Lifestyle

Kryształ, który warto mieć przy sobie w 2019 roku w oparciu o twój znak zodiaku. Co czeka cię w nadchodzącym roku?

Redakcja
Redakcja
11 grudnia 2018
Fot. iStock/Charlie Blacker
 

Nowy rok, nowe możliwości. Każdy z nas jest już trochę podekscytowany faktem nowego początku. Jest coś symbolicznego w przejściu w kolejny rok, kiedy przekonujemy siebie, że wszystko, co złe, już się kończy, a my stajemy przed nowymi wyborami, nowymi możliwościami i zmianami.

To też czas, kiedy czytamy horoskopy, szukamy potwierdzenia, że ten rok będzie naprawdę optymistyczny i ekscytujący. Ci, którzy wierzą w energię, jaką niosą za sobą kryształy, powinni sprawdzić, jaki kryształ warto mieć przy sobie w 2019 roku.

Baran – jaspis

Drogi Baranie, 2019 rok będzie czasem, który powinieneś poświęcić przede wszystkim sobie, zająć się sobą zaopiekować. Jaspis to delikatny kryształ, który jest doskonałym wzmacniaczem miłości własnej. Może pomóc ci dostrzec twoje pozytywne cechy i zaakceptować siebie. To właśnie powinieneś zrobić w w 2019 roku.

Byk – czaroit

Byku, rok 2019 poświęć przede wszystkim na otwarcie swojego umysłu, dzięki czemu zyskasz większą samoświadomość i duchowość. Ten wyjątkowy kryształ pomoże ci wzmocnić duchowe połączenie z czakrą serca.

Bliźnięta – czarny cyjanit

Stawianie granic w relacjach to będzie dla was – Bliźnięta, wyzwaniem na ten rok. Czarny cyjanit usuwa negatywy, dodatkowo pomaga zidentyfikować toksyczne relacje. Kryształ ten chroni także przed złymi wibracjami.

Rak – anielski kryształ

Przygotuj się na pewne zmiany, jeśli chodzi o twój związek. Może się on w przyszłym toku trafić na komplikacje. Anielski kryształ koi duszę, gdy walczysz z narastającym bólem, próbujesz poradzić sobie ze zranieniem.

Lew – iolit (zwany wodnym szafirem)

2019 dla Lwów, będzie rokiem, w którym zwolnicie i będziecie świętować efekty dotychczasowego wysiłku, dlatego iolit będzie dla was idealnym towarzyszem. Iolit pomaga zmienić perspektywę i docenić to, co już masz. Dzięki jego obecności poczujesz wdzięczność i dostrzeżesz pozytywne aspekty miejsca, w którym dzisiaj jesteś.

Panna – amazonit

Zmiana, zmiana zmiana. To czeka was, drogie Panny, w 2019 roku. Zmiany dotyczyć będą przede wszystkim waszych poglądów, priorytetów. Zmiana to dobra rzecz, ale może być niewygodna. Amazonit do idealny kryształ dla tych, którzy rozpoczynają nowy rozdział w swoim życiu. Jest symbolem odwagi i siły, uspokaja naszego ducha w samym środku przemian.

Waga – rose quartz (różany kwarc)

Skupienie się na sobie – swojej emocjonalności i mentalności, powinno być nadrzędną rzeczą dla Wag w 2019 roku. Ulecz swoje serce i umysł, biorąc czas wolny od pracy– radzą astrolodzy. Niezwykle kochający, budujący współczucie kryształ, taki jak różany kwarc, jest klasycznym, ale bardzo skutecznym lekarstwem dla naszych serc. Pomaga także uwolnić emocjonalny ból oraz wybaczyć sobie i innym.

Skorpion – aragonit

Aragonit jest idealnym kamieniem, który pomaga uzyskać uspokajającą, redukującą niepokój energię akceptacji, która pomoże ci radzić sobie z nieporozumieniami. Dlatego właśnie jest tak ważny dla Skorpionów w nadchodzącym roku.

Strzelec – karneol

Karneol jest kamieniem ognistym, który pomaga zwiększyć zaufanie i kreatywną energię. Pomaga także w naturalny sposób dokonywać pozytywnych wyborów i zmian w życiu, zwiększa szacunek do samego siebie, nad czym Strzelce będą pracować przez kolejny rok.

Koziorożec – citrine

2019 to czas, aby uwierzyć w siebie i stać się odważnym, Koziorożcu. Nie pozwól, by strach cię ograniczał. Stańcie dumni i silni, by móc zmierzać ku własnym pragnieniom. I właśnie jeśli chodzi o rozwianie obaw i wątpliwości, citrine jest naprawdę potężnym kamieniem. Dodatkowo motywuje do działania i manifestowania swoich marzeń.

