Lifestyle

Ołena Zełeńska: Ukraina zatrzymuje siły, które jutro mogą wejść do waszych miast

Redakcja
Redakcja
9 marca 2022
List otwarty pierwszej damy Ukrainy Ołeny Zełeńskiej do światowych mediów
 

To już 14. dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Obrazy zza naszej granicy obiegają świat i szokują coraz bardziej. Setki tysięcy ludzi uciekają z ojczyzny, żeby w obcych krajach znaleźć bezpieczeństwo i spokój. Prezydent Ukrainy i jego małżonka apelują do świata o pomoc. Ołena Zełeńska opublikowała list otwarty, w którym pisze wprost: jeśli nie zatrzymamy Putina, nie będzie bezpiecznego miejsca na ziemi.

List otwarty Oleny Zełenskiej do przedstawicieli światowych mediów:

Teraz zwracają się do mnie przedstawiciele mediów z całego świata na wywiady. Chcę wszystkim odpowiedzieć od razu jednym listem. To jest moje świadectwo z Ukrainy.

Nie można było uwierzyć w to, co wydarzyło się nieco ponad tydzień temu. Mój kraj był spokojny, a miasta, miasteczka i wsie pełne zwykłego życia. 24 lutego obudziliśmy się, zapowiadając początek wojny. Czołgi przekroczyły granicę ukraińską, w naszą przestrzeń wdarły się samoloty. Miasta były otoczone wyrzutniami rakiet. Świadczę, że wbrew zapewnieniom kremlowskich propagandystów, którzy nazywają tę inwazję „operacją specjalną”, jest to zabijanie ludności cywilnej!

Najgorsze jest czytanie o dzieciach-ofiarach. O ośmioletniej Alicji, która zginęła na ulicy Ochtyrka – jej dziadek próbował ją zakryć swoim ciałem. Albo o Polinie z Kijowa, która zginęła od ostrzału razem z rodzicami. Około 14-letni Arsenij… W niegdyś spokojnym przedmieściu stolicy odłamek trafił chłopca w głowę, a karetka po prostu nie mogła dosięgnąć pod ostrzałem.

Kiedy Rosja ponownie powie, że „nie prowadzi wojny z cywilami”, będę pierwsza, który temu zaprzeczy.

Świadczę, że nasze kobiety i dzieci mieszkają teraz w schronach i piwnicach. Zapewne widzieliście te zdjęcia z metra w Kijowie i Charkowie, gdzie ludzie leżą ze swoimi maluchami i zwierzętami. Dla niektórych – spektakularne ujęcia, ale dla Ukraińców od ponad tygodnia – to nowa, straszna rzeczywistość.

Są miasta, w których rodziny nie mogą opuścić schronów przez kilka dni.

Nasze dzieci mają lekcje w piwnicach. I tam się rodzą, bo szpitale położnicze musiały przenieść się pod ziemię. Pierwsze dziecko wojny, które widziało niespokojne niebo, ale betonowy strop piwnicy, urodziło się pierwszego dnia inwazji. Teraz są dziesiątki dzieci, które nigdy w życiu nie zaznały spokoju.

Świadczę, że ta wojna toczy się przeciwko ludności cywilnej nie tylko przez ostrzał: ludzie, którym zależy na stałym leczeniu i opiece, nie mogą jej otrzymać jakościowo.

Czy łatwo jest wstrzykiwać insulinę do piwnicy? I dostawać leki na astmę pod ostrzałem? Nie wspominając o tysiącach pacjentów z rakiem, dla których odroczono istotną chemioterapię i radioterapię.

 

Wcześniej Ołena Zełeńska pisała: Kiedy ludzie w Rosji mówią, że ich wojska nie krzywdzą ludności cywilnej, pokażcie im te zdjęcia! Pokaż im twarze tych dzieci, którym nawet nie dano szansy dorosnąć. Ile jeszcze dzieci musi zginąć, aby przekonać rosyjskie wojska do zaprzestania ostrzału i umożliwienia stworzenia humanitarnych korytarzy?

