Lifestyle

„List do Niego? To nie lada wyzwanie…”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
13 lutego 2018
 

L-ist do Niego? To nie lada wyzwanie…

I-nteresujące bardzo jest to Moje kochanie!

S-uper ojciec naszych dzieci, wspaniały mąż

T-ak bez owijania w bawełnę takie ideały jeszcze są!

 

D-umna jestem, że cię skarbie mam

O-ddajesz z siebie najlepsze co masz  dla Nas

 

N-ajwspanialsze chwile to te razem spędzone

I-w szpitalu i w domu i na pracach w ogrodzie

E-manujesz takim spokojem, choć lwem zodiakalnym jesteś

G-łową rodziny na miarę króla a ja szyją i nią kręcę 😀

O-ddawna już jesteśmy jak te dwie nitki połączone i na zawsze splecione!

anula81

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.

 

 


Lifestyle

Zostać czy odejść? Kiedy można mieć pewność, że to już koniec

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
13 lutego 2018
Fot. iStock/Nikodash
 

To cholernie trudna decyzja: zostać czy odejść. Kiedy i skąd mieć w sobie silne przekonanie, że wyczerpało się już wszystkie możliwości, że pogrzebać trzeba nadzieję i nie dawać kolejnej szansy?

Najczęściej decyzja o rozstaniu dojrzewa w nas przez rok. I co by nie mówić, nie odchodzimy z dnia na dzień, nie porzucam ot tak, pod wpływem chwili czy emocji. Nim odejdziemy mierzymy się z wieloma lękami. Bywa, że boimy się samotności, poczucia winy. Jeszcze tli się w nas nadzieja, że będzie lepiej. Liczymy na to, że ta druga osoba odejdzie i że to nie my będziemy musieli podejmować ostatecznej decyzji. Nie chcemy być tym, które zawiodło. Jeszcze są dzieci. Tysiące powodów i wątpliwości, które odwlekają w czasie ten ostateczny krok. Bo skąd u licha wiedzieć? Skąd mieć pewność, że już nic nie da się zrobić, że to naprawdę koniec.

I wiecie co, ta pewność nigdy nie przyjdzie, bo każdy z nas zna związki, które były w kryzysie, ale z niego wyszły. Zna tych, którzy się rozstali, a jednak do siebie wrócili. Zna takich, co zdradzili, oszukali, ale odbudowali swoje małżeństwo. I my też chcemy wierzyć w cuda, chcemy myśleć, że wszystko jest możliwe, bo ludzie się zmieniają, bo świat się zmienia, bo życie toczy się dalej, bo nigdy nikt nie powie ci ze 100% pewnością: tak to koniec, nic już z tego nie będzie.

Jeśli stoisz przed takim pytaniem lub gdy kiedykolwiek (oby nie!), przyszło ci stanąć, zadaj sobie kilka pytań.

Czy związek powoduje, że tracisz siebie? To niezwykle ważne pytanie, które niezwykle rzadko sobie zadajemy. Czy jeszcze siebie lubisz? Szanujesz siebie? Znasz? Czy może czujesz się niewidzialna, bezsilna i właściwie nie masz pojęcia, kim jesteś?

Szukając odpowiedzi, przyjrzyj się, ile z tych uczuć wynika z relacji, a jak wiele z nich jest w tobie, w jakim miejscu swojego życia jesteś? Wiele osób postrzega swój związek jako przyczynę ich beznadziejnego życia. Tyle tylko, że to często to my do tej beznadziei dopuszczamy. Nie szukaj winy na zewnątrz, przyjrzyj się sobie. Kiedy ty się odbudujesz, być może zmieni się twój związek. Pamiętaj, to ty stanowisz 50% waszej relacji. Jeśli jednak faktycznie to związek przyczynia się do twojego fatalnego samopoczucia, nieszczęścia i zagubienia, to zegar tyka i prędzej czy później się rozstaniecie.

Ale nie rób tego pochopnie, poczekaj. Jeśli nie jesteś w przemocowym związku, zamiast od razu odchodzić, komunikuj, że jest ci źle, a przede wszystkim zacznij odbudowywać dobre relacje ze sobą. Jak to zrobić?

Znajdź spokój

Przez większość naszego życia jesteśmy w pędzie, hałasie, sto różnych myśli na minutę torpeduje naszą głowę. To wszystko zagłusza prawdziwy głos, który w nas jest. Dlatego tak ważne jest odnalezienie spokoju, wsłuchanie się w siebie.

Szukaj nowych doświadczeń

Poznajemy siebie dzięki nowym doświadczeniom, a nie myślom. Tych doświadczeń powinniśmy szukać, wychodzić im naprzeciw, bo one same do nas nie przyjdą.

Wypełniaj dane sobie obietnice

Ile to rzeczy sobie obiecujemy? Że zrobimy to czy siamto, że podejmiemy jakieś działania i co? I tylko na czczym gadaniu się kończy, a ciebie dopada poczucie, że jesteś do niczego, źle o sobie myślisz, a tak nie da się zbudować ze sobą dobrej relacji. Jej podstawą jest świadomość własnej wartości. Więc rusz tyłek i działaj, obiecuj i dotrzymuj danego sobie słowa.

Zaufaj sobie

Przestań słuchać głosów i podpowiedzi innych. Przestań się przejmować opiniami na swój i nie tylko temat. Bądź szczera sama ze sobą we wszystkich obszarach życia. Słuchaj siebie przede wszystkim, a potem przez pryzmat własnego punktu widzenia przyjmuj rady bliskich ci osób.

