Lifestyle

Konkurs „Chcesz być szczęśliwa? Uśmiechnij się! Pokaż nam swoją radość”

Redakcja
Redakcja
1 sierpnia 2016
Fot. iStock/Petar Chernaev
 

Czy wiecie, że uśmiechem można oszukać swój mózg? Naprawdę. Możecie przekonać się na własnej skórze. Otóż, okazuje się, że nawet przyklejając sobie do twarzy sztuczny uśmiech, na który w ogóle nie macie ochoty, wasz mózg odczytuje to jako sygnał, że wszystko jest w porządku, że jest wam dobrze. Tym samym obniża poziom stresu, pompuje hormony, które sprawiają, że nasz nastrój się polepsza. Wystarczy grymas na twarzy – by ten został zamieniony przez nasz mózg w prawdziwy uśmiech.

A że uśmiech jest zaraźliwy, wszyscy o tym wiemy. Akurat to możemy sprawdzić bez żadnego problemu po prostu uśmiechając się do innych. O ile przyjemniej się czujemy spotykając kogoś, kto się do nas uśmiechnie. Odruchowo ten uśmiech odwzajemniamy, a za tym toczy się już cała lawina uśmiechniętych ludzi.

Tak często o tym zapominamy. Tak rzadko uśmiechamy się do siebie, do innych pędząc w tej naszej codzienności. Dlatego postanowiliśmy to zmienić. Wraz z Gabinetem Stomatologicznym „Uśmiech Zdrowia”, bo kto jak kto, ale oni wiedzą najlepiej jak zadbać o piękny uśmiech, zapraszamy was na konkurs:

„Chcesz być szczęśliwa? Uśmiechnij się! Pokaż nam swoją radość”.

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe.
 2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze pocztowym Organizatora.
 3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi Organizator weźmie pod uwagę pod czas rozstrzygania konkursu pierwszą nadesłaną wiadomość.

Zadanie konkursowe:

Zadanie jest bardzo proste. Otóż prześlij do nas na adres [email protected] swój uśmiech. Zachwyć nas swoją radością i pokaż, jak bardzo jesteś szczęśliwa. My z wielką przyjemnością najciekawsze, najbardziej zwariowane, najbardziej zaskakujące zdjęcia nagrodzimy.

Zdjęcia* w formie elektronicznej przesyłajcie na adres [email protected] w temacie wiadomości wpisując Konkurs „Chcesz być szczęśliwa? Uśmiechnij się! Pokaż nam swoją radość”. Nie zapomnijcie w wiadomości podać swojego imienia i nazwiska.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

*Dopuszczalny jest kolaż składający się maksymalnie z 3 zdjęć.

Nagrody:

Dla trzech zwycięzców Gabinet Stomatologiczny „Uśmiech Zdrowia” ufundował nagrody: pełny zabieg czyszczenia zębów, który obejmuje: scaling, piaskowanie oraz fluoryzację.

Koszt zabiegu to 250zł.

Fot. iStock/ Sneksy

Fot. iStock/ Sneksy

 

To jak? Uśmiechajcie się, róbcie zdjęcia i przesyłajcie do nas. Czas trwania konkursu od 01.08.2016 do 15.08.2016.


Regulamin konkursu dostępy tutaj.

Galeria konkursowa

Magdalena Górecka

Magdalena Górecka

Iwona Grudziądz

Iwona Grudziądz

Tomasz Kejna

Tomasz Kejna

Justyna Maria Faszcza

Justyna Maria Faszcza

TOMCZYK EWELINA

TOMCZYK EWELINA

Katarzyna Bylica

Katarzyna Bylica

Paweł Sawski

Paweł Sawski

Justyna Mordon

Justyna Mordon

Patrycja Zaremba

Patrycja Zaremba

Paulina Bilińska

Paulina Bilińska

Emila Kejna

Emila Kejna

Magdalena Kiepas

Magdalena Kiepas

Karolina Kruk

Karolina Kruk

Martyna Targosz

Martyna Targosz

Katarzyna Pawlak

Katarzyna Pawlak

 Agnieszka Kędziora

Agnieszka Kędziora


Lifestyle

Chcesz zrobić na kimś dobre wrażenie?  To prostsze niż ci się wydaje

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
1 sierpnia 2016
Fot . iStock/Petar Chernaev
 

Liczy się pierwsze wrażenie – i nijak tego uniknąć się nie da. Kiedy kogoś poznajemy, czy spotkamy, to pierwsze 30 sekund warunkuje, czy będziemy chcieli z tą osobą porozmawiać, spotkać się jeszcze raz, czy ją polubimy.

