sw kampanię „HeForShe”, walczącą o równość płci.

Meghan otwarcie przyznaje, że odkąd spotyka się z księciem Harrym, słyszy wiele rasistowskich i seksistowskich komentarzy na swój temat, ale stara się dalej „robić swoje”. Jak sama mówi, związek z członkiem rodziny królewskiej to jedynie nowy rozdział w jej życiu, a ona pozostaje tą samą osobą.

Zakochanym życzymy wiele miłości i szczęścia <3 . Zazdrośnikom proponujemy powstrzymanie się od złośliwych komentarzy ;).

Post udostępniony przez Meghan Markle (@meghan_markle)


Lifestyle

Słonie mają emocje, cierpią tak jak my. Pomóżmy walczyć z nielegalnym handlem kłami tych pięknych gigantów

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
4 grudnia 2017
Fot. Screen/YouTube/ WWFunitedkingdom
 

To nie będzie kolejny, „słodki” świąteczny filmik o tym, jak wspaniale i wzruszająco jest być razem w Boże Narodzenie. Zobaczcie kampanię fundacji WWF, na bardzo ważny, nie tylko „od święta” ,  temat: masowe zabijanie słoni w celu pozyskania ich kłów.

Słonie odczuwają złożone emocje. Tak jak my, cierpią wiedząc i widząc, że kogoś tracą. Statystyki są przerażające: więcej afrykańskich słoni ginie obecnie z rąk kłusowników, niż się rodzi.  Co możesz zrobić? Wesprzyj fundację WWF Polska, która zorganizuje:
˖ cykl 8 szkoleń strażników parków i specjalistów ds. ochrony przyrody (łącznie ok. 30 osób) z zastosowania najnowocześniejszego systemu do profesjonalnego monitoringu efektów pracy patroli antykłusowniczych,
˖ zakup 4 najnowocześniejszych i w pełni profesjonalnych urządzeń do obsługi systemu SMART (każdy kosztuje ok. 7000 zł).

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Obejrzyjscie filmik i zróbcie coś naprawdę dobrego w te święta.


Lifestyle

Somatyczny typ sylwetki. Sprawdź, jaki jest twój

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
4 grudnia 2017
Fot. iStock / Irina Kit
Następny

Na pamięć znamy już przeróżne typologie naszych ciał. W jednym magazynie zostanie okrzyknięte jabłkiem lub gruszką, w innym zgrabnie upchnie się nasze wiecznie za małe lub za duże tyłki za litery alfabetu. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, jaki jest wasz somatyczny typ ciała?

O taką klasyfikację, opierającą się nie tylko na wizualnych i charakterystycznych cechach naszej figury pokusił się William Sheldon. Wyróżnił on trzy typy sylwetki. Okazuje się, że zgodnie z tą charakterystyką, każdy typ somatyczny ma swoje zaprogramowane preferencje – np. podczas wyboru odpowiedniej i najbardziej korzystnej diety.

Somatyczny typ sylwetki

Zgodnie z typologią Sheldona, różne typy sylwetki, to nie tylko odmienne proporcje ciała, ale i jego budowa, metabolizm czy polecanej dla danej sylwetki diety.

Zobaczcie, który z przedstawionych typów jest najbliższy waszej budowie ciała.

Dodatkowo możecie skorzystać z wzoru na wskaźnik wagowo-wzrostowy, na obliczenie typu sylwetki wg Sheldona:

wzrost w cm należy podzielić przez pierwiastek sześcienny w masy ciała w kilogramach

Interpretacja:

Budowa tęga (endomorfia):

mężczyźni poniżej wartości 39,5

kobiety poniżej wartości 40,7

Budowa średnia (mezomorfia):

mężczyźni od 39,5 do 43,2

kobiety od 40,7 –  42,3

Budowa smukła (ektomorfia):

mężczyźni powyżej 43,3

kobiety powyżej 44,2 wzwyż


 

Na postawie: shape.plantropologia-fizyczna.plpolki.pl

Zobacz także

Jak dobrze kochać? Cztery filary miłości według buddyzmu

Jak dobrze kochać? Cztery filary miłości według buddyzmu

Tętniak mózgu, czyli żyję na tykającej bombie

Tętniak mózgu, czyli żyję na tykającej bombie. ‘Choroba otworzyła mi oczy, pozwoliła mi się przewartościować. Cieszmy się z małych rzeczy, bo wielkie mogą nie nadejść’

Zaskakujące zdjęcia z fotobudki. Niesamowita kampania. Obejrzyjcie film