Wodnik – lapis lazuli (lazuryt)

W nadchodzącym roku będzie chodzić nie o ilość, a o jakość twoich relacji. Przyjaciele mogą przychodzić i odchodzić, ale ty w 2019 roku wypełnisz swój dom dobrymi ludźmi, którzy wzajemnie się wspierają. Lazuryt idealnie pasuje do twórczych wibracji. Zachęca do szczerości i uczciwości w relacjach.

Ryby – oko tygrysa

Koniec z biernością, drogie Ryby. W 2019 roku upewnij się, czy otrzymujesz należyte wynagrodzenie za swoją ciężką pracę. Wypowiadajcie się we własnym imieniu za pomocą potężnego kryształu tygrysiego oka, który pozbawia lęku i zwątpienia. Ten kryształ pomoże wam zaprząc waszego wewnętrznego tygrysa, żebyście dostali to, czego chcecie i nie bali się prosić.


źródło: Bustle


Lifestyle

10 rzeczy, które sprawią, że twoje dziecko będzie szczęśliwe

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
11 grudnia 2018
Fot. istock/Martinan
 

Szczęście dziecka powinno być naszym priorytetem. Zdrowe, szczęśliwe dzieciństwo to coś, co po prostu jesteśmy mu winni. To najlepszy sposób na okazanie naszej troski. Psycholodzy opracowali listę dziesięciu niezbędnych rzeczy, których potrzeba najmłodszym, by czuły się naprawdę  spełnione i kochane. Zobaczcie, czy wiecie, co powinno się na niej znaleźć. 

10 rzeczy, które sprawią, że twoje dziecko będzie szczęśliwe

1. Zabawa

Pośród wielu innych dziecięcych praw, to jest prawem podstawowym. Tak, każde dziecko w końcu będzie miało zadaną pracę domową, zajęcia pozalekcyjne i inne obowiązki, ale od małego do okresu dorastania, powinno mieć czas na zabawę. To ich sposób poznawania świata i nauki.

2. Spokój

Mózg dziecka rozwija się w niezwykłym tempie we wczesnym dzieciństwie. Kiedy dzieci widzą i słyszą o problemach związanych z dorosłością, o „dorosłych lękach” może to negatywnie wpłynąć na delikatny stan psychiczny.

3. Poczucie wyjątkowości

Presja, by odnieść sukces może sprawić, że dziecko zbyt wcześnie wkroczy w poczucie konkurencyjności. Niektórzy dorośli wyrządzają dzieciom ogromną krzywdę porównując je do innych. Naukowcy zgodnie twierdzą, że takie tendencje porównawcze mogą negatywnie wpłynąć na pewność siebie dziecka i jego poczucie własnej wartości.

4. Akceptacja emocji

Dziecko nie jest dojrzałą osobą. Prawie każdemu zdarzą się spontaniczne wybuchy gniewu, zazdrości, smutku itp. Nie karzmy dzieci za „niewłaściwe zachowanie” – za ich negatywne emocje. Lepszym sposobem jest uczenie dziecka, że ​​wszyscy doświadczają negatywnych emocji, oraz że są sposoby by sobie z nimi konstruktywnie poradzić.

5. Uznanie dla jego wysiłku

Dziecko osiągnie w końcu wiek, w którym zrozumie, że ciężka praca jest potrzebna, aby iść do przodu. Ważne jest zatem, aby je w tym wpierać i cieszyć się razem z nim z jego sukcesów.

6. Wartość rodzinnych tradycji

Stabilność jest ważnym aspektem rozwoju w dzieciństwie. Regularne spędzanie czasu w rodzinie przynosi pięć głównych korzyści: dziecko czuje się ważne i kochane; dziecko obserwuje pozytywne cechy dorosłych; dorośli mogą obserwować dziecko i lepiej je poznać, dziecko może zwerbalizować swoje myśli i uczucia, rodzic i dziecko rozwijają silniejszą więź.

7. Odrobina wolności

Dzieci wymagają pewnego nadzoru; jednak dorośli mogą przesadzić, monitorując każdy ich ruch. Taka „nadopiekuńczość” nie przynosi efektów rozwojowych.

8. Odpowiedzialność

Ważne jest, aby umożliwić dzieciom wypełnienie obowiązków (na przykład obowiązków domowych, zadań domowych) i wspierać je w samodzielnym rozwiązywaniu problemów. Wszystko po to, by wykluczyć postawę „Nie mogę tego zrobić sam”.

9. Szczęśliwe wspomnienia

W badaniu przeprowadzonym przez dwóch profesorów Harvarda, dorośli, którzy mogli bez trudu przytoczyć dobre wspomnienia z dzieciństwa” wykazywali się lepszym poczuciem moralności i sprawiedliwości.

Tak więc, tworząc szczęśliwe wspomnienia, możesz przygotowywać dziecko do bycia szczęśliwym i życzliwym dorosłym.

