Lifestyle Związek

Kobiety – empatki i ich walka o znalezienie właściwego faceta

Redakcja
Redakcja
23 kwietnia 2019
Fot. iStock/CoffeeAndMilk
 

Kobiety o ponad przeciętnie rozwiniętej empatii są niezwykłymi osobami. Nie jest im jednak łatwo, szczególnie w relacjach miłosnych. Bywa, że naprawdę dużo czasu zajmuje im znalezienie właściwego partnera. Kogoś, kto jest w stanie je prawdziwie pokochać i w pełni zaakceptować. Wiecie dlaczego?

Oto dziesięć prostych powodów, dla których kobiety o wysoko rozwiniętej empatii nie mogą znaleźć odpowiedniego partnera:

Potrzeba emocjonalnej satysfakcji

Empata ma silnie rozwiniętą potrzebę bycia „zaopiekowanym” pod względem emocjonalnym i fizycznym. Silniej odczuwa emocje i czuje się nieszczęśliwy, jeśli nie poświęcasz mu odpowiedniej (jego zdaniem) ilości uwagi. Na dłuższą metę może być po prostu męczący.

Stała potrzeba wolności

Należy pamiętać, że w żaden sposób nie można ograniczać osoby, która jest empatą. To doprowadza ją do szewskiej pasji. To ona ma mieć kontrolę nad związkiem.

Stała świadomość swoich potrzeb i pragnień

Kobieta „empatka” chce mocno czuć, że jest kochana, więc potrzebuje osoby, która będzie cała dla niej w „trudnych” czasach. Łatwo ją zawieść, bo choć udaje, że ze wszystkim sobie poradzi sama, potrzebuje silnego wsparcia i świadomości, że jesteś obok.

Ciągłe zadawanie pytań

Ona chce wiedzieć wszystko. Jeśli często czujesz się tak, jakbyś był „przesłuchiwany”, jest to dla twojej partnerki całkiem normalne… Starczy ci cierpliwości?

Szczerość… do bólu

Usłyszysz od niej więcej niż byś chciał. Być może będzie tego żałować po fakcie, ale nie powstrzyma jej to przed każdym następnym razem. Uważa, że nie ma co udawać, ani owijać w bawełnę. Ma do ciebie żal – będzie go skrywać tylko przez chwilę.

Uczucie intensywności

Empatka tworzy głębokie relacje ze wszystkim i wszystkimi. Są ludzie, którzy nie mogą wytrzymać intensywności jej emocji i nie ma w tym nic dziwnego.

Niechęć do „krótkich” relacji

Ona pragnie, byś był „na zawsze” i chce być tego pewna już, teraz. Wyznaje zasadę „wszystko albo nic”. Nie próbuj „przeciągać” tego związku trzymając ją w niepewności co do waszej wspólnej przyszłości.

Poszukiwanie stabilizacji

To, czego naprawdę potrzebuje w życiu, to stabilność. Zależy jej na znalezieniu osoby, na której może polegać i której zaufa.

Odnajdywanie najgorszego i najlepszego u innych

Trochę „od skrajności w skrajność”. Raz jesteś cudowny i wspaniały, za chwilę usłyszysz, że przez ciebie czuje się nieszczęśliwa. Pamiętaj, że te uczucia są mocno przejaskrawione.

Intensywne uczucie przywiązania i miłości

Empatki kochają bardziej, niż możesz sobie wyobrazić. Będą też dawać ci dosłownie wszystko (więcej niż potrzebujesz) i oczekiwać tego samego z zamian.

Bycie z empatą nie jest łatwe, ale ma swój niezaprzeczalny urok. Jak żaden inny związek da ci poczucie wyjątkowości.


Na podstawie: thewildchild.co

 


Lifestyle Związek

Niestabilny emocjonalnie, czyli jaki?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
23 kwietnia 2019
Fot. iStock/PaolaV1
 

Każdy z nas ma w swoim życiu moment lub momenty, w których czuje, że wyczerpują się jego siły psychiczne, że nie panuje nad swoimi emocjami.  Problem z kontrolowaniem emocji może być jednak oznaką większego „uszczerbku”, tkwiącego głęboko w człowieku. Niestabilność emocjonalna może oznaczać zaburzenia osobowości, takie jak borderline. Może być również oznaką traumy dziecięcej, depresji lub zaburzeń lękowych. Syndromy niestabilności  różnią się u każdego z nas. Możemy wykazywać oznaki depresji i lęku, jednocześnie obejmując szereg zachowań, które wpływają zarówno na osoby chore, jak i ludzi wokół nich.

