Lifestyle

Jesteś obrzydliwa, jesteś piękna. Jak media społecznościowe zmieniają nasze postrzeganie drugiej osoby

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
9 marca 2017
Fot. Screen z YouTube My Pale Skin
 

Co się stanie, jeśli zdecydujemy się pokazać innym takimi, jakimi jesteśmy naprawdę? Przekonała się o tym Em Ford, wizażystka, która prowadzi blog na kanale YouTube. Przygotowując propozycje makijażu była zmuszona pokazać swoją twarz, niedoskonała cerę, skórę pokrytą trądzikiem. Reakcje osób, które zostawiały komentarze pod jej wpisami były krzywdzące i wytykające każdą niedoskonałość. Em doznała szoku i pod wpływem tego doświadczenia nagrała krótki filmik.

– Trzy miesiące temu, zaczęłam umieszczać w mediach społecznościowych swoje zdjęcia bez makijażu – napisała Em. – Poniższy film zawiera prawdziwe komentarze, te które znalazły się pod moimi wpisami. Ale muszę też powiedzieć, że otrzymałam ogromną liczbę wiadomości od osób, które cierpią lub cierpiały na trądzik i były z tego powodu w jakiś sposób prześladowane. Chciałam stworzyć film, który pokazuje jak media społecznościowe promują nierealistyczne oczekiwania (zarówno kobiet jak i mężczyzn) wobec naszego ciała. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do fałszywych, perfekcyjnych obrazów, że porównując się do nierealistycznych standardów kosmetycznych zapominamy, że tak naprawdę jesteśmy piękne.

Obejrzyjcie koniecznie filmik En. W tle zobaczycie cytaty z umieszczonych pod jej wpisami komentarzy. Gdy Em przykrywa niedoskonałości cery makijażem, negatywne wypowiedzi znikają, pojawiają się zachwyty nad jej idealnym wyglądem.

sds


Lifestyle

7 rodzajów przedmiotów w twoim otoczeniu, które skutecznie mogą psuć ci humor

Redakcja
Redakcja
9 marca 2017
Fot. iStock /portishead1
 

W naszym otoczeniu znajduje się wiele przedmiotów, bez których mogłybyśmy się obyć. Początkowo dom meblujemy i dekorujemy zgodnie z własnym gustem. Z czasem przybywa rzeczy, które otrzymujemy w prezencie od innych. W następstwie tego poprawiamy na ścianach obrazy od ukochanej ciotki, ścieramy kurz z kryształów pamiętających młode lata babci, przyczepiamy do lodówki kolejne „arcydzieła” malowane ręką dziecka. To, co powinno być dla nas czymś pozytywnym i wywoływać uśmiech, bywa czymś, co zaczyna działać na nerwy albo wpędza w poczucie winy. Bo mimo chęci, czasem z powodu sentymentu, trudno jest się tego pozbyć.

7 rzeczy w najbliższym otoczeniu, które mogą psuć ci humor

1. Pamiątki i prezenty

Trudno nimi otwarcie wzgardzić, szczególnie gdy osoba darująca liczy na to, że dla ciebie to będzie coś pięknego, wyjątkowego. I dana rzecz, np. kolejna figurka do niechcianej kolekcji, zalega na półce łapiąc kurz. Najczęściej głupio jest wprost odmówić przyjęcia prezentowego bubla, czy powiedzieć, by darczyńca na przyszłość zweryfikował twoje potrzeby. Pozbyć się pamiątki czy prezentu nie jest łatwo, bo od razu pojawia się poczucie winy, nawet gdy tworzą one bałagan czy kompletnie nie pasują do wnętrza.

Fot. iStock / jstankiewiczwitek

Fot. iStock / jstankiewiczwitek

2. Kolekcje z czasów młodości

To może być wszystko — tematyczne pocztówki, serie książek, hobbystyczne czasopisma, płyty danego wykonawcy. Z jednej strony szkoda, bo kiedyś cieszyło, a z drugiej może wkurzać, bo nie tylko łapie kurz, ale wciąż przypomina o miejscu, w którym kiedyś byłaś. A życie wymaga, by mimo pamięci i sentymentów, iść ciągle do przodu. Takie sentymentalne „zawalidrogi”, zajmują miejsce dla nowej energii.

3. Akcesoria hobbystyczne

Włóczki, modele samolotów, sztalugi i inne. Kiedyś stanowiły o prawdziwej pasji, której mogłaś oddawać się godzinami. Obecnie przewracają się w pudłach, z których najpewniej już ich nie wyciągniesz albo zajmują każdy wolny kąt garażu. Szkoda wyrzucać, bo może do tego wrócisz, choć sama podskórnie czujesz, że to nie twoja bajka. A tak naprawdę zabierają przestrzeń i napawają poczuciem zmarnowanych chęci i czasu.