Odkryj, czego chcesz

Musisz wiedzieć, czego chcesz, zanim cokolwiek zrobisz, jakąkolwiek decyzję podejmiesz. Czego potrzebujesz? Nazwij swoje cele, nadaj sens swojemu życiu i wyrwij się z marazmu, w którym tkwisz dzisiaj.

Kiedy polubisz i zaakceptujesz siebie, zniknie niepewność, a pojawi się miłość. Zaczniesz w końcu o siebie się troszczyć, będziesz dla siebie dobra, nie pozwolisz się krzywdzić. A związek? Albo się do siebie zbliżycie albo rozstaniecie. To naturalne. Kiedy ty się zmieniasz, zmienia się dynamika twojego związku. I albo odkryjesz, że kochasz swojego partnera, albo odejdziesz. Wtedy będziesz wiedzieć, że to naprawdę koniec.


Lifestyle

Z czym muszą się mierzyć córki narcystycznych ojców? Obsesyjnie boisz się, że on odejdzie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 lutego 2018
Następny

To ciekawe, że bez problemu potrafią się nawzajem „wyczuć”. Wystarczy chwila rozmowy i córki narcystycznych ojców już wiedzą: z tą, która stoi tuż obok, łączą ją wspólne doświadczenia z dzieciństwa. Istnieje pewien głęboko skrywany typ bólu, cierpienia, który jest im wspólny. Są pewne przeżycia, wspólne dla wszystkich kobiet, które były wychowywane przez toksycznych ojców. I nie są to szczęśliwe przeżycia.

Dzieci narcystycznych rodziców

Niezależnie od tego, czy ta dynamika dotyczy relacji ojciec-córka, matka-syn, ojciec-syn, czy matka-córka, narcystyczny rodzic może łatwo zniszczyć psychikę swojego dziecka. Nawet, jeśli wydaje ci się, że masz względnie dobre relacje z rodzicem, nie oznacza to, że jego narcystyczna, trudna natura nie odcisnęła na tobie swojego piętna. Najprawdopodobniej odczuwasz je do dziś. Narcystyczny ojciec działa „w białych rękawiczkach”, przez lata pozbawiając cię poczucia wartości, a jednocześnie dając poczucie, że jesteś wyjątkowa tylko dlatego, że jesteś JEGO córką. Wszystko co, stworzył jest przecież wyjątkowe, ale ”uczeń nie przerośnie mistrza” – nie ma szans, by podziwiał cię i pokochał bardziej niż siebie samego.

Jeśli jesteś córką narcystycznego ojca, to znaczy, że dobrze poznałaś te mechanizmy, postawy, zachowania i cechy, ale prawdopodobnie nie byłaś ich nigdy świadoma. Pewnie nie potrafiłaś nazwać tego wprost. Ale byłaś w tym, chłonęłaś to całą sobą.

W miarę jak dorastałaś, zaczęłaś zauważać, odczuwać, że dzieje się z tobą coś niedobrego, że ta relacja jest dla ciebie szkodliwa, wręcz niebezpieczna, że nie bardzo potrafisz odpowiedzieć sobie na pytanie „jaka naprawdę jestem?”. W dorosłym życiu trafiłaś w końcu na jakiś artykuł, odnalazłaś w nim siebie, swoje dzieciństwo. I wszystko, co możesz znaleźć w twoich obecnych kontaktach z ojcem.

Czy masz narcystycznego ojca?

Jeśli nie jesteś pewna, zadaj sobie kilka ważnych pytań:

 1. Czy twój ojciec był egocentryczny? Czy zawsze musiał być w centrum uwagi i wymagał od ciebie i od twojej matki dowodów na to, że jest dla was najważniejszy?

 2. Czy twój uważał się za kogoś lepszego od innych i mówił ci o tym wprost?

 3.  Czy uważasz, że świadomie wykorzystywał innych ludzi (również ciebie) do osiągnięcia swoich celów? Czy odtrącał ich, gdy nie byli już mu potrzebni?

 4. Czy twój ojciec jest kimś, kogo bałabyś się kiedykolwiek skrytykować w obawie przed jego reakcją (napad gniewu)?

 5. Czy twój ojciec bywał nieczuły, jakby pozbawiony emocji w stosunku do osób, które podobno kochał?

 6. Czy kiedykolwiek poczułaś, że dostajesz jego uwagę i uczucie dlatego, że akurat cię potrzebuje?

 7. Czy twój ojciec jest kimś, kto nieustannie ma nierealistyczne oczekiwania?

 8. Czy twój ojciec kłamał, aby uzyskać to, czego chciał od innych?

Poświęć chwilę na to, by w spokoju zastanowić się nad tymi pytaniami. Uspokój emocje, to może byś trudne, ale staraj się być obiektywna. Wspomnienia różnych sytuacji będą teraz do ciebie wracać i pozwolą ci lepiej zrozumieć wydarzenia z dzieciństwa. Następny krok, to zajęcie się samą sobą, swoimi odczuciami w stosunku do siebie.

 strona 1 z 2
czytaj dalej

Zobacz także

Cytaty. Najpiękniejsze cytaty o miłości, o życiu i wszystkim tym, co ważne

Cytaty. Najpiękniejsze cytaty o miłości, o życiu i wszystkim tym, co ważne

Love story bez przyszłości… Uważaj, żeby nie utknąć w „udawanym” związku

10 rzeczy, które twoje wewnętrzne dziecko chciałoby ci powiedzieć