Go to content

Kilka znaków, że osoba z którą się spotykasz, była w poprzednim związku skrzywdzona emocjonalnie

Fot. iStock / StockPlanets

Im lepiej zrozumiesz swojego partnera (lub przynajmniej im mocniej będziesz się starał go zrozumieć), tym silniejszy będzie twój związek. Musisz podjąć wysiłek, bez wysiłku żadna relacja nie przetrwa. Pomoże ci uważność i chęć poznania tego, co jest dla partnera emocjonalnie trudne. A jak rozpoznać, że ukochana osoba została zraniona emocjonalnie w przeszłości? Nie wszyscy z nas są na tyle otwarci, by z łatwością dzielić się takimi informacjami.

Kilka sygnałów, że twój partner został skrzywdzony emocjonalnie w poprzednim związku

Nie czuje się całkowicie komfortowo, „otwierając się” na ciebie

Jest to klasyczny przypadek osoby, która doznała traumy związanej ze zdradą – niekoniecznie fizyczną. Otwierasz się na kogoś, decydujesz się zaufać i okazuje się, że popełniłeś błąd. W efekcie zamykasz się jeszcze mocniej w swojej skorupce, a w każdej następnej relacji trudniej ci uwierzyć, że nie zostaniesz ponownie skrzywdzony.

Kwestionuje wszelkie twoje wysiłki, jakie wkładasz z związek

To nie jest łatwe. Partner nie będzie ufać jakimkolwiek pozytywnym zachowaniom, ponieważ prawdopodobnie kojarzy je z manipulacją. Dla niego jest „zbyt dobrze”, „zbyt pięknie”, „zbyt miło”.

Wspomina ci, że jesteś dla niego za dobry

Być może w swoim poprzednim związku zawsze był przekonany, że ​​nie jest wystarczająco dobry. Może zawsze przypominano mu o wielu słabych stronach jego osobowości, ale nigdy o mocnych.

Ma tendencję do „rozdmuchiwania” nieistotnych, małych rzeczy

Takie „przesadzanie” jest mechanizmem obronnym, defensywą. Odwraca uwagę od istoty problemu – lęku, osamotnienia, poczucia, że cokolwiek zrobimy, nie zasłużyliśmy na tę miłość.

Zawsze przeprasza, za wszystko

Twój partner zdaje się uważać, że ​​wszystko, co robi, jest złe, że z niczym nie daje sobie rady, że jest do niczego.

Odczuwa dyskomfort związany z bliskością fizyczną

Być może zdrada fizyczna sprawiła, że teraz stara się unikać intymności fizycznej. Boi się, że zostanie wykorzystany, oszukany, że zaangażuje się mocno i zostanie z niczym.

Unika udzielania bezpośrednich odpowiedzi na poważne tematy

Może to być znak, że tak naprawdę nie pogodził się z tym, co czuje. Oznacza to, że nadal odczuwa dyskomfort w konfrontacji ze swoimi emocjami i swoim postrzeganiem swojej roli w związku.


Na podstawie: thewildchild.co.za