Lifestyle

Meghan Markle – zwykła „niezwykła” dziewczyna, która skradła serce księcia

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
4 grudnia 2017
Fot. Screen/Facebook/A Plus
 

Jest rozwódką, trzy lata starsza od księcia, a urodziła się w Stanach Zjednoczonych. Jej matka jest Afroamerykanką, a ojciec ma pochodzenie irlandzko – holenderskie. Z narzeczonym poznała ja ich wspólna znajoma, a połączyło (także :)) zamiłowanie do niesienie pomocy innym. Bo mało kto wie, że Meghan jest również, a może przede wszystkim, aktywistką na rzecz kobiet.

W to, że może powinna zmieniać świat Meghan uwierzyła, gdy w wieku 11 lat obejrzała reklamę płynu do mycia naczyń. Jej hasło brzmiało: „Kobiety w całej Ameryce walczą z tłustymi garnkami i patelniami”. Zdanie to tak ją poruszyło, że postanowiła napisać w tej sprawie do kobiet, które uważała wówczas za autorytety do ówczesnej Pierwszej Damy – Hillary Clinton i prawniczki broniącej praw kobiet Glorii Allred. Obie panie odpowiedziały dziewczynce na listy, a miesiąc później firma Procter &Gamble zmieniła swoje hasło reklamowe na: „Ludzie w całej Ameryce walczą z tłustymi garnkami i patelniami”.

Dziś Meghan jest ambasadorem organizacji World Vision Canada, zajmującej się problemem ubóstwa, należy do  organizacji ONZ Kobiety, a także zaangażowała sw kampanię „HeForShe”, walczącą o równość płci.

Meghan otwarcie przyznaje, że odkąd spotyka się z księciem Harrym, słyszy wiele rasistowskich i seksistowskich komentarzy na swój temat, ale stara się dalej „robić swoje”. Jak sama mówi, związek z członkiem rodziny królewskiej to jedynie nowy rozdział w jej życiu, a ona pozostaje tą samą osobą.

Zakochanym życzymy wiele miłości i szczęścia <3 . Zazdrośnikom proponujemy powstrzymanie się od złośliwych komentarzy ;).


Lifestyle

Słonie mają emocje, cierpią tak jak my. Pomóżmy walczyć z nielegalnym handlem kłami tych pięknych gigantów

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
4 grudnia 2017
Fot. Screen/YouTube/ WWFunitedkingdom
 

To nie będzie kolejny, „słodki” świąteczny filmik o tym, jak wspaniale i wzruszająco jest być razem w Boże Narodzenie. Zobaczcie kampanię fundacji WWF, na bardzo ważny, nie tylko „od święta” ,  temat: masowe zabijanie słoni w celu pozyskania ich kłów.

Słonie odczuwają złożone emocje. Tak jak my, cierpią wiedząc i widząc, że kogoś tracą. Statystyki są przerażające: więcej afrykańskich słoni ginie obecnie z rąk kłusowników, niż się rodzi.  Co możesz zrobić? Wesprzyj fundację WWF Polska, która zorganizuje:
˖ cykl 8 szkoleń strażników parków i specjalistów ds. ochrony przyrody (łącznie ok. 30 osób) z zastosowania najnowocześniejszego systemu do profesjonalnego monitoringu efektów pracy patroli antykłusowniczych,
˖ zakup 4 najnowocześniejszych i w pełni profesjonalnych urządzeń do obsługi systemu SMART (każdy kosztuje ok. 7000 zł).

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Obejrzyjscie filmik i zróbcie coś naprawdę dobrego w te święta.


Lifestyle

Somatyczny typ sylwetki. Sprawdź, jaki jest twój

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
4 grudnia 2017
Fot. iStock / Irina Kit
Następny

Na pamięć znamy już przeróżne typologie naszych ciał. W jednym magazynie zostanie okrzyknięte jabłkiem lub gruszką, w innym zgrabnie upchnie się nasze wiecznie za małe lub za duże tyłki za litery alfabetu. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, jaki jest wasz somatyczny typ ciała?

O taką klasyfikację, opierającą się nie tylko na wizualnych i charakterystycznych cechach naszej figury pokusił się William Sheldon. Wyróżnił on trzy typy sylwetki. Okazuje się, że zgodnie z tą charakterystyką, każdy typ somatyczny ma swoje zaprogramowane preferencje – np. podczas wyboru odpowiedniej i najbardziej korzystnej diety.

Somatyczny typ sylwetki

Zgodnie z typologią Sheldona, różne typy sylwetki, to nie tylko odmienne proporcje ciała, ale i jego budowa, metabolizm czy polecanej dla danej sylwetki diety.

Zobaczcie, który z przedstawionych typów jest najbliższy waszej budowie ciała.

Dodatkowo możecie skorzystać z wzoru na wskaźnik wagowo-wzrostowy, na obliczenie typu sylwetki wg Sheldona:

wzrost w cm należy podzielić przez pierwiastek sześcienny w masy ciała w kilogramach

Interpretacja:

Budowa tęga (endomorfia):

mężczyźni poniżej wartości 39,5

kobiety poniżej wartości 40,7

Budowa średnia (mezomorfia):

mężczyźni od 39,5 do 43,2

kobiety od 40,7 –  42,3

Budowa smukła (ektomorfia):

mężczyźni powyżej 43,3

kobiety powyżej 44,2 wzwyż


 

Na postawie: shape.plantropologia-fizyczna.plpolki.pl

Zobacz także

W Polsce każdego dnia 2 tysiące kobiet staje się ofiarą przemocy domowej. Tymczasem rząd chce się wycofać z konwencji antyprzemocowej

W Polsce każdego dnia 2 tysiące kobiet staje się ofiarą przemocy domowej. Czy rząd chce się wycofać z konwencji antyprzemocowej?

Ściśnięty żołądek i złamane serce? Sprawdź, dlaczego ostatnią rzeczą, o której myślisz podczas rozstania jest jedzenie

Rozwiązanie akcji „Wielkanoc pachnąca tradycją z babcinymi przepisami oraz dekoracjami”