Już teraz potrzebujemy korytarzy w najgorętszych miastach Ukrainy! Setki dzieci umierają tam w piwnicach bez żywności i opieki medycznej. Rosyjscy żołnierze strzelają do rodzin, które próbują opuścić zabudowania. Zabijają też ochotników, którzy próbują pomóc.

Powiedz tę straszną prawdę: rosyjscy najeźdźcy zabijają ukraińskie dzieci. Powiedz to rosyjskim matkom – niech wiedzą, co dokładnie robią ich synowie tutaj, na Ukrainie.
Pokaż te zdjęcia Rosjanom – Twoi mężowie, bracia, rodacy zabijają ukraińskie dzieci! Niech wiedzą, że są osobiście odpowiedzialni za śmierć każdego ukraińskiego dziecka, ponieważ wyrazili milczącą zgodę na te zbrodnie.


Lifestyle

Wiosenny balans

Redakcja
Redakcja
9 marca 2022
 

Wiosna już na horyzoncie. W tym roku czekamy na nią i pierwsze mocniejsze promienie słoneczne bardziej niż zwykle. Warto jednak zadbać o siebie i swój wiosenny balans już teraz! Poszukaj własnych sposobów na rozpieszczenie siebie i znalezienie równowagi w małych, codziennych rytuałach. Selflove można wyrażać na wiele sposobów, także w świadomej pielęgnacji, na którą zasługujesz. Otocz siebie troską i postaw na pielęgnację z kosmetykami z serii Face&Body&Hair in Balance marki OnlyBio.


Równowagę i wewnętrzny spokój możemy budować każdego dnia, na różne sposoby. Kluczowe jest jednak, by nauczyć się ją znajdować w prostych, codziennych czynnościach.  Przygotowania do wiosnę warto zacząć od podstaw pielęgnacji.

Skóra w równowadze

O wiosenny balans skutecznie zadbają produkty Face in Balance by OnlyBio – adaptogenne nawilżające serum do twarzy oraz adaptogenny peeling do twarzy.  Serum zawiera kompleks składników, które intensywnie nawadniają, przywracając równowagę zmęczonej po zimie skórze. Za sprawą skoncentrowanej formuły opartej na bazie adaptogenów, czyli ekstraktów z roślin cenionych ze względu na umiejętność doskonałego radzenia sobie w ekstremalnych warunkach środowiskowych, kosmetyk przyspiesza procesy regeneracyjne skóry. Poprawia
elastyczność skóry, a także przyczynia się do zwalczania wolnych rodników. Po zastosowaniu skóra zyskuje wypoczęty wygląd, efekt zdrowego i naturalnego rozświetlenia, którego tak bardzo potrzebujemy na wiosnę.

Ciało w harmonii

Warto rozpieszczać swoje ciało i zmysły już podczas prysznica! To idealny moment, by wprowadzić do codzienności odrobinę przyjemności i przywołać wiosnę. Aromatyczną i skuteczną pielęgnację zapewni Body in Balance by OnlyBio – żel pod prysznic Malina. Sekretem jego odżywczego działania jest ekstrakt z maliny nordyckiej. Zwiększa on elastyczność skóry, głęboko nawilża, a także przyspiesza procesy naprawcze. Dzięki temu możesz czuć się w pełni komfortowo, ciesząc się gładką i zregenerowaną skórą. Żel pozostawi po sobie otulający słodyczą i pobudzający zmysły zapach maliny.

Odśwież głowę!

Podczas wiosennych przygotowań nie można zapominać też o skórze głowy. Jej łagodne oczyszczanie zapewni Hair in Balance by OnlyBio – wcierka pobudzająca. O tej porze roku włosy często są przerzedzone, a ich wzrost spowolniony. Naturalna, wegańska formuła wcierki pozwoli je skutecznie pobudzić do wzrostu. Zawarta w  papryczkach chilli kapsaicyna mobilizuje włosy do zdrowego wzrostu, a ekstrakty zeskrzypu polnego i kozieradki wzmacniają ich cebulki, jednocześnie przeciwdziałając wypadaniu. Dodatkowo zniewalający zapach maliny i różowego pieprzu pozwoli zadbać także o dobry nastrój.