Pewnie rzadko kiedy o tym myślimy na co dzień. Ale tym pierwszym wrażeniem stresujemy się, kiedy bardzo zależy nam, by kogoś poznać, to wówczas  zastanawiamy się – jak się ubrać, zachować, wyciągnąć rękę, czy nie.

Dobre pierwsze wrażenie chcemy też zrobić na pierwszej randce, podczas rozmowy o pracę lub w pierwszym dniu nowej pracy. A co ważne chcielibyśmy, aby dobrze odbierano nas jednak przez cały czas.

Jest kilka prostych i niezwodnych sposobów, żeby nie popełnić gafy podczas pierwszego spotkania i być pozytywnie odbieranym także w czasie kolejnych.

Ubierz się odpowiednio

Niby nie szata zdobi człowieka, ale jednak dość istotne znaczenie ma, co na siebie włożysz. Najpierw kogoś widzimy, a dopiero później zaczynamy rozmawiać, dlatego ubiór ma tu istotne znaczenie. Kiedy przygotowujemy się na ważne dla nas spotkanie warto poświęcić kilka minut więcej, by zadbać o to, co chcemy założyć.

Nie spóźniaj się

Kiedy się spóźniasz dajesz pretekst tej drugiej osobie, by mogła o tobie już pomyśleć bez spotkania ciebie. Zdecydowanie mniej frustrujące jest czekanie na tę druga osobę, niż nerwowe zerkanie na zegarek wiedząc, że się spóźnisz. Spóźnieniom mówimy nie.

Nie łam obietnic

Jeśli coś obiecujesz, to miej pewność, że się z tej obietnicy wywiążesz. Tu nie chodzi tylko o zrobienie dobrego wrażenia mówiąc: „Nie ma problemu, ja się tym zajmę”, ale o faktyczne dotrzymanie słowa. Nic tak nie psuje wizerunku, jak niewywiązanie się ze złożonych obietnic, choćby tych najbardziej błahych.

Szanuj innych

Bez względu na różnorodność opinii i poglądów, z którymi się nie zgadzasz, szanuj ludzi, z którymi rozmawiasz, spierasz się. Chyba jedną z rzeczy, która zraża innych do nas jest brak szacunku wobec drugiego człowieka, pogardzanie nim, wyśmiewanie, poniżanie. Pamiętaj o tym.

Mów często „proszę” i „dziękuję”

Brzmi jak lekcja dla przedszkolaka, ale tak się składa, że w dorosłym życiu wielu z nas o tych dwóch słowach zapomina. Wiem sama po sobie, kiedy spotykam się z kimś w kawiarni i ten ktoś traktuje kelnera jak powietrze – wiele traci w moich oczach. Niestety często obserwuję ludzi, którzy bez „dzień dobry” wchodzą do sklepu, z ust których w najbardziej codziennych sytuacjach nie pada ani „proszę” ani „dziękuję.

Uśmiechaj się

Moim zdaniem nic nie robi tak dobrego wrażenia na drugim człowieku, jak uśmiech, który otwiera drogę do porozumienia, a do tego jest zaraźliwy. Uśmiechaj się jak najczęściej i pokaż innym, że świat wcale nie jest zły, a my powinniśmy dostrzegać w nim wiele powodów do radości.

Fot. iStock/Martin Dimitrov

Fot. iStock/Martin Dimitrov

Odłóż telefon

Zmora naszych czasów – telefon. Nie możesz z kimś się spotykać i jednocześnie zerkać w telefon odpisując na wiadomości innych. Jak ty byś się czuł, gdyby ktoś w ten sposób zachował się wobec ciebie. Warto na to zwrócić uwagę, zarówno samemu sobie, jak u drugiej osobie. Spotykasz się ze mną, to poświęć swój czas dla mnie, a nie jeszcze setkom innych ludzi.

Nie uciekaj wzrokiem

Kiedy z kimś rozmawiasz skup jego i swoją uwagę na tej rozmowie, a najłatwiej zrobić to utrzymując kontakt wzrokowy. Nie mów do kogoś stojąc bokiem, nie uciekaj wzrokiem, nie spuszczaj oczu. Chcesz, by ktoś traktował cię poważnie i zapamiętał cię – spójrz mu w oczy.

