Lifestyle

Kiedy chcesz, jak chcesz, z kim chcesz i gdzie chcesz! Akcja „Kocham podróże, kocham swobodę”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
16 maja 2016
Fot. iStock / wundervisuals
 

Wakacje za pasem, sezon długich weekendów już trwa… i jak tu się nie rozmarzyć? Kochasz planować podróże, jest tyle miejsc, które chciałabyś odwiedzić? A może „kochasz” zorganizowane wyjazdy – ten katalog biura podróży potrafi tak kusić…

… płacisz i wymagasz, i niczym się nie martwisz! No pewnie!

I wcale nie przeszkadza ci podróż autokarem i „nocnikowanie” dla dorosłych – o jednej porze, gdy czas pozwoli.

W ogóle nie wkurza cię, że czas wypoczynku, to mały obóz harcerski dla niezorganizowanych dorosłych. W końcu przez cały rok czekasz na te marne dwa tygodnie urlopu, żebyś mógł wstawać wcześnie rano – żeby zdążyć na śniadanie! Hurra, wreszcie!

Wcale nie przeszkadza ci to, że niczego ci nie wolno. Przecież, dzięki ścisłemu harmonogramowi ktoś wreszcie uporządkuje twoje życie.

Możesz balować do 22-giej, pograć w ping-ponga do 15-tej, albo poleżeć na leżaku i nic nie musieć (oprócz zawinięcia się o 19-tej, gdy strefa zostaje zamknięta). Waaakacje! Hurrrra!

A my mówimy STOP!

Bo wakacje, to odpoczynek, luz, odskocznia. Coś nowego. Czasem odpoczynek do ludzi i całego świata – czasem ekscytujące wypuszczenie się w nieznane. Bo jak poznawać nowe miejsce, kulturę i historię – to od podszewki – a nie z podręcznika. Wejść tam, gdzie inni nie drepczą. Leżeć na plaży bez walki na łokcie, i tarzać się w piasku, bo tak! Zjeść śniadanie o 12-tej! Albo jeszcze później! I robić, to co chcesz (nawet w towarzystwie Azorka)! Niezależność, swoboda, przyjemność… wakacje! Wakacje naprawdę!

No i powiedz szczerze, wolisz hotelowy „boks” z widokiem na 300 innych turystów, czy może jednak to…

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 Akcja „Kocham podróże, kocham swobodę”

Tym razem chcemy was zaprosić do udziału w akcji „Kocham podróże, kocham swobodę”. Od dzisiaj do 30 maja będziemy codziennie umieszczać dla was wpisy o cudownych i nieskrępowanych wakacjach. Pokażemy wam świat – kawałek po kawałeczku. A naszą wirtualną włóczęgę odbędziemy dzięki firmie NOVASOL. To właśnie ich filozofia i ogromna baza indywidualnych domów wakacyjnych pozwoli na wakacyjną wolność, aż w w 27 krajach. Będziemy was namawiać do odrobiny szaleństwa, do popuszczenia wodzy fantazji… warto! Bo dla jest i specjalna nagroda. Dzięki uprzejmości Novasol, najfajniejszy komentarz – ten, który nas w sobie rozkocha do szaleństwa, zostanie nagrodzony voucherem na wynajem domku z oferty o wartości 2.000 zł!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Chyba nie musimy Was dłużej namawiać?

Co trzeba zrobić?

Pod codziennym wpisem dotyczącym naszej akcji zamieść komentarz, w którym dokończysz zdanie: „Powinnam tam pojechać, bo…” . Absolutnie wszystkie chwyty dozwolone, my wiemy, że zasługujesz na odpoczynek, spokój relaks lub jeśli zechcesz szaleństwo, a Ty? Przekonaj nas do tego!