Troska o bliskich

Aby czuć pełnię radości ze zbliżającej się wiosny warto też zadbać o tych, których  kochamy najmocniej. Do wiosennej pielęgnacji naszych maluchów warto włączyć Hair in Balance Kids by OnlyBio – mgiełka dla dzieci ułatwiająca rozczesywanie włosów. Mgiełka ułatwia układanie pasm, a także je wzmacnia i wygładza. Dzięki zawartości oleju kokosowego odżywia i regeneruje włosy. Proteiny pszenicy sprawiają natomiast, że stają się one miękkie i gładkie. Mgiełka skutecznie sprawi, że czesanie stanie się czystą przyjemnością, której towarzyszyć będzie zapach słodkiej pina colady.

Produkty, pozwalające zadbać o wiosenny balans, do 15 marca są dostępne w  MEGA promocyjnych cenach w drogeriach Rossmann i sklepie online www.onlybio.life.


Lifestyle

Karma wraca – co to znaczy?

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
9 marca 2022
fot. Jorm Sangsorn/istock

Karma wraca jest pojęciem wywodzącym się z filozofii dalekiego Wschodu. Determinuje sposób w jaki powinniśmy postępować, jak żyć i na czym się skoncentrować. Co dokładnie oznacza powiedzenie „karma wraca” i czy naprawdę to co czynimy do nas powróci?

Karma wraca – co to dokładnie znaczy?

„Karma wraca” jest po części odpowiedzią na nasze zachowanie, postępowanie – zarówno to dobre, jak i złe. Każde działanie podjęte przez człowieka niesie za sobą określoną reakcję. To sformułowanie używane niekiedy podczas rozmów z drugą osobą. Ma wydźwięk zarówno pozytywny, jak i negatywny. To „rachunek” dobrych i złych zachowań popełnionych podczas całego życia. Pojęcie karmy ma ogromne znaczenie w szczególności w kontekście dobroczynności i życia w społeczeństwie. Wystarczy przyjrzeć się codzienności, by zauważyć, że dobro niesie za sobą dobro, a zło ból i smutek. Warto wziąć życie w swoje ręce i nauczyć się odpowiednio nim kierować. Pojęcie karmy obecne jest głównie w wielu religiach i filozofiach powiązanych z życiem duchowym człowieka. Karma jest tym co „dajemy” drugiemu człowiekowi i co „wraca” do nas w takiej samej postaci. Dobre czyny powracają pod postacią pozytywnych wydarzeń, a złe jako cierpienie będące odpowiedzią na nasze złe zachowanie.

Karma wraca – w buddyzmie

Pojęcie karmy, w religii buddyjskiej, jest niezwykle istotne. To czyn, zachowanie, które niesie za sobą określony rezultat nazywany owocem karmy lub przeznaczeniem. Wyłącznie od woli człowieka zależy czy zdecyduje się na dobrą czy złą karmę. Dobra karma wraca jako szczęście, a zła jako cierpienie. W buddyzmie, każdy czyn karmiczny ma swoje konkretne cechy:

 • działania karmiczne prowadzą do określonych rezultatów,
 • rezultaty doświadczane są jedynie przez osobę, która dokonała ów czynu,
 • nie ma możliwości przekazania ani odwrócenia karmy.

Zobacz również: 7 momentów, w których karma wraca i nic z tym nie zrobisz

Dwanaście praw karmy

Prawo karmiczne jest zbiorem zasad, którymi kieruje się karma. Możemy trafić na różną ilość zasad opisujących prawo karmiczne, jednak najczęściej funkcjonuje 12 praw.

