Go to content

Jak wybrać okulary by pasowały do twarzy i były modne?

Fot. iStock/g-stockstudio

Okulary przede wszystkim pełnią funkcje w postaci korekty wzroku. Jednak nie da się ukryć, że jednocześnie są modnym dodatkiem, który potrafi być stylową ozdobą twarzy. Dobrze wybrane okulary potrafią nadać szyku, ekstrawagancji oraz uwydatnić zalety kształtu twarzy. Pojawia się jednak pytanie – jak wybrać okulary?

Otóż należy wiedzieć, że w kwestii wyboru oprawek panuje dosyć duża dowolność. Przede wszystkim istotny jest wybór kształtu oprawek. Tutaj do wyboru są oprawki okrągłe, pando, owalne, pilotki, prostokątne oraz tak zwane kocie oczy. Przy tak dużym wyborze samego kształtu na pierwszy rzut oka można się pogubić i po prostu nie wiadomo, na który kształt się zdecydować, jednak najłatwiej pamiętać o zasadzie że przeciwieństwa się przyciągają. Zgodnie z tą zasadą okrągłe okulary niczym dla Steva Jobsa lub Harrego Pottera będą pasowały do drobnej szczupłej twarzy. Zdecydowanie rzadziej tego typu okulary korekcyjne pasują do okrągłej twarzy. Z kolei dla osób mających bardziej zaokrąglone rysy twarzy odpowiedniejszym wyborem wydają się prostokątne okulary, które dają wrażenie bardziej kanciastych rys twarzy.

Dla panów chcących trochę ekstrawagancji sprawdzą się pilotki, w których można wyglądać niczym pilot śmigłowca. Natomiast panie mogą dodać trochę ekstrawagancji do swojej stylizacji stawiając na tak zwane motylki lub kocie oczy, które dodają trochę pazura i zadziorności tym samym nadają charakteru stylizacji.

Postaw na markowe oprawki

Jeśli chcesz wyglądać modnie to nie zastanawiaj się tylko postaw na markowe oprawki, które będą gustownym dodatkiem do Twojej stylizacji. Okulary to nie tylko sposób na poprawę widzenia ale także idealny sposób na dodanie charakteru do stylizacji. Łatwo można znaleźć u optyka modne oprawki topowych firm takich jak Ray Ban, Gucci lub eyerim collection.

Wbrew pozorom oprawki topowych marek niekoniecznie muszą być kosztowne. Topowe internetowe sklepy optyczne dosyć często oferują kupony rabatowe, dzięki którym da się kupić okulary z wysokiej półki w przystępnej cenie.

Artykuł partnera