10. Szczęśliwy rodzic

Dzieci uczą się przez to, co widzą i słyszą. Jeśli dorosły wykazuje pozytywne zachowania i wzorce, jeśli dba o siebie i swój związek, daje dziecku ważny przykład.


Na podstawie: www.powerofpositivity.com


Lifestyle

5 typów kobiet, które irytują facetów

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
10 grudnia 2018
Fot. iStock/martin-dm

Atrakcyjność nie opiera się wyłącznie na wyglądzie zewnętrznym. Dla wielu osób o wiele ważniejsze jest styl bycia i zachowanie na co dzień. Podczas spotkań od czasu do czasu można wczuć się z każdą rolę, jednak codzienność zmusza do pokazania prawdziwego oblicza. Brak dopasowania charakterów czy irytujące zachowania, które trudno tolerować, przekreślają szansę na związek.

Niekiedy pierwszy rzut oka wystarczy, żeby było wiadomo, że on i ona zupełnie do siebie nie pasują. Co więcej, są pewne typy osobowości, które sprawiają, że na dzień dobry zapala się w głowie ostrzegawcza lampka.  Tym razem warto przyjrzeć się zachowaniom kobiet, które najczęściej zniechęcają mężczyzn do pogłębiania znajomości.

5 typów kobiet, które irytują facetów

1. Gwiazda

Niejeden facet fantazjuje o związku z seks bombą. Jednak w starciu z rzeczywistością, kobieta-petarda może okazać się piękna, ale mocno wkurzająca. Nie każdy facet lubi czekać godzinę, aż gwiazda zaakceptuje swój wygląd w lustrze. Nie każdy z uśmiechem na ustach co drugi dzień wyskoczy na zakupy. Temat światowych projektantów ubrań i kosmetyków też bywa facetom obcy. Szczególnie gdy kobieta zachwycająca urodą, skupia się wyłącznie na sobie, nie oferując w wiele więcej.

2. Matka Polka

Cudowna kobieta, która ma na względzie przede wszystkim dobro swojego „misiaczka”? Wiele facetów na myśl o matkującej im dziewczynie dostaje gęsiej skórki. A facet rodzicielkę na pewno już ma, a w związku szuka czegoś innego, niż podtykania pod dziubek i traktowania go jak nieporadnego dziecka. W końcu nie bez przyczyny mówi się, że nawet kota można na śmierć zagłaskać.

3. Z kompleksami

Niby „łakomy kąsek” dla faceta, bo wystarczy, że on powie kilka miłych słów i szanse na randkę wzrastają. Jednak na dłuższą znajomość, kobieta, która utknęła w kompleksach, zmęczy faceta i zniechęci go do starań. Wieczne narzekanie, brak wiary w siebie, niechęć do wyjścia ze skorupy sprawi, że on odpuści. On się stara, a ona i tak to neguje. Wniosek będzie prosty — po co się starać, skoro to i tak nie działa.

4. Dusicielka

To kobieta żandarm, wszystko chce wiedzieć i nie odpuszcza, dopóki facet nie opowie jej wszystkiego. Ciągle wydzwania na komórkę, sprawdza maile, nie dając wytchnienia. Kobieta bluszcz mocno oplata  i sprawia, że nie może sam się choćby na krok ruszyć. Żaden facet na dłuższą metę nie zniesie prób uwiązania i kontroli w związku.

5. Radykalnie niezależna

O ile kobiety w wielu przypadkach pragną być niezależne od facetów, oni nie zawsze się z tego cieszą. Mężczyzna jednak lubi czuć się mężczyzną, a trudno o, to gdy dziewczyna wyrywa mu płaszcz z dłoni, by sama się ubrać, płaci za siebie w restauracji, mimo że on zapraszał lub nie zgadza się na wyręczenie w czymkolwiek. Zosie Samosie zniechęcają do siebie facetów, bo pokazują na każdym kroku, że oni nie są im do niczego potrzebni.

Oczywiście powyższe przykłady są jedynie zarysem tego, czego mężczyźni w kobietach nie lubią. Nie można przyjmować, że piękna kobieta, lubiąca kosmetyki i modę, nie ma nic ponadto do zaoferowania. Podobnie jak „typowa” Matka Polka, która otoczy miłością i da rodzinne ciepło facetowi, który właśnie o tym marzył. Ile ludzi, tyle potrzeb i gustów.

źródło:  porady.sympatia.onet.pl 


Zobacz także

Dopiero wtedy ogarnia nas przerażenie, gdy sobie uświadamiamy, że szmat życia przeżyliśmy nie żyjąc wcale

Kiedy jesteś w przemocowej relacji, choć on nawet cię nie uderzył

On walczył do końca. To ja podjęłam decyzje o rozstaniu, teraz szukam szczęścia, choć jeszcze nie wiem, czym jest. Akcja „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię”

Jak przetrwać na obcasach cały dzień, a nawet noc? 8 trików, które mogą ci w tym pomóc