Napisz nam dziś, dlaczego chciałabyś pojechać do jakiegoś domku z Novasol? „Powinnam tam pojechać, bo…”? Czekamy!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Czas trwania: 16.05.2016 – 30.05.2016. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 10.06.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wyzwania w naszej akcji

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zobacz wszystkie wpisy biorące udział w akcji


Lifestyle

Jesteś dumnym właścicielem domu wakacyjnego? Zarabiaj na nim podczas swojej nieobecności

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
16 maja 2016
Fot. Materiały prasowe
 

Wakacyjna baza wypadowa to marzenie wielu osób. I ci, którzy dążyli do spełniania marzeń, z pewnością posiadają takie cudo na własność. To genialna alternatywa dla wakacji spędzanych w wynajętych pokojach hotelowych, które wymagają przestrzegania pewnego rygoru czasowego. A jednak własne cztery kąty, obojętnie o jakim metrażu, dają niesamowite możliwości wypoczynku i relaksu. 

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem powyższego dobra w uroczym zakątku kraju, znajdujesz w roku kilka tygodni, by wyrwać się ze swojego miejsca zamieszkania i wypocząć z dala od problemów codzienności. A ponieważ jedziesz do siebie, czujesz się wspaniale. Jest tak, jak lubisz – cisza lub gwar, las czy rozległa linia brzegowa morza. Gdziekolwiek nie spędzasz wakacji, musi być fantastycznie, bo jesteś u siebie i żyjesz zgodnie z własnymi zasadami. A po urlopie, gdy nadchodzi czas na powrót do rzeczywistości, zamykasz letniskowy azyl na cztery spusty.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

A gdybyś tak chciał na tym zarobić?

Propozycja jest bardzo kusząca i warta rozpatrzenia. Tym bardziej, że w wielu przypadkach domki czy apartamenty w różnych zakątkach Polski, wykorzystywane są tylko kilka tygodni w ciągu roku. Oczywiście, to twój dom, twoja własność, więc kto inny mógłby w nim mieszkać, gdy nie ma tam ciebie i twojej rodziny? Jeśli faktycznie twoja własność poza czasem twojego pobytu, pokrywa się w każdym kącie kurzem, zastanów się nad wynajmem nieruchomości i spraw, by dom sam pracował na swoje utrzymanie.

Gdy zastanawiasz się nad dobrą stroną takiego rozwiązania, bierzesz również pod uwagę kłopoty jakie mogą wyniknąć z powierzeniu kluczy obcym osobom. Przecież nie jest łatwo na własną odpowiedzialność przekazać komuś klucze, trzymając kciuki, by po zaliczce otrzymać resztę zapłaty za wynajem. I co z domem, czy goście będą umieli uszanować pracę jaką w niego włożyłeś i wszystko zostanie na swoim miejscu? A może boisz się, że okolica otoczona lasami nie znajdzie wielu amatorów do wypoczynku?

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Samodzielnie trudno jest odnaleźć osoby, które marzą właśnie o wypoczynku w domu takim jak twój i to w czasie, gdy ty nie będziesz z niego korzystał. Jeśli kwestia braku kontroli i dużej odpowiedzialności za wynajmowaną własność sprawia, że oddalasz od siebie chęć spróbowania tego, zastanów się jeszcze raz. Przecież istnieje rozwiązanie, które zdejmie z twojej głowy ciężar problemów.

Prosty i bezpieczny sposób na zysk z domu letniskowego

Jak się okazuje, najtrudniejsze jest samo podjecie decyzji. Ale gdy klamka już zapadnie, zrób to tak, byś nie musiał się niczym martwić. To dosyć proste – jeżeli jesteś właścicielem domu lub apartamentu  na wynajem wakacyjny, położony w atrakcyjnym regionie, wystarczy nawiązać kontakt ze stroną NOVASOL: telefoniczny 91 812 14 46, poprzez pocztę elektroniczną na adres [email protected]  lub poprzez  formularz zgłoszeniowy ze strony: http://www.novasol.pl/wlasciciele_wspolpraca.html

