Go to content

Kobiety – empatki i ich walka o znalezienie właściwego faceta

Fot. iStock/CoffeeAndMilk

Kobiety o ponad przeciętnie rozwiniętej empatii są niezwykłymi osobami. Nie jest im jednak łatwo, szczególnie w relacjach miłosnych. Bywa, że naprawdę dużo czasu zajmuje im znalezienie właściwego partnera. Kogoś, kto jest w stanie je prawdziwie pokochać i w pełni zaakceptować. Wiecie dlaczego?

Oto dziesięć prostych powodów, dla których kobiety o wysoko rozwiniętej empatii nie mogą znaleźć odpowiedniego partnera:

Potrzeba emocjonalnej satysfakcji

Empata ma silnie rozwiniętą potrzebę bycia „zaopiekowanym” pod względem emocjonalnym i fizycznym. Silniej odczuwa emocje i czuje się nieszczęśliwy, jeśli nie poświęcasz mu odpowiedniej (jego zdaniem) ilości uwagi. Na dłuższą metę może być po prostu męczący.

Stała potrzeba wolności

Należy pamiętać, że w żaden sposób nie można ograniczać osoby, która jest empatą. To doprowadza ją do szewskiej pasji. To ona ma mieć kontrolę nad związkiem.

Stała świadomość swoich potrzeb i pragnień

Kobieta „empatka” chce mocno czuć, że jest kochana, więc potrzebuje osoby, która będzie cała dla niej w „trudnych” czasach. Łatwo ją zawieść, bo choć udaje, że ze wszystkim sobie poradzi sama, potrzebuje silnego wsparcia i świadomości, że jesteś obok.

Ciągłe zadawanie pytań

Ona chce wiedzieć wszystko. Jeśli często czujesz się tak, jakbyś był „przesłuchiwany”, jest to dla twojej partnerki całkiem normalne… Starczy ci cierpliwości?

Szczerość… do bólu

Usłyszysz od niej więcej niż byś chciał. Być może będzie tego żałować po fakcie, ale nie powstrzyma jej to przed każdym następnym razem. Uważa, że nie ma co udawać, ani owijać w bawełnę. Ma do ciebie żal – będzie go skrywać tylko przez chwilę.

Uczucie intensywności

Empatka tworzy głębokie relacje ze wszystkim i wszystkimi. Są ludzie, którzy nie mogą wytrzymać intensywności jej emocji i nie ma w tym nic dziwnego.

Niechęć do „krótkich” relacji

Ona pragnie, byś był „na zawsze” i chce być tego pewna już, teraz. Wyznaje zasadę „wszystko albo nic”. Nie próbuj „przeciągać” tego związku trzymając ją w niepewności co do waszej wspólnej przyszłości.

Poszukiwanie stabilizacji

To, czego naprawdę potrzebuje w życiu, to stabilność. Zależy jej na znalezieniu osoby, na której może polegać i której zaufa.

Odnajdywanie najgorszego i najlepszego u innych

Trochę „od skrajności w skrajność”. Raz jesteś cudowny i wspaniały, za chwilę usłyszysz, że przez ciebie czuje się nieszczęśliwa. Pamiętaj, że te uczucia są mocno przejaskrawione.

Intensywne uczucie przywiązania i miłości

Empatki kochają bardziej, niż możesz sobie wyobrazić. Będą też dawać ci dosłownie wszystko (więcej niż potrzebujesz) i oczekiwać tego samego z zamian.

Bycie z empatą nie jest łatwe, ale ma swój niezaprzeczalny urok. Jak żaden inny związek da ci poczucie wyjątkowości.


Na podstawie: thewildchild.co