 1. Prawo przyczyny i skutku – nawiązuje do ogólnych założeń karmy. To nauka wyciągania wniosków. Jeśli dziecko będzie biło rówieśników, otrzyma karę, jeśli będzie grzeczne, pomocne może dostać nagrodę. Życie i zachowanie pokazują nam co się wydarzy jeśli coś zrobimy.
 2. Prawo stworzenia – jesteśmy jednością ze wszechświatem i to my sami kreujemy to co nas otacza.
 3. Prawo pokory – by uporać się z problemem musimy być jego świadomi. By zmienić swoje słabości, w pierwszej kolejności musimy je zaakceptować. Brak akceptacji rzeczywistości nie sprawi, że sama się nagle zmieni.
 4. Prawo wzrostu – zmiany musimy zacząć od nas samych. Jeśli zmienimy to co jest w nas, zmienimy swoją mentalność to zmieni się świat dookoła.
 5. Prawo odpowiedzialności – to co nas otacza jest odzwierciedleniem nas samych. To my jesteśmy odpowiedzialni za decyzje, gesty i słowa.
 6. Prawo związku – wszystko jest ze sobą połączone, a każdy krok prowadzi do następnego. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość stanowią jedność.
 7. Prawo skupienia – cele, marzenia i plany warto realizować w określonej kolejności. Rozpraszanie energii i wykonywanie kilku zadań jednocześnie nie jest dobrym pomysłem.
 8. Prawo dawania i gościnności – rzeczy i czyny, którymi obdarowujemy innych, prędzej czy później do nas wrócą.
 9. Prawo tu i teraz – powinniśmy skupić się na teraźniejszości i z danej chwili czerpać jak najwięcej. Nie warto rozpamiętywać przeszłość lub wybiegać planami w przyszłość.
 10. Prawo zmiany – nie zmienimy swojego życia dopóki nie wyciągniemy wniosków z popełnionych błędów.
 11. Prawo cierpliwości i nagrody – ciężka praca się opłaca. Wysiłek i trud jest konieczny by osiągnąć najtrudniejszy cel. Nie powinniśmy oczekiwać natychmiastowych rezultatów.
 12. Prawo znaczenia i inspiracji – każdy człowiek jest inspiracją dla świata, a świat inspiracją dla niego. Każdy ma swoją wartość i nawet najmniejszy gest może mieć ogromny wpływ na otaczający świat.

Karma wraca – cytaty

 • Nie osądzaj każdego dnia po owocach, jakie zbierasz, lecz po nasionach jakie siejesz” – Robert Louis Stevenson
 • „Sposób, w jaki ludzie Cię traktują to ich karma; Twoją karmą jest to, w jaki sposób traktujesz ich ty” – Wayne Dryer
 • Karma nie jest nienaruszalnym silnikiem systemu karcenia pochodzącego od wszechświata. Jest to raczej naturalna kolej rzeczy, efektów i konsekwencji” – Vero Nazarian
 • Każda czynność w naszym życiu dotyka jakiejś struny, która będzie wibrować przez wieczność” – Edwin Hubbel Chapiny.
 • Budzimy w innych to samo nastawienie do nas, jakie my mamy do nich” – Elbert Hubbard
 • „Problemy czy sukcesy, wszystko to jest wynikiem naszych własnych czynów. Karma. Filozofia akcji, w której nikt nie jest w stanie zapewnić nam spokoju ani szczęścia. Prawa karmy polegają na tym, że sam człowiek jest odpowiedzialny za to, by przez swoje własne czyny przynieść sobie szczęście, sukces bądź cokolwiek innego”. – Maharishi Mahesh Yogi

źródło: www.myslczlowieku.pl, www.amerykapopolsku.pl

Zobacz także

naucz się odpoczywać

10 sposobów na jakie prawo przyciągania może zmienić twoje życie na lepsze

„List do Niego? To nie lada wyzwanie…”. Akcja #ListdoNiego

Jak zachować równowagę w swoim życiu. 10 prostych kroków