Kuchnia Przepisy

Przepis Darii Ładochy. Patenciary, odc.1: Czekoladowe kule

Redakcja
Redakcja
5 stycznia 2019
Czekoladowe kule Darii Ładochy - Patenciary, odc.1 - Oh!me
Czekoladowe kule Darii Ładochy - Patenciary, odc.1 - Oh!me – Czekoladowe kule Darii Ładochy - Patenciary, odc.1 - Oh!me
 

Czekoladowe kule Darii Ładochy, to kolejny genialny przepis z programu Patenciary. Pierwszy odcinek obfitował w genialne i efektowne dania, które każdy bez trudu przygotuje w domu. Czytajcie, oglądajcie i gotujcie! Smacznego!

Czekoladowe kule Darii Ładochy

Składniki:

300 g mlecznej czekolady dobrej jakości

3 balony

200 g malin

2 łyżki miodu

ulubione lody

Przygotowanie:

Czekoladę pokruszyć i wrzucić do miski o grubym dnie. Miskę ustawić na garnku z gorąca wodą i rozpuścić czekoladę w kąpieli wodnej (uwaga! miska nie może dotykać powierzchni wody!).

Rozpuszczoną czekoladę nieco przestudzić i gdy będzie nadal płynna i ciepła (ale nie gorąca), zanurzyć w niej napompowane baloniki. Czekoladowe balony ustawić w wysokich szklankach i wstawić do lodówki na ok 1 – 2h.

Maliny wrzucić do garnka, dodać miód i skarmelizować.  Jak sos się nieco zredukuje przecedzić przez sito. Baloniki delikatnie przekuć i wyjąć pozostawiając czekoladowe półkule.  Przykryć nimi lody i polać gorącym sosem.

Czekoladowe kule Darii Ładochy - Patenciary, odc.1 - Oh!me

Czekoladowe kule Darii Ładochy – Patenciary, odc.1 – Oh!me

Czekoladowe kule Darii Ładochy - Patenciary, odc.1 - Oh!me

Czekoladowe kule Darii Ładochy – Patenciary, odc.1 – Oh!me

Czekoladowe kule Darii Ładochy - Patenciary, odc.1 - Oh!me

Przepis pochodzi z programu  Darii Ładochy: Patenciary, odc.1


Kuchnia Przepisy

Jacy mężczyźni działają destrukcyjnie na kobiety? Jest kilka typów, których warto się wystrzegać

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
5 stycznia 2019
Fot. iStock/g-stockstudio
 

Nie tak łatwo trafić jest na partnera nie tyle idealnego, ile po prostu dobrego, zakreślonego na miarę każdej z nas. Indywidualne cechy, odmienny temperament, różne wady mogą zmniejszać szanse na wspólną przyszłość. Nawet jeżeli coś zapowiada się całkiem sympatycznie, może rozczarować. Jeśli kobieta, która ceni sobie stabilizację, trafi na Piotrusia Pana, wątpliwe, by była z nim szczęśliwa. 

Prędzej czy później przy takim rozdźwięku przychodzi rozczarowanie, a czasem i boleśniejsze skutki.

Warto wspomnieć, że istnieje kilka męskich postaw, które wyjątkowo negatywnie wpływają na kobiety. Kogo unikać, żeby oszczędzić sobie bolesnej pomyłki?

7 męskich postaw, które działają destrukcyjnie na kobiety

1. Opiekun

Mężczyzna, który względem partnerki przybiera rolę opiekuna, na pierwszy rzut oka jest partnerem idealnym. Taki facet proponuje bezpieczeństwo, wsparcie, opiekę, co kobiety marzące o stabilizacji bardzo sobie cenią. Jednak istnieje spore ryzyko, że ktoś, ktopodejmuje rolę opiekuna, ojca, przestaje postrzegać kobietę jako równą sobie i zaczyna traktować ją z góry. Oplata ją swoją troską tak, że odbiera wszelką swobodę. Taki mężczyzna dąży do tego, by podporządkować partnerkę swoim potrzebom i własnym decyzjom, traktując ją jakby nie miała nic do powiedzenia.

2. Zły chłopiec

Taki partner wyjątkowo pociąga kobiety. Bad boy jest zazwyczaj postrzegany jako niezwykle ekscytujący, odważny, otwarty na nowe, ekstremalne doznania. Adrenalina to jego drugie imię, co w połączeniu z niewątpliwą urodą działa niczym magnes na kobiety. Niestety mimo obietnicy kuszących wspólnych chwil, zły chłopiec nie jest najlepszym partnerem. Zazwyczaj nie ma w stosunku do swojej aktualnej wybranki zbyt wielu skrupułów i często zmienia obiekt swoich uczuć, nie żałując sobie przygód i cielesnych uciech na boku.