Nie bierz wszystkiego na poważnie

Nie bądź sztywniakiem, bez braku dystansu do siebie i do świata. Ludziom, którzy nie śmieją się z siebie i z żartów innych, trudno zaufać i trudno się do nich przekonać. Nie musisz być śmiertelnie poważnym choćby nawet podczas pierwszego spotkania. Trafi ci się jakaś gafa – obróć to w żart. To zdecydowanie lepsza droga.

Uścisk dłoni

Pomyśl, jakie wrażenie chcesz wywrzeć na drugiej osobie. Nie bez kozery mówi się o tym, że uścisk dłoni odzwierciedla twój temperament. Są osoby, które podczas pierwszego spotkania oczywiście towarzyskiego, a nie zawodowego – przytulają się tworząc w ten sposób pewien rodzaj intymności. Ale uwaga, nie każdy jest przygotowany na bliski kontakt fizyczny. Warto wyczuć granicę, do jakiej możemy się posunąć.

Komplementuj innych

Jeśli widzisz, że ktoś świetnie wygląda, powiedz to. Komplementy co prawda wprawiają nas w zakłopotanie, ale mimo wszystko jest nam miło, kiedy ktoś z boku zauważa nasze starania – że schudliśmy, że mamy włosy inaczej obcięte, że dobrze nam w jakimś kolorze sukienki. Szczery komplement to zawsze dobre wrażenie.

Nie narzekaj

Choć narzekanie to nasza skłonność narodowa, to wystrzegaj się tego, no chyba, że lubisz usiąść i narzekać na wszystko i wszystkich, ale to nie ma nic wspólnego z robieniem dobrego wrażenia. Myśl pozytywnie i opowiadaj o pozytywnych sprawach nie skupiając się na tym, co ci w życiu nie wyszło.

A Wy? Na kim dzisiaj chcecie zrobić dobre wrażenie?


Lifestyle

Regulamin konkursu „Chcesz być szczęśliwa? Uśmiechnij się! Pokaż nam swoją radość!”

Redakcja
Redakcja
1 sierpnia 2016
Fot. iStock/Petar Chernaev

Regulamin konkursu: „Chcesz być szczęśliwa? Uśmiechnij się! Pokaż nam swoją radość!”

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE ” Chcesz być szczęśliwa? Uśmiechnij się! Pokaż nam swoją radość!”

1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Konkursu pod nazwą Konkurs ” Chcesz być szczęśliwa? Uśmiechnij się! Pokaż nam swoją radość!” zwanego dalej „Konkursem”, jest portal Blum Media sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762, o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora w okresie od 01.08.2016  do 15.08.2016 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Oh!me do dnia 20.08.2016 roku.
 3. Sponsorem nagród w Konkursie jest Uśmiech Zdrowia Stomatologia Sp. z o.o. – zwany dalej Sponsorem.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl.

 

2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsora nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich.

 

3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać zdjęcie konkursowe w odpowiedzi na zadanie konkursowe: „Chcesz być szczęśliwa? Uśmiechnij się! Pokaż nam swoją radość!”. Zaskoczcie nas, rozbawcie, bądźcie kreatywni!
 2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze pocztowym Organizatora.
 3. Jedna osoba może przesłać tylko jedno zdjęcie. W przypadku przesłania większej liczby zdjęć, Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu pierwsze zgłoszone zdjęcie.

4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 3 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 20.08.2016 roku. na stronie internetowej www.ohme.pl.

5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

 1. Sponsorami nagród w Konkursie jest  firma Gabinet Stomatologiczny Uśmiech Zdrowia
 2. Laureatem Konkursu zostaną 3 osoby, które wybierze jury na podstawie najciekawszych zdjęć. Nagroda: Pełny zabieg czyszczenia, który obejmuje: scaling, piaskowanie oraz fluoryzację. Koszt zabiegu to 250zł.
  Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.
 3. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.
 4. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne z prawem do wykorzystania jej przez Organizatora w celach promocyjnych.
 5. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
 6. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom przez Organizatora za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub przesyłki kurierskiej w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

6. Odpowiedzialność Organizatora

 1. Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.
 2. Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.
 4. Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

7. Postanowienia końcowe

 1. W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.
 2. Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.
 3. Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
 4. Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).

 


Zobacz także

3 pomysły na ziemniaki z grilla

Mój mąż jest brzydalem i bardzo dobrze! Dla mnie oznacza to spokój i bezpieczeństwo

30 słów pełnych wdzięczności do naszych facetów z okazji „Dnia Chłopaka”. Panowie, bez was świat byłby beznadziejny!