Go to content

Jak trenować z Balans Bag?

Worek z regulowanym obciążeniem to coraz chętniej wybierany przyrząd do ćwiczeń, które wykonujemy w domowych warunkach. Dzięki swojej prostej budowie i możliwości doboru ciężaru sprawdza się jako wszechstronne narzędzie do budowania formy.

Jakie są rodzaje worków z regulowanym obciążeniem?

Jeśli szukasz uniwersalnego przyrządu umożliwiającego wykonywanie ćwiczeń na wszystkie partie ciała, na rynku fitness dostępne są worki z regulowanym obciążeniem. Do najpopularniejszych należą m.in. sandbagi czy worki bułgarskie.

Sandbag to nic innego jak worek w kształcie torby wypełnionej piaskiem, który jest alternatywą do klasycznych ciężarków. Podejmując decyzję o zakupie należy zwrócić uwagę na jakość wykonania, wytrzymałość uchwytów czy możliwość określania optymalnego dla nas ciężaru. Worek bułgarski został stworzony przez bułgarskiego trenera kadry amerykańskich zapaśników, który dążył do znalezienia najłatwiejszej metody podniesienia sprawności fizycznej swoich zawodników. Co do zasady wykonany jest dokładnie tak jak sandbag, lecz w odróżnieniu od niego posiada kształt podkowy i nie daje możliwości swobodnego dopasowania obciążenia.

Worek z regulowanym obciążeniem Balans Bag stanowi ulepszoną, wzmocnioną i bardziej przyjazną użytkownikowi wersję sandbaga. Jest wypełniony wodą, przez co nie musimy obawiać się o rozerwanie podczas treningu. Dzięki temu, że znajdujący się w środku płyn w zależności od ułożenia worka zmienia swoje położenie, oprócz szlifowania wytrzymałości ciała, daje możliwość pracy także nad koordynacją, co zdecydowanie przekłada się na wyższą jakość i precyzję wykonywanych ćwiczeń. Identyczna ilość powtórzeń z workiem Balans Bag przyniesie widoczne efekty i pomoże w szybkim spalaniu tkanki tłuszczowej.

Jak ćwiczyć z workiem Balans Bag?

Przed rozpoczęciem ćwiczeń, należy określić obciążenie worka od 1 do 19 kilogramów. Trening z Balans Bag pozwala na wykonanie ponad 30 ćwiczeń, takich jak przysiady, podnoszenia, skłony czy wykroki, podczas których zaangażowane są wszystkie partie mięśni. Można wykorzystywać go zarówno do pracy nad doskonaleniem balansu ciała i poprawiania motoryki, jak i klasyczną formę worka z obciążeniem, przy użyciu którego wzmacniane są mięśnie oraz kształtowana sylwetka.

Jakie korzyści płyną z treningu?

Worek z regulowanym obciążeniem to świetna alternatywa dla wielu tradycyjnych przyrządów, spotykanych na przykład w klubach fitness, ponieważ jego wykorzystanie istotnie wpływa na rozwój całego ciała, przede wszystkim poprawiając ruchomość stawów i możliwości rotacyjne kręgosłupa. Ze względu na swoje kompaktowe wymiary po złożeniu w łatwy sposób da się zabrać ze sobą w podróż i będzie gotowy do użytku niemal zawsze wtedy, gdy istnieje taka potrzeba. Trenowanie wraz z nim aktywuje głębokie włókna mięśniowe, co przekłada się na poprawienie wydolności i siły.

Kto najczęściej trenuje z workiem z obciążeniem?

Worki z obciążeniem najczęściej wykorzystywane są przez profesjonalnych sportowców, lecz z powodzeniem sprawdzą się także przy amatorskich ćwiczeniach. Ze względu na szerokie zastosowanie cieszą się sporą popularnością wśród osób trenujących crossfit. Worek Balans Bag chętnie wykorzystywany jest w treningach funkcjonalnych, personalnych, jak i zajęciach w grupie. Dlatego można je spotkać w klubach fitness oraz siłowniach. Dokonać zakupu można w gipara.com/pl/sklep/