Go to content

„To, jak ludzie traktują ciebie to ich karma, to jak na to reagujesz jest twoją karmą”. 6 zasad dobrej karmy

Fot. iStock/Sjale

Jeśli wierzysz w istnienie karmy, wierzysz też, że cała oddana przez ciebie światu dobra energia, zatoczy pełny krąg i do ciebie wróci. Oczywiście, to samo dotyczy również negatywnej energii. Wielu z nas żyje jak na „autopilocie”, nie zdając sobie sprawy jak bardzo nasze myśli wpływają na naszą rzeczywistość. Patrząc na świat globalnie, można powiedzieć, że wszelkie konflikty, wojny i nieszczęścia zaczynają się od myśli… Potem przychodzi działanie.  

Dobra karma jest tak prosta, jak twoje starania, by być najlepszym człowiekiem, jak tylko się da. Żeby wprowadzić do swojego życia pozytywną energię, warto wziąć sobie do serca kilka wskazówek.

6 SPOSOBÓW TWORZENIA DOBREJ KARMY

Mów prawdę

Bo kiedykolwiek kłamiesz, nawet w „błahej” sprawie, stajesz się kimś, kto oszukuje, ukrywa coś przed innymi. Udajesz. Złapany na kłamstwie, tracisz zaufanie najbliższych. Jeśli masz skłamać, wybierz milczenie.  Żyjąc w prawdzie, nie tylko przyciągniesz do swojego życia osoby godne zaufania, ale poczujesz się lepiej, wiedząc, że nie musisz przykrywać swojego kłamstwa nowymi kłamstwami (to jest przecież tak wyczerpujące psychiczne, że szkodzi twojemu zdrowiu).

Miej w życiu cel

Cokolwiek robisz w życiu, rób to „naprawdę”, świadomy swoich pragnień, celów i założeń, które poczyniłeś. Nie obawiaj się postępować zgodnie ze swoimi wartościami i staraj się pomagać innym. Wykorzystaj swój potencjał, prawdę o sobie, a świat „dostarczy” ci doświadczeń i ludzi o podobnej energii. Jeśli coś robisz, miej świadomość dlaczego to robisz. To bardzo pomaga uporządkować sobie życie.

Pomagaj ludziom

Pomaganie wytwarza dobrą karmę. Pomagając sprawiasz, że inni będą bardziej skłonni pomóc w razie potrzeby i tobie. Nawet jeśli na początku możesz mieć inne doświadczenia, zawieść się na ludziach, zobaczysz – pomoc przyjdzie z najmniej oczekiwanej strony. W ten właśnie sposób, dobro wysłane przez ciebie w świat do ciebie wróci. W tym sensie pomaganie innym, to trochę taka inwestycja w siebie. A jeśli potrzebujesz przewartościować swoje życie, możesz z pomagania uczynić jeden z nowych, wspaniałych celów.

Medytuj

Kiedy wszystko inne zawiedzie, po prostu spróbuj uspokoić umysł. Starannie obserwuj swoje myśli, staraj się, by były pozytywne, bo to wpływa na twoje nastawienie do świata, ludzi, rzeczywistości. Warto często „czyścić” głowę ze złych myśli. Na początku będzie trudno, ale szybko zobaczysz wymierne efekty – poczujesz się lepiej, sam ze sobą.

Współczuj i bądź życzliwy

Jeśli chcesz współczucia i życzliwości od innych, musisz też sam im to dawać. Życie to w ogóle cykle dawania i przyjmowania, a im więcej dajesz, tym więcej otrzymasz. Każdy ma do stoczenia jakieś swoje codzienne „bitwy”, warto o tym pamiętać, nim się kogoś oceni. Staraj się być życzliwy dla wszystkich, na naszym świecie nigdy dość empatii.

Nie trać z oczu tego, co naprawdę ważne

Choć życie może czasem wydawać ci się serią niekontrolowanych, złych wydarzeń, zawsze staraj się wyjrzeć ponad tę iluzję i zobaczyć więcej. Jesteśmy tu po to, by stać się lepszą wersją siebie. Najprostsza do tego droga, to tworzenie dobrej, pozytywnej energii. Ona naprawdę wraca.


Na podstawie: powerofpositivity.com