Zazwyczaj jednak, niestabilność emocjonalna to:

Więcej niż „impulsywność”

Ktoś, kto jest niestabilny emocjonalnie, może być bardziej podatny na impulsywność. Może robić rzeczy potencjalnie niebezpieczne dla niego i dla otoczenia. Istnieje ryzyko, że nie zawaha się prowadzić pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Nie obce są mu również kompulsywne wydatki lub hazard.

Wybuchy gniewu

Jedną z największych cech charakterystycznych osoby niestabilnej emocjonalnie są problemy z gniewem. Osoba niestabilna emocjonalnie często ma problemy z jego kontrolowaniem i wyrażaniem. Choć równie dobrze może być skłonna do wybuchów smutku lub szczęścia, jej gniew jest znacznie bardziej szkodliwy.

Niestabilny związek

Ktoś, kto jest niestabilny emocjonalnie, będzie miał trudności z utrzymaniem stabilnych relacji. Najczęściej jego partner będzie odbierał go jako osobę toksyczną, szkodliwą i prędzej czy pózniej odejdzie, by chronić siebie przed negatywnym wpływem partnera.

Ekstremalne reakcje

Dla ciebie ty tylko rozlana kawa, dla niego życiowy dramat. Sprawi, że poczujesz, jakby nastąpił koniec świata z powodu tej kawy. Jego reakcje są nieadekwatne do sytuacji i wydają ci się logiczne, ale nie próbuj ich zrozumieć.  Jeśli niestabilni emocjonalnie odbierają zachowanie swoich bliskich jako odrzucenie (niezależnie od tego jak jest naprawdę), może to spowodować nieoczekiwane, negatywne zachowanie.

Bycie z osobą niestabilną emocjonalnie to ciągła walka – o ciebie, o niego, o was… Trzeba wielkiej determinacji i uczucia, żeby to przetrwać. Jeśli się nie uda, nie rób sobie wyrzutów.


Na podstawie: powerofpositivity.com


Lifestyle Związek

Jajeczne święta wychodzą bokiem? Oto najbardziej leniwy przepis, urozmaicający świąteczny jadłospis. Wasze przepisy wielkanocne

Listy do redakcji
Listy do redakcji
22 kwietnia 2019
Fot. Archiwum prywatne

Ten przepis bierze udział w konkursie na najbardziej leniwą potrawę wielkanocną. 
Weź udział w zabawie , prześlij swój przepis i wygrywaj nagrody 🙂 Dowiedz się więcej.

Jajeczne święta wychodzą bokiem? Nie chcesz wyrzucać tony ugotowanych jaj, na które nikt już nie spojrzy z apetytem?

Oto najbardziej leniwy przepis, urozmaicający świąteczny jadłospis:
Do pojemnika blendera (końcówka do szatkowania warzyw) wrzuć dojrzałe awokado i kilka jajek. Rozdrobnij blenderem, domieszaj łyżką posiekany szczypiorek, dodaj sól i pieprz do smaku. Podawaj na chrupiącym chlebku, a nawet na wielkanocnym śniadaniu zniknie błyskawicznie 🙂
Przepis pyszny i wyjątkowy… w swej prostocie. Przygotowanie to kwestia dosłownie minuty albo dwóch!

Autor: Katarzyna

Fot. Archiwum prywatne

Partnerem akcji jest

Nagrody:

5 x zestaw smakołyków, składający się z:

 • Ciasto drożdżowe DB
 • Babeczki z płatkami czekolady
 • Beza
 • Ciasto Leśny mech
 • Komplet cukrów smakowych (6 smaków)
 • Komplet pisaków
 • Posypki Decorada (3 rodzaje)
 • 2 polewy
 • Budyń wanilinowy i śmietankowy
 • Krem Karpatka
 • Mix do śmietany
 • Mix do mascarpino
 • Proszek do pieczenia
 • Aromat migdał & cytryna
 • 2 x galaretka

 

 

 


Zobacz także

Jak rozmawiać z mężczyzną? Krótki poradnik żony. Niestety, staroświecki

Jaki najmodniejszy wózek wybrać?

Chciałam uspokoić dłużników alimentacyjnych – znajdziecie sposób na uniknięcie nowego prawa… Ale moi drodzy – kobiet już nie zatrzymacie! Bójcie się