Po pierwszym kontakcie spodziewaj się prośby o nadesłanie opisu oraz zdjęć obiektu, żeby można było się zorientować wstępnie co do rodzaju zgłaszanego obiektu. W następnym kroku jeden z pracowników firmy NOVASOL ustala termin odwiedzin danego domu. W czasie takiego spotkania na miejscu, pracownik zrobi własne zdjęcia oraz pełny opis obiektu, tak aby przygotować go jak najlepiej do prezentacji na stronach internetowych. Masz szansę na powodzenie, ponieważ po podpisaniu umowy, twój obiekt trafia do wszystkich naszych kanałów sprzedaży: na strony internetowe NOVASOL w 19 wersjach językowych, do sieci agentów (stacjonarnych i onlineowych biur podróży w całej Europie) oraz do katalogów i innych broszur reklamowych na wszystkich naszych 19 rynkach sprzedaży.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nie martw się o bezpieczeństwo transakcji. Nadal będziesz miał kontrolę nad twoim domem, na bieżąco zostaniesz poinformowany o rezerwacjach, okresach wynajmu, nazwisku i narodowości klientów. NOVASOL jest obecnie jednym z największych oferentów bazy prywatnych domów i apartamentów na wynajem wakacyjny w Europie. Obejmuje ona ponad 40.000 takich obiektów w 29 krajach Europy: od Islandii po Albanię, od Portugalii po Polskę. Twój dom również może dołączyć do tego grona.

Oczywiście, nie zapominaj o tym, że to nadal twój dom i gdy zapragniesz w nim spędzić urlop, po prostu zarezerwuj go na okres swoich wakacji. Sprawdź sam, jak prosto można zarabiać na tego typu nieruchomości i korzystać z niej, gdy przyjdzie na to ochota.

NOVASOL

Fot. Materiały prasowe


Wpis powstał we współpracy z firmą NOVASOL

 


Lifestyle

Spontaniczny i nieskrępowany wakacyjny odpoczynek? Sprawdź, jakie to proste!

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
16 maja 2016
Fot. Materiały prasowe

Nadchodzą długie, słonecznie dni, wprost wymarzone na wytęskniony urlop po długich miesiącach pracy. A gdy planujemy odpoczynek, to najchętniej poza domem, by móc zdystansować się od codzienności, nacieszyć oczy cudownymi widokami oraz naładować akumulatory na nadchodzące miesiące. 

Dokąd masz ochotę wyjechać? Szukaj miejsc, w których czeka na Ciebie swoboda

Portugalia, Islandia, Albania? Czy może bardziej swojsko, Bieszczady czy wybrzeże Bałtyku? Gdziekolwiek zechcesz się udać, sam czy z rodziną, zorganizuj swój pobyt tak, by był jak najbardziej swobodny i przyjemny. To naprawdę proste. Jeśli zdecydowanie nie jesteś fanem wycieczek zaplanowanych w każdej minucie ich trwania, wolisz samodzielnie poznawać okolice, ludzi oraz kulturę jaką reprezentują, zapomnij o zorganizowanych wycieczkach. W hotelowym pokoju nie licz na spontaniczność i nieskrępowaną swobodę. Poszukaj alternatywy dla sztywnych ram czasowych, którym musiałbyś się podporządkować i zapomnij o hotelach, autokarach i bieganiu z zegarkiem w ręku. Tak naprawdę nie tego potrzebujesz, by móc naprawdę wypocząć i nie martwić się tym, że czegoś możesz nie zdążyć zrobić.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

W sytuacji, gdy jesteś właścicielem czworonoga, decyzja wyboru miejsca na wypoczynek, jest tym bardziej karkołomna. Szczególny kłopot mają właściciele psiaków, które potrzebują ciągłej uwagi i źle znoszą rozłąkę z właścicielami. Nie każdy z nas ma pod ręką bliską rodzinę, która przejmie opiekę nad psem, nie każdy może skorzystać z usług hotelu dla zwierząt. Co w tej sytuacji można zrobić, by zwierze nie cierpiało, a właściciela nie gnębiły wyrzuty sumienia? Tak, zabrać go ze sobą. Skoro można podróżować i wypoczywać z teściową, sąsiadką czy nianią – można też i z psem.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zapomnij o hotelu, wybierz domek w którym rozgościsz się z całą rodziną

Hotele mają określone ramy godzinowe na pewne czynności. Iluś osobowe pokoje również mogą być czynnikiem ograniczającym, szczególnie gdy trzeba w nich ulokować małe dzieci. O prywatność wcale nie łatwo, gdy dzieli się przejrzeń z kilkoma osobami. O swobodę również trudno, bo radosna impreza zorganizowana w hotelowym pokoju, może przyczynić się do skrócenia pobytu. Ale domek… domek to zupełnie co innego. Duża przestrzeń, samodzielne ekranizowane czasu i ulubionych czynności w najlepszym dla was czasie. Brzmi kusząco, a to nie jedyne zalety samodzielnego odpoczynku.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wolnoć Tomku, w cudzym domku

Jeśli wcześniej nie słyszałeś o możliwości rezerwowania domków na czas wypoczynku, to koniecznie sprawdź dobre strony takiej opcji. Nie chodzi tu o domki wypoczynkowe, stojące na niewielkiej przestrzeni, upchnięte jeden obok drugiego. Wynajmij sobie na wakacje dom należący do prywatnej osoby, bez konieczności przebywania z kimkolwiek pod jednym dachem. Potrzebujesz jedynie auta, którym dojedziesz na miejsce i swobodnie przemieścisz się do interesujących miejsc, bez obawy o to, gdzie upchnąć swoje bagaże. Nad morzem, na prowincji w mieście. Jak wolisz – swojski tradycyjny domek, któremu towarzyszy pianie koguta z oddali, czyli cudowna perspektywa letniego wypoczynku, na hamaku rozciągniętym pod szumiącymi drzewami.  A może klimatyczna willa nad Bałtykiem, z której za dnia stworzysz bazę wypadową na pobliską plażę, a nocą powrócisz po godzinach spędzonych na parkiecie nadmorskiego klubu? Fani wielkich polskich i europejskich miast też najdą coś dla siebie. W wygodnym, należącym do prywatnych rąk domu, bez widma właściciela oraz zmartwienia o czas, możesz zwiedzać tyle miejskich zaczarowanych uliczek i zabytków, na ile tylko przyjdzie ci ochota. Nawet z ukochanym zwierzakiem, wszystko to kwestia porozumienia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

PL_Inspiration15_72dpiChcesz wiedzieć, jak zorganizować takie miejsce na wypoczynek ?

To bardzo proste. Zwyczajnie, zarezerwuj sobie dom w wymarzonym miejscu. Wejdź na stronę serwisu NOVASOL w języku polskim na www.novasol.pl . System on-line pozwala na natychmiastową rezerwację obiektu, wyszukanego zgodnie z wybranymi kryteriami. W czterech prostych krokach uzyskasz potwierdzenie rezerwacji drogą elektroniczną wraz z interaktywnym podglądem zamówienia. Komplet dokumentów podróży dostępny jest natychmiast od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie. Zaletą tego rozwiązania jest to, że wyniki wyszukiwania w serwisie ściśle odpowiadają podanym założeniom –  otrzymujesz najlepszą ofertę dopasowaną do twoich wymagań. Proste? Bardzo proste!

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Wpis powstał we współpracy z firmą Novasol


Zobacz także

Niepowtarzalne wnętrza nie rodzą się w katalogach. Zainspiruj się na dobre

„Moim zdaniem nazwanie ciąży stanem błogosławionym jest zwyczajnym łgarstwem”

6 typów rozstań, które mogą spotkać każdą z nas. Różnią się od siebie, ale utracona miłość boli podobnie