Go to content

Koniec z białym i czerwonym winem. Przyszedł czas na wino niebieskie!

Fot. Screen / Facebook

Życie zaskakuje nas cały czas, w różnych jego obszarach. Tym razem przyszedł czas na wino. Wszyscy wiemy, że jest czerwone wino jest do czerwonego mięsa, białe do białego, a różowe smakuje do wszystkiego, co jest w tym samym kolorze. Ale co z niebieskim?

Oczywiście wcześniej nie trzeba było się zastanawiać, do czego niebieskie wino podać, bo go na rynku zwyczajnie nie było. Ta sytuacja jednak za chwilę się zmieni, bo faktycznie w sprzedaży pojawi się wino o pięknej niebieskiej barwie (jednak u nas pewnie nie unikniemy skojarzeń z denaturatem). Wino o tym kolorze wymyślili hiszpańscy studenci nie mający wcześniej nic wspólnego z produkcją wina. Ich projekt został wsparty m.in. przez  Uniwersytet Kraju Basków, dzięki czemu niebieskie wino najpierw trafi do hiszpańskich sklepów, a pod koniec wakacji ma być sprzedawane w wybranych krajach Europy.

スペインで青ワインが産まれたらしい。 名前は #gik ギーク #gikbluewine そのうち日本でも! Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Hirokazu NISHIHAMA (@hi.rokazu)

  Niebieskie wino nosi nazwę Gik i jest mieszanką białych i czerwonych winogron z różnych winnic całej Hiszpanii. Jego niebieski kolor to efekt kombinacji antocyjanów – pigmentu zawartego w skórce winogron z barwnikiem indygo. Jak mówią twórcy niebieskiego wina – zdecydowali się na ten kolor, gdyż symbolizuje on ruch, innowację i nieskończoność. Wino Gik zawiera 11,5% alkoholu i będzie kosztować ok. 50 złotych.  

Aujourd’hui dans #SensationElle, je vous parle de #GikBlueWine. Le #vinbleu débarque en France ! #vin #bleu #couleur #glass #wine Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika marion_sensationelle (@marionsauveur)

 

Asi se acaba unha semana #vinoazul #gikbluewine #ig #domingo #sunday #moments #vermut #picoftheday Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Miriam Hermo (@miriam_heol)

 


Kto chętny do spróbowania? Może przywieziecie z wakacji?


źródło: borderpanda.com