3. Święty

Święty to facet, który na pierwszy rzut oka jet marzeniem każdej córki i jej matki. Grzeczny, szarmancki, uczynny, ofiaruje kobiecie zrozumienie i pomocy. Z najwyższą radością poświęca się, aby zyskać aprobatę ukochanej, nie próbując nawet wyjawiać posiadania własnego zdania. Święty ma jednak jedną zasadniczą wadę — jest po prostu bezbarwny i kobieta po czasie nadskakiwania zaczyna się po prostu w takim związku nudzić.

4. Rycerz

Kobiety marzą o rycerzu na białym koniu, który mężnie wybroni je z każdej opresji. Czasem nawet i silne kobiety lubią się oprzeć na męskim ramieniu, ale żadna nie chce czuć się od kogoś zależną. Tymczasem taki wybawca będzie lepiej wiedział, co jest dobre, a co nie dla jego kobiety, cały czas ratując nawet z wydumanych opresji. Ten typ dominacji sprawia, że partnerka powoli zatraca umiejętność walki o samą siebie, staje się nieporadna, bo czuje się zwolniona z pewnej zaradności, mając przy sobie takiego bohatera.

5. Pracoholik

Taki facet bywa bezsprzecznie zakochany w swojej pracy i bardzo chętnie poświęca każdą godzinę swojego życia na jej rozwój. To facet, który zapytany o pierwszą miłość odpowiada, że jest to firma/praca. I teraz tak, jeśli  kobiecie przede wszystkim zależy na wygodnym życiu, to z takim pracoholikiem zarabiającym niemałe pieniądze, może być jej bardzo dobrze. Jednak jeżeli oczekuje priorytetowego traktowania, czułości, poświęcenia i miłości, może się rozczarować.

6. Piotruś Pan

To chyba jeden z najgorszych typów, które mogą zakręcić się obok kobiety. Piotruś Pan to facet, który nigdy nie wyrasta ze swoich chłopięcych spodenek, „wisząc” na swojej partnerce, która sama ogarnia wspólne życie. Raz jest on irytujący i kapryśny, a raz uroczy, czym chwilowo wynagradza wszelkie niedogodności. Lubi żarty i dobrą zabawę, jest bardzo spontaniczny, ale nigdy nie bierze odpowiedzialności za swoje czyny. Często pozostawia rozwiązanie zmartwień na głowie swojej partnerki. Najczęściej  nie radzi sobie z emocjami, jakie pojawią się w prawdziwym życiu i obarcza własnym ciężarem kobietę.

7. Bawidamek

Taki uwodziciel potrafi niczym lew zawalczyć o kobietę, która go interesuje. Komplementami sypie, nieba przychyla, obietnice piękne składa. Niestety to zainteresowanie jest zazwyczaj krótkotrwałe i kończy się złamanym sercem wybranki. Uwodziciel, często o narcystycznych cechach, kocha atrakcyjne kobiety i nawet szczera miłość do partnerki nie sprawi, że będzie trzymał się od innych pań z daleka. Miłośnik kobiecych wdzięków jest naprawdę kiepską inwestycją na przyszłość.

źródło:  themindsjournal.com 


Kuchnia Przepisy

Przepis Darii Ładochy. Patenciary, odc.1: Pieczone awokado

Redakcja
Redakcja
5 stycznia 2019
Pieczone awokado Darii Ładochy - Patenciary, odc.1
Pieczone awokado Darii Ładochy - Patenciary, odc.1 – Pieczone awokado Darii Ładochy - Patenciary, odc.1

Pieczone awokado Darii Ładochy, to kolejny genialny przepis z programu Patenciary. Pierwszy odcinek obfitował w genialne i efektowne dania, które każdy bez trudu przygotuje w domu. Czytajcie, oglądajcie i gotujcie! Smacznego!

Pieczone awokado Darii Ładochy – przepis

Składniki:

2 dojrzałe awokado

sok z połowy cytryny

50g suszonych pomidorów

4 żółtka

sól, pieprz do smaku

30 g świeżo otartego parmezanu

drobny szczypiorek do podania

Przygotowanie:

Awokado przekroić wydrążyć pestkę, skropić sokiem z cytryny. W zagłębienie po pestce włożyć posiekane pomidory i żółtko. Całość posolić, popieprzyć i posypać parmezanem. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 200 stopni na 15 minut. Przed podaniem posypać posiekanym szczypiorkiem.

Pieczone awokado Darii Ładochy - Patenciary, odc.1

Przepis pochodzi z programu  Darii Ładochy: Patenciary, odc.1


Zobacz także

Ogórki kiszone - przepis na tradycyjne i na sucho, bez wody

Ogórki kiszone – jak je zrobić, by wyszły doskonałe? Sprawdzone przepisy i rady

Od czego zależy cena jaja? Numery z jajami

Sygnały niedoboru magnezu

Zmęczona, apatyczna? Nic ci się nie chce? Może warto uzupełnić niedobór magnezu?