4. Uszkodzone przedmioty

Szczególnie te, które mają wartość sentymentalną czy materialną. Żal wyrzucić, ale jednocześnie brakuje motywacji, by naprawić. Gromadzone z założeniem, że „jeszcze się przyda” przypominają o braku chęci do konkretnego działania, powodując wyrzuty sumienia.

Fot. iStock / sanse293

Fot. iStock / sanse293

5. Gazety

Przeczytane do połowy lub też jedynie omiecione wzrokiem po przyjściu do domu, zalegają na rosnącym stosie makulatury. Za każdym spojrzeniem tłumaczysz sobie, że szkoda wyrzucać, bo na pewno będziesz czytać. Nie masz jednak za grosz motywacji, przy przeczytać wszystkie interesujące cię artykuły, i zostawiasz je na wieczne „niedoczytanie”, W międzyczasie przynosisz kolejne numery, składając je na wierzch stale rosnącej sterty. Koniec końców, gdy stosik zaczyna się przewracać, wynosisz wszystko, bez przeglądania, nie czytając ostatecznie niczego, marnując pieniądze.

6. Promocyjne gadżety

Długopisy, breloki, kubki, koszulki i inne darmowe haczyki na klienta, znajdą się w każdym domu. Przygarniasz bez zastanowienia, czy właściwie kolejny długopis jest ci potrzebny, bo jest za darmo. W myśl powiedzenia – „dają to bierz, biją to uciekaj”. A później kubki same wychodzą z szafki i klucze przytrzymuje pięć breloków na raz. Niektórym trudno zdecydować jest o wyrzuceniu niepotrzebnych bibelotów, bo są za darmo. A jeszcze trudniej ich nie przyjmować.

7. Zbyt małe ubrania

Chyba w każdej szafie znajdzie się choć jedna para zbyt ciasnych, niegdyś ukochanych spodni, czy bluzka, do której czujemy sentyment. Gorzej, gdy kilogramów przybyło albo ciało zmieniło się po ciąży, a ty nadal z uporem maniaka, wydzielasz w szafie przestrzeń dla rozmiaru S. Za każdym razem, gdy nieudolnie próbujesz wbić się w przyciasne biodrówki, opuszcza cię dobry humor. Zamiast zadręczać się wspomnieniem przeszłej figury, zaakceptuj obecną lub przynajmniej nie katuj się widokiem za małych ubrań. Oddaj je na cele charytatywne, bo za chwilę i tak przestaną być modne. A gdy uda ci się zejść z rozmiaru M na S, wtedy wybierz się na zakupy, żeby odświeżyć garderobę i poprawić sobie humor.


źródło: www.womansday.com


Lifestyle

Pomyśl o sobie dobrze, bo każda z nas jest piękna. Akcja „Jestem siebie warta”

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
9 marca 2017
Fot. iStock/filadendron

Tak rzadko myślimy o sobie dobrze. Tak niewiele rzeczy w sobie lubimy. Jesteśmy krytyczne najbardziej wobec siebie samych. Usłyszałam jakiś czas temu: „Jeśli myślisz o sobie, że masz grube łydki, to zawsze będziesz tymi grubymi łydkami i każdy zwróci na nie uwagę. Ale nie dlatego, że są grube, tylko dlatego, że ty się na nich skupiasz”. I dużo w tym racji. Przemykamy koło luster nie przyglądając się sobie, nie próbując dostrzec w sobie piękna – tego fizycznego. 

A przecież nie ma nic złego w myśleniu o sobie dobrze, wręcz przeciwnie – powinniśmy siebie traktować z miłością. Nie nośmy w sobie słów, które usłyszeliśmy od innych: że mamy za duże stopy, za chude ramiona, za małe piersi. Pamiętajmy, że często te słowa to ukryte kompleksy tych, którzy je wyrażają.

Zaakceptujmy siebie. Bądźmy siebie warte takimi, jakimi jesteśmy naprawdę, bez korygowania się, ukrywania domniemanych niedoskonałości.

Wyzwanie na dzisiaj brzmi: stań przed lustrem, spójrz na siebie szczerze i z czułością. Przyjrzyj się sobie i znajdź trzy rzeczy, które w sobie lubisz, które sprawiają, że czujesz się dobrze we własnej skórze. To może być wcięcie w talii, ramiona, oczy, nogi, stopy. Nie myślcie o tym, że to egoizm, że powinniście skupić się na tym, co naprawić, polepszyć. Macie pełne prawo znajdować w sobie to, z czego jesteście dumne. A jeśli uważacie, że zapomniałyście o swoim naturalnym pięknie, że potrzebujecie pomocy, by wydobyć je na światło dzienne, skorzystajcie z wizyty u specjalisty. W tym celu z pewnością warto odwiedzić salony Time For Wax, gdzie się nami profesjonalnie zaopiekują i pomogą poczuć się piękniejszymi, a przez to bardziej pewnymi siebie.

Bądźcie piękne. Bądźcie siebie warte! Każda z nas jest piękna, nie zapominajmy o tym. Napiszcie, co kochacie w swoim ciele.

 

✿ Akcja „Jestem siebie warta” 

Co trzeba zrobić?

jestem siebie warta — kopia

Przez najbliższe trzy tygodnie będziemy was motywować i wspierać w odkrywaniu swojej prawdziwej wartości. Jesteśmy warte o wiele więcej, niż nam się wydaje. Zasługujemy na to wszystko, co oferuje nam świat – i przede wszystkim na to, na co same pracujemy.

W kolejnych wyzwaniach, będziemy razem odkrywać swoje mocne strony, kobiecość, cielesność i siłę – wszystko po to, by raz na zawsze sobie udowodnić, że jesteśmy siebie warte!

W komentarzach do naszych artykułów w ramach akcji – piszcie, co fajnego/dobrego/ulubionego udało wam się w sobie znaleźć każdego dnia. Za co się lubicie, co w sobie podziwiacie, z czego jesteście dumne! Na pewno będzie w czym wybierać.

I pamiętajcie, na ten Dzień Kobiet – same podarujcie sobie właśnie siebie – tę prawdziwa,  najpiękniejszą!

Najfajniejsze, najpiękniejsze, najbardziej śmieszne czy wzruszające komentarze – nagrodzimy świetnymi i bardzo kobiecymi nagrodami. Bo przecież Dzień Kobiet nie może odbyć się bez prezentów.

🌺Bądźcie z nami – i piszcie regularnie.🌺

Akcja trwa 🌸od 22.02.2017 do 14.03.2017🌸. Wyniki zostaną opublikowane do 21.03.2017 roku.

Nagrody:

evelinecosmetics logo przezroczystosc

5 x zestaw kosmetyków Eveline GOLD LIFT EXPERT, składający się z:

  • LUKSUSOWY ULTRA-UJĘDRNIAJĄCY KREM-SERUM 40+,
  • LUKSUSOWY ZŁOTY KREM-SERUM,
  • LUKSUSOWY ZŁOTY KREM POD OCZY I NA POWIEKI.
P_piel_gle_krem 40(1) P_piel_gle_krem-serum P_piel_gle_oczy

Logo-TIME FOR WAX

1 x Zaproszenie na dowolną usługę depilacji woskiem w salonach Time for Wax w całej Polsce.

Zdjęcie nagrody-zaproszenie

1 x Voucher uprawniający do otrzymania rabatu 50% na usługę depilacji w salonach Time for Wax w całej Polsce.

Zdjęcie nagrody voucher

yes_logo_nowe_czarne

3 x do wyboru przez Laureatkę jeden z prezentowanych poniżej elementów biżuterii marki YES

ab-s-000-swa-nncl609 ab-s-000-swa-zncl608 ab-s-000-swa-incl607
ab-s-000-swa-nncl610 ab-s-000-swa-ibcl609

6 x zestaw eleganckich koszy Curver z serii Knit, składający się z:curver

  • Koszyk Emily KNIT 1szt
  • Koszyk prostokątny KNIT rozmiar S 1 szt
  • Koszyk prostokątny KNIT rozmiar XS 1 szt
  • Koszyk okrągły KNIT rozmiar XS 2 szt.

aranz3

Owca logo

5 x zestaw książek składający się z:

Dlaczego bywam humorzastą zołzą

Chórzystki

zołzy_CMYK_300_3D chórzystki_3d

Chórzystki to książka o emancypacji i wolności, które nie muszą rodzić się w buncie i walce, ale mogą zacząć się od drobnych wyborów dnia codziennego. Choćby od stworzenia kobiecego chóru czy stawienia czoła tyranowi, który maltretuje swoją rodzinę.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

Przystojny Daniel Craig powróci jako agent 007. I to nie raz!

Weszła do sklepu po zakupy. O czym myślała? Na pewno nie o tym, że za chwilę przyjdzie jej walczyć o życie. Cuda się jednak zdarzają

„Jeszcze za cicho krzyczymy, by każdy z was pojął godność!”. Mega teledysk #